Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Bohater, który "uratował" świat. Operator koparki z Kanału Sueskiego przerywa milczenie

44
Podziel się:

Zdjęcia koparki odkopującej gigantyczny kontenerowiec Ever Given z mielizny Kanału Sueskiego obiegły świat. Głos w sprawie zabrał operator maszyny.

Bohater, który "uratował" świat. Operator koparki z Kanału Sueskiego przerywa milczenie
Abdallah Abdelgawad (Facebook)

Kontenerowiec Ever Given utknął 23 marca 2021 roku na mieliźnie Kanału Sueskiego. Pech chciał, że gigantyczny statek całkowicie zablokował tam ruch dla innych jednostek. Jedna z najważniejszych dróg handlowych świata była zablokowana przez kilka dni. Władze użyły wszelkich sposobów, aby zlikwidować problem. Udało się go zażegnać dopiero 29 marca, kiedy w kolejce czekało już ponad 300 statków.

Oczy całego świata przez kilka dni skierowane na Kanał Sueski. Światowe media obiegła fotografia, która stała się symbolem niefortunnego zdarzenia. Zdjęcie przedstawiało koparkę, która odkopywała ziemię wokół dziobu gigantycznego kontenerowca. Wielu zastanawiało się, kim jest osoba, od której zależy udrożnienie jednego z najważniejszych szlaków handlowych świata.

Bohater "bez twarzy"

Portal "The National" dotarł do bohatera, który dotychczas "nie miał twarzy". Okazał się nim Abdallah Abdelgawad z Egiptu. 23 marca jak zawsze miał rozpocząć o 7 rano swoją pracę, jednak bramy były zamknięte. Pół godziny później otrzymał informację o statku, który blokuje kanał. Wezwano go w tej sprawie na brzeg Kanału Sueskiego. Operator z ośmioletnim doświadczeniem wiedział, że dziób jednostki utknął głęboko i że będzie musiał stanąć na wysokości zadania.

Dotarliśmy na miejsce, gdzie ciężarówka ładowała koparkę, aby przenieść ją jak najbliżej dziobu statku. Byliśmy w odległości 1,5 kilometra. Moje serce zaczęło mocno walić - przyznał operator.

Abdallah Abdelgawad przyznał, że nie oszczędzał się. Przez cały czas pracy miał tylko od trzech do czterech godzin odpoczynku dziennie. Obawiał się ryzyka, które towarzyszyło pracy w pobliżu wody i gigantycznego kontenerowca. Gdyby muł popękał, jednostka mogłaby zmiażdżyć dużo mniejszą koparkę. Operator przyznał, że czuł się jak żołnierz na wojnie. Po zakończonej pracy wiedział, że dokonał czegoś wielkiego.

Wiedziałem, że zrobiłem coś wielkiego dla mojego kraju; ale kiedy wszyscy ludzie zebrali się wokół mnie, poczułem się dumny, a mój ojciec powiedział mi: "Sprawiłeś, że jestem dumny". Mój telefon nie przestaje dzwonić. Chcę spać, ale nie mogę - powiedział Abdallah Abdelgawad.

Operator zwrócił się również do osób, które śmiały się z jego pracy. Przekonywał, aby nie wyśmiewać się z innych. Jego praca udowodniła, że pomimo niesprawiedliwej oceny, dokonał czegoś wielkiego.

Nie kpijcie ze słabych i nie umniejszajcie ich zasług. Ten mały kopacz miał wielką rolę w uwolnieniu statku, który jest ponad 500 razy większy od niego. Teraz czuję się głęboko dumny z tego, co zrobiłem. Mam nadzieję, że wy wszyscy też jesteście ze mnie dumni - zwrócił się do innych operator koparki.
Zobacz także: Szymon Hołownia chce dymisji Michała Dworczyka. Jest reakcja z rządu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Pipiip333
rok temu
A co gdyby Egypt co kilka miesięcy zarabial miliard wpakujac statek w poprzek?
underwriter
rok temu
A odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel z Polski ERGO-HESTJA! No BRAWO, BRAWISSIMO!!! patrz: Kanał Sueski. Odszkodowanie zapłaci polski ubezpieczyciel!!!
Fuj
rok temu
No tak tylko jeden operator i jedna koparka w kanale Sueskim. Bohater. Jak wezmą ten miliard odszkodowania to może kupią druga a operator będzie mógł się wyspać.
Jorg
rok temu
Serio, od tej koparki zależało uwolnienie kontenerowca????
Janosik
rok temu
Jak walka Dawida z Goliatem .Dobry jest gościu pełen szacun 💪💪💪💪💪👍
Robotę
rok temu
miał do wykonania a jakiś bohater. Za to mu płacą.
Pat
rok temu
Serio koal tylko on nie było innych ludzi?
Bok z Suraka
rok temu
Ten artykulik o czym, właściwie??
Janko
rok temu
I tak słowo zostaje złamane. Człowiek bogiem? Marna tą ziemia, marni ci ludzie. Zyjąjylko dzisiaj a jutro, sie nie liczy. Kto wspomni Boha żywego? Jemu zasługi przypisze? Marnosc nad marnościami.
Muzykant
rok temu
Brawo chlopie jestes wielki!!!!!!!!!!!!!!
24 przez 7 mn...
rok temu
Dziwne, że ciężarówka ładowała koparkę, zazwyczaj bywa na odwrót
evus
rok temu
meeega przystojny bohater :)
Pierdolamento...
rok temu
Bycie operatorem koparki to żadna ujma, wręcz przeciwnie. Nie wiem jak w Egipcie, ale w Polsce dobrze zarabiają.
Jksfd
rok temu
30 koparek przy budowie szpitali covidowuch w 7 dni w ChRL.....1 koparka przy odmulaniu kontenerowca ....straty 400mln dół na h ....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić