o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KLS
|

Bill Gates ostrzega przed nowymi zagrożeniami

37
Podziel się

Machina promująca najnowszą książkę Billa Gatesa, która na sklepowe półki ma trafić już jutro, 16 lutego, ruszyła pełną parą. W książce znajdzie się również odpowiedź na nurtujące nieomal każdego w tym momencie pytanie odnośnie pandemii - "co dalej?"

Bill Gates ostrzega przed nowymi zagrożeniami
Bill Gates (Getty Images, Jamie McCarthy)
bDTQrPKJ

W ubiegłym tygodniu Bill Gates udzielił dość obszernego wywiadu dla bardzo popularnego w serwisie YouTube kanału - Veritasium. Miliarder wspomniał m.in. o swoim najnowszym dziele, którego premiera zaplanowana jest na jutro, ale również o tym, że są jeszcze dwa wyzwania, przed którymi stoi Ziemia, gdy wychodzi z Covid-19 - zmiana klimatu i bioterroryzm.

W swojej nowej książce daje, jak sam to określił, „jasną odpowiedź” na to, co ludzie powinni wspólnie robić w ciągu następnej dekady.

bDTQrPKL

Gates powiedział, że każdego roku do atmosfery dostaje się 51 miliardów gazów cieplarnianych, ale Ziemia powinna dążyć do zera, aby powstrzymać globalne ocieplenie i jego skutki inaczej czeka nas katastrofa. Posłużył się analogią klimatu do wanny, która powoli napełnia się wodą, nawet jeśli przepływ jest spowolniony, to wciąż się przelewa.

Przyznał, że jedynym rozsądnym celem jest redukcja emisji do zera.

Wydaje się być to trudne, bo takie będzie. Weźmy ten miniony rok: aktywność gospodarcza spowolniła tak bardzo dzięki Covid-19, że świat będzie emitował mniej gazów cieplarnianych - pisał w The Guardian
bDTQrPKR

Dodał też, że redukcja emisji gazów cieplarnianych w wyniku koronawirusa powinna wynieść około pięć procent.

Mimo milionów ludzi, którzy zmarli z powodu Covid-19 i dziesiątek milionów niepracujących i pozostających w domu, ich emisja nadal nie spadła o 5% - dodał Gates

Gates wpompował już miliard dolarów w rozwiązania, które mogą doprowadzić świat do zerowej emisji dwutlenku węgla, z przystępnej i niezawodnej czystej energii oraz niskoemisyjnego mięsa, stali i cementu.

Co jednak powinien zrobić w tym celu zwykły zjadacz chleba? Właśnie na to i inne pytania odpowiada Gates w swojej książce. Mówi, że "odpowiedź jest jasna”, a ludzie powinni spędzić następne 10 lat, koncentrując się na "technologiach, politykach i strukturach rynkowych, które wprowadzą nas na ścieżkę eliminacji gazów do 2050 r.”

bDTQrPKS

Więcej zapewne będzie można dowiedzieć się z „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej: rozwiązania, które mamy i potrzebne nam przełomy” słynnego miliardera.

Zobacz także: #dziejesiewtechnologii: Gates ostrzega
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTQrPLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Jan
2 miesiące temu
Nie kupujcie tej książki!!!!. Kupując łykamy propagandę Bila i jeszcze mu za to płacimy! Bił Gates powinien siedziec w psychiatryku lub więzieniu. Bez nieģo i jemu podobnych swiat byłby czystszy, zdrowszy i normalniejszy
Rafal
2 miesiące temu
Najwekszym zagrożeniem dla świata i ludzkości jest on sam i jemu podobni
Stop NWO
2 miesiące temu
Wizjoner psychopata. Ocieple ie klimatu to nie wina czlowieka. Tak jest od milionow lat nawet jak ludzi mie bylo. To sie zmienia raz jest cieplej a potem zimniej.
bDTQrPLn
Hwdp
2 miesiące temu
Bil i jemu podobni powinni zostawić ten świat to oni go zniszczyli
...
2 miesiące temu
Książka pewnie napisana kilka lat temu czekała na okazję do druku🤣
Najnowsze komentarze (37)
Hanba
2 miesiące temu
Geys znów coś wymyśla . No nie ma widać co robić z nudów tworzy swoje spiski i je realizuje jak ludobojca Hitler . Widać cieszy się że udało mu się z politykami sterroryzować w końcu cały świat 8 miliardów ludzi depopulacji katolików i chrześcijan. Armagedon sj gejs daj spokój z tym oszustwem kilka lat temu straszyliscie ptasia i świńską grypa. Teraz swoimi agendami sj przekupiliscie władze 135 państw prezydent Łukaszenka mówił o 1 mld łapówce oferowanej mu za reżim swoich obywateli. Hańba ludobojcy . Pod międzynarodowy Trybunał karny z wami bandyci i mordercy polityczno medyczno farmaceutyczny Precz . Niech was Bóg pokara za ludobójstwo 100 tys Polaków i milionów ludzi na świecie Boże uczyń bandytom wg ich uczynków tak jak oni czynią niewinnym ludziom Amen 777
Emilian58
2 miesiące temu
Fachowiec od wszystkiego i jeszcze ciut. Najpierw zniszczyli co było do zniszczenia a teraz NASZYM KOSZTEM chcą naprawiać swoje barbarzyństwo. Chorzy psychicznie szubrawcy! Skierować to tałatajstwo do utylizacji i od razu powietrze będzie zdrowsze i owszem.
Oko
2 miesiące temu
Ach ten kochany Bill bez niego byśmy przepadli w smogu,głodzie i w chorobach poprostu orędownik ludzkości i jasnowidz.
Darek
2 miesiące temu
To nowe zagrożenie to on sam
PLANDEMIA19
2 miesiące temu
BOJKOT DLA JEGO KSIĄŻKI ...TO JEST PLAN GATESA.....WSZYSTKO WIE...CO I KIEDY .FILANTROP POWINIEN SIEDZIEĆ JUZ DAWNO ZA KRATKAMI....NIE WIERZCIE W TO CO PISZE I MOWI....
Tti
2 miesiące temu
W 2020 roku miał miejsce największy w historii transfer środków/dóbr od biednych i średnich do bogatych ludzie takie kryzysy to są dla nich żniwa oni się bogacą kiedy my biedniejemy a potem łaskawie chcą nam pomagać.
#✓J&M*
2 miesiące temu
Skąd Bill wie na temat wirusów. Czyżby to był jakiś lekarz? Ale trzeba mu przyznać, że ma głowę na karku. Potrafi dotrzeć do większości ludzi, potrafi im wpoić co nieco. Prorok to on nie jest, ale jak się zarabia kasę to on dobrze wie, aby tylko tego nie robił kosztem stresu i zdrowia człowieka.
Boben
2 miesiące temu
Wie ktoś kiedy będzie można kupić przetłumaczoną książkę na język polski?
bDTQrPLf
Swój
2 miesiące temu
Czyżby przestrzegał przed samym sobą ?
Bum
2 miesiące temu
Niech ten Bogacz przestanie zatruwać internet znalazł się najmądrzejszy wszechświata w cudzyslowie
Zorro
2 miesiące temu
On nie ostrzega. On informuje o swoich planach.
Robert
2 miesiące temu
On i jemu podobni są największym zagrożeniem dla ludzkości
Dada
2 miesiące temu
Gazy ti in też produkuje kupuje avionetki ktorymi sie przemieszcza hipokkryta kierowany przez innych..
Janusz
2 miesiące temu
To on jest zagrożenie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić