Robert Czykiel| 

Bon turystyczny. Lista miejsc, gdzie można zrealizować bon

1

Tysiące Polaków już aktywowało bon turystyczny. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie i jak go wykorzystać. Zobacz listę miejsc, w których możesz wykorzystać 500 zł na wakacje.

Bon turystyczny. Lista miejsc, gdzie można zrealizować bon
Bon turystyczny. Sprawdź, gdzie możesz go wykorzystać (PAP, Marcin Bielecki)

Bony turystyczne rozchodzą się jak świeże bułeczki. Polacy chętnie korzystają z nowego świadczenia, które ma pomóc branży turystycznej podczas kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Jak z niego skorzystać?

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Pełna lista miejsc

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku. Na każde przysługuje świadczenie w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z orzeczeniem niepełnosprawności kwota ta wzrasta do 1000 zł. Gdzie można wykorzystać bon?

Bonem turystycznym można opłacić imprezę turystyczną lub usługę hotelarską. Wcześniej należy sprawdzić, czy dany podmiot znajduje się na liście, opracowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Rozwoju.

Zobacz także: Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

Pełną listę podmiotów można znaleźć na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel. Lista jest codziennie aktualizowana, więc nie ma obaw, że kogoś na niej brakuje.

Bon turystyczny trzeba najpierw aktywować w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Następnie otrzymasz 16-cyfrowy numer. Nie musisz się spieszyć z jego wykorzystaniem, bo jest on ważny do końca marca 2022 roku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić