Bon wakacyjny do mięsnego. Tak, dobrze przeczytaliście. To nie pomyłka!

41

Jest już lista firm, w których można wykorzystać bon turystyczny. Wśród nich są m.in. sklepy mięsne czy firmy budowlane. Czy to znaczy, że za rządowy bon na wakacje może kupić dziecku młotek i podudzie? Otóż nie. Wyjaśniamy, o co w tym chodzi.

Jest już lista podmiotów, w których można zrealizować bon turystyczny.
Jest już lista podmiotów, w których można zrealizować bon turystyczny. (PAP)

Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie mięsnym albo firmie budowlanej? Takie "kwiatki" znalazła w rejestrze czytelniczka serwisu money.pl. Jak sama pisze, pewne pozycje mocno ją zaskoczyły.

Z ciekawości sprawdziłam, gdzie można wykorzystać bon turystyczny w Poznaniu. Chciałam dobrać dla syna jeszcze jakieś półkolonie w sierpniu. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mogę je wykorzystać w firmach takich jak: "Sklep mięsny Iwona Kaliszewska O.W. Sosna Podróże na Emeryturze", "Handel Usługi Jacek Filipiak Estetiq", "Butrans – Poznań Materiały budowlane sp. z o.o." albo "Bro-Ecobronisław Kulesza", czyli usługi konsultingowe – wylicza kobieta.

O co chodzi? Okazuje się, że wyjaśnienie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Często jest bowiem tak, że firmy prowadzą kilka działalności - np. hurtownię materiałów budowlanych oraz firmy oferująca usługi turystyczne.

Niby to zabawne, ale tak naprawdę pokazuje prawdziwy mankament listy. Otóż osoby zainteresowane wypoczynkiem, które poszukują ciekawego miejsca dla siebie, mogą poczuć się wprowadzone w błąd. Po drugie, często firmy z rejestru nie prowadzą stron internetowych, a więc informacja o tym, jakie atrakcje oferuje dany przybytek, może pozostać co najwyżej tajemnicą handlową. A chyba nie w tym rzecz.

Zobacz także: Obejrzyj: Obowiązkowe maseczki na ulicach. "Możemy wdrażać działania w powiatach"
Autor: MBL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić