Milicja goniła Białorusina. Pomoc nadeszła z niespodziewanej strony. Nagranie

19

Młody mężczyzna uciekający przed białoruską milicją wskoczył do stojącego na światłach Ubera. Kierowca natychmiast ruszył omijając inne pojazdy i zostawiając w tyle grupę ormowców. "Kolejne historyczne wideo pokazujące solidarność między ludźmi"- komentuje dziennikarka Hanna Liubakowa umieszczając nagranie w sieci.

Milicja goniła Białorusina. Pomoc nadeszła z niespodziewanej strony. Nagranie
Mężczyzna uciekający przed milicjantem w Mińsku wskoczył do stojącego na światłach Ubera. (Twitter.com)

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać mężczyznę uciekającego przed białoruską milicją, który wskoczył do auta kierowcy Ubera, a ten z piskiem opon wyminął funkcjonariuszy. Autor filmu miał zostać zatrzymany.

Na opublikowanym nagraniu widać, jak młody mężczyzna ucieka przed ORMO w Mińsku. Chłopak kieruje się w stronę jezdni, na której stoi na światłach samochód Ubera. Mężczyzna niewiele myśląc otwiera tylne drzwi i wskakuje do środka. Jeden z milicjantów próbuje dostać się do auta, ale kierowca momentalne rusza z miejsca. Wymija stojące obok pojazdy, przyspiesza i zostawia milicjanta daleka w tyle.

Wideo z tego zdarzenia jeszcze tego samego dnia trafiło do mediów społecznościowych. "Kolejne historyczne wideo pokazujące solidarność między ludźmi" - podpisała film na Twitterze dziennikarka Hanna Liubakowa. Jak podał Andrzej Poczobut, dziennikarz i członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, funkcjonariusze mieli zatrzymać osobę, która nagrała wideo.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tymczasem jak informuje centrum praw człowieka Wiasna tylko w środę co najmniej 259 osób zatrzymano w czasie protestów na Białorusi. Mieszkańcy Białorusi protestowali przeciwko potajemnemu zaprzysiężeniu Aleksandra Łukaszenki na prezydenta.

Zobacz także: Kolumna czołgów jedzie w kierunku centrum Mińska. Protesty w stolicy Białorusi w dniu urodzin Łukaszenki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić