Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Bon turystyczny. Od kiedy będzie dostępny? Jest dokładna data

4

Wiadomo już, od kiedy będzie dostępny bon turystyczny. Wszystko wskazuje na to, że już w drugiej połowie wakacji polskie rodziny będą mogły skorzystać z dodatkowych środków na wakacje w ramach programu Polski Bon Turystyczny.

Bon turystyczny. Od kiedy będzie dostępny? Jest dokładna data
Bon turystyczny. Jest data, od kiedy zacznie obowiązywać (Pixabay)

Od kiedy będzie dostępny bon turystyczny?

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział PAP, że już od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w serwisie PUE ZUS i aktywować bon turystyczny.

Bon turystyczny 500 plus przysługuje rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem. W przypadku rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi bon będzie miał wartość 1000 zł. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów.

Gdzie będzie można wykorzystać bon turystyczny?

Od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm z branży turystycznej, które będą mogły wziąć udział w programie. To właśnie one dostaną wsparcie z programu Polski Bon Turystyczny. Rodziny będą bowiem mogły wykorzystać bon, płacąc tylko tym firmom, które wcześniej się zarejestrują. Lista ma być dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny ma podwójne zadanie

Jak informuje serwis rządowy, Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensat dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić