Bogusław Mikus nie żyje. Zasłużony działacz Solidarności miał 65 lat

8

Po walce z chorobą w wieku 65 lat zmarł Bogusław Mikus. Był zasłużonym działaczem Solidarności. Wspomnienie o zmarłym zamieściła na Twitterze europosłanka Beata Mazurek.

Bogusław Mikus nie żyje. Zasłużony działacz Solidarności miał 65 lat
Bogusław Mikus (Urząd Miasta Chełm)

Po długiej chorobie odszedł Bogusław Mikus. Zasłużony działacz Solidarności z Chełma miał 65 lat. Dzień przed śmiercią rozmawiał jeszcze z europosłanką Beatą Mazurek, która była jego przyjaciółką. Polityk napisała o tym na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bogusław Mikus był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Chełmie. Jako jedna z 53 osób 10 kwietnia 1989 roku utworzył Komitet Rejestracyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Beata Mazurek opowiedziała o życiu opozycjonisty w rozmowie z portalem TVP Info. Mikus był internowany w ośrodku w Iławie. Działacza wielokrotnie zatrzymywano i skazywano. Pracował również jako korespondent Radia Wolna Europa. Mazurek podkreśla, że to dzięki niemu wystartowała w wyborach w 2005 roku. W ostatnich latach życia Mikus stronił od polityki.

Zobacz także: PiS i zmiany w koalicji? Radosław Fogiel: jeszcze porozumienia nie osiągnęliśmy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić