Białorusini nie mieli litości. To zrobili z mieszkaniem matki żołnierza

Białoruscy funkcjonariusze milicji demolują mieszkania opozycjonistów. Rosyjska propaganda wykorzystuje przykre obrazki, aby upokorzyć ich na kanałach Telegramu. Teraz głośno zrobiło się o zniszczeniu lokum należącego do matki żołnierza, który zginął w walkach. Mężczyzna walczył po ukraińskiej stronie.

Białorusini nie mieli litości. To zrobili z mieszkaniem matki żołnierza
Białoruska milicja nie miała litości (PAP, Telegram, Wojciech Pacewicz)

Aleksander Łukaszenka od początku wojny stoi za Władimirem Putinem. Białoruski dyktator regularnie wyraża swoje poparcie dla zbrodniczych działań Rosjan. W gronie światowych przywódców jest pod tym względem wyjątkiem, ponieważ nawet liderzy krajów, którzy wprost nie potępili ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, starają się zachować neutralność.

Na terenie Białorusi nadal stosuje się represje wobec sił opozycji. Teraz za cel obrano sobie osoby, które wspierają Ukrainę w trakcie wojny. Jedna z najbrutalniejszych jednostek białoruskiego MSW, Główny Zarząd ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną – HUBAZiK prowadzi naloty na mieszkania należące właśnie do wskazanej grupy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie drżą przed zimą? Ekspert o kluczowym elemencie

Do sieci trafiło właśnie nagranie wideo z interwencji funkcjonariuszy HUBAZiK. Zamaskowani mężczyźni włamali się do mieszkania Natalli Susławej, której syn Paweł "Wołat" zginął na Ukrainie 15 maja, walcząc w szeregach ochotniczego białoruskiego pułku im. Konstantego Kalinowskiego. W ramach odwetu lokum zostało całkowicie zdemolowane. Właścicielki nie było jednak w domu, gdyż po śmierci syna wyjechała do Ukrainy, gdzie służy jako woluntariuszka pomagająca ukraińskiej armii.

Podłożony pod nagranie podkład muzyczny nie jest przypadkowy. Rosjanie wykorzystują nagrania białoruskiej milicji w celach propagandowych. Na różnych kanałach Telegramu pojawiają się filmiki, które nawiązują do programu "Kwartirnyj Wopros", który jest odpowiednikiem polskiego "Nasz nowy dom". Pokazywany jest efekt przed i po demolce, co ma być odpowiednikiem pokazania mieszkania przed i po remoncie. Każdemu z obrazków towarzyszy odpowiednia melodia.

Natalia Susława straciła syna na froncie, walczył po ukraińskiej stronie. W zemście za to białoruscy mundurowi włamali się do jej mieszkania i zniszczyli je. Nagraniem z "akcji" pochwalili się w Telegramie z komentarzem: Czyje mieszkanie ma być następne? - donosi Biełsat. Ludzie zaś piszą w komentarzach o niebywałym barbarzyństwie reżimu Łukaszenki.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić