o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Całkowity powrót do normalności. Bill Gates podał datę

621
Podziel się

Bill Gates ma nadzieję, że świat "wróci do normalności" do końca 2022 r. - powiedział w niedzielnym wywiadzie dla "Sky News". Miliarder stwierdził także, że bogate kraje powinny zapewnić dostawy szczepionek państwom rozwijającym się.

Całkowity powrót do normalności. Bill Gates podał datę
Bill Gates podzielił się swoimi wnioskami na temat pandemii i szczepionek (Getty Images, Jason Alden/Bloomberg)
bEEFVGdN

Bill Gates powiedział w Sky News, że ma nadzieję, że świat "całkowicie wróci do normy" do końca 2022 r., gdy dostępne będą nadwyżki szczepionek COVID-19. Nie spodziewa się, że pandemia do tego czasu zostanie ostatecznie stłumiona, ale liczba zakażeń spadnie do "bardzo małej liczby".

"Nadal istnieją pewne pytania dotyczące tego, jak szeroko zastosowana zostanie szczepionka Johnson & Johnson. Jeśli zostanie zaakceptowana, niektóre z bogatych krajów, w tym USA i Wlk. Brytania nawet tego lata osiągną wysoki poziom szczepień" - powiedział Gates.

bEEFVGdP
Pod koniec 2021 r. i do 2022 r. szczepionki dotrą do całego świata, więc nie wykorzenimy tej choroby, ale będziemy w stanie sprowadzić ją do bardzo małej liczby do końca przyszłego roku - stwiedził Gates w "Sky News"

Bill Gates o szczepionkach

W niedzielnym programie Sophy Ridge założyciel Microsoftu zwrócił też uwagę na wysoki wskaźnik rozpowszechnienia szczepionek przeciw COVID-19 w bogatszych krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii. Uznał, że w dalszej kolejności państwa te powinny zapewnić dostęp do szczepionek krajom rozwijającym się, jak RPA czy Brazylia.

bEEFVGdV
Fakt, że teraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych szczepieni są 30-latkowie, a w Brazylii i RPA nie są jeszcze zaszczepieni wszyscy 60-latkowie jest niesprawiedliwy, ale w ciągu trzech lub czterech miesiący przydział szczepionek dotrze do wszystkich krajów, w których panuje bardzo ostra epidemia.

Miliarder podkreślił również, że przygotowanie się do przyszłych pandemii jest "najwyższym priorytetem". Wyraził przy tym zaniepokojenie, że zapomnimy o tym, tak jak miało to miejsce po wybuchu epidemii wirusa Ebola.

bEEFVGdW

Gates wypowiedział się także w sprawie zmniejszenia brytyjskiego budżetu pomocy zagranicznej z 0,7 proc dochodu narodowego brutto do 0,5 proc. Stwierdził, że im szybciej zostanie on przywrócony, tym lepiej, ze względu na jego "krytyczne znaczenie" w walce z chorobami, takimi jak polio.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEFVGeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(621)
Bill
5 miesięcy temu
Wyszukiwarka: Trzeci apel naukowców i lekarzy.
Soko
5 miesięcy temu
To jego robota
mułła
5 miesięcy temu
bill gates i jego żona już nie żyją od jakiegoś czasu jak donosi Hanna Chazarami
bEEFVGer
mułła
5 miesięcy temu
ale kto dożyje do 2022 po szczepionce ?
Jola
5 miesięcy temu
A cóż on może wiedzieć???..chyba że sam maczał w tym palce...już tego dość...
CNNNC
5 miesięcy temu
Zmasowany atak prpagandy z calego swiata plynie do Polski i ogniskuje sie na Polsce . Wedlug propagandy tutaj jest najgorzej i najbardziej zle z calego swiata . Wszystkich Polakow chca koniecznie zaszczepic z blogoslawienstwem Franciszka papieza , bo on taki sam
aaa
5 miesięcy temu
W Polsce to nawet nie wszyscy 70+ są zaszczepieni (chętni, nie mówię o kretynach którzy nie chcą). Dzięki głupiemu rządowi i jeszcze gorszemu kościołowi mam szansę się zaszczepić już niedługo, choć początkowo szacowałem termin na 2023 rok. To jest dziwna satysfakcja cieszenia się, że się ma głupi rząd.
iVan
5 miesięcy temu
Lepiej jakby podał kwotę, a nie datę. ;)
8787
5 miesięcy temu
Nie będzie normalności puki ten osobnik na wolności
pawel
5 miesięcy temu
powrót do normalności ? - ten Bill to taki klown ? on ma miliardy , a w Indonezji pracują za dwa euro dziennie ...
BIll Gates
5 miesięcy temu
Wszystkich was zaszczepie.
BIll Gates
5 miesięcy temu
Wszystkich was zaszczepie.
Bill Gates
5 miesięcy temu
Wszystkich was zaszczepie, czy wam sie to podoba czy nie.
bEEFVGej
Bill Gates
5 miesięcy temu
Wszystkich was zaszczepie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić