o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Bon turystyczny można stracić. ZUS informuje, o czym należy pamiętać

5
Podziel się

Bon turystyczny rodziny otrzymają już w te wakacje. Czy można utracić prawo do bonu na wakacje? O czym należy pamiętać? ZUS przypomina najważniejsze zasady, które dotyczą Polskiego Bonu Turystycznego.

Bon turystyczny można stracić. ZUS informuje, o czym należy pamiętać
Za co będzie można zapłacić bonem? Na liście są m.in. obozy i kolonie dla dzieci (Pixabay)
bEaySbGZ

Bon turystyczny. O czym należy pamiętać? ZUS informuje

"Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł" - podaje ZUS. Co ważne, bon będzie należał się rodzicom/opiekunom, którzy pracują w kraju, jak i za granicą.

Aby dostać bon turystyczny nie będzie trzeba składać żadnych wniosków. "Prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną (POT) na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. POT będzie wyjaśniała sprawy związane z uprawnieniami do bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych. POT opublikuje także na stronie internetowej listę przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, za których usługi można płacić bonem" - wyjaśnia ZUS.

bEaySbHb

Bon turystyczny będzie można aktywować na PUE ZUS. Aby móc skorzystać z bonu, trzeba zatem mieć profil (konto) na PUE. Można je założyć np. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Bon turystyczny będzie można aktywować na PUE ZUS w dowolnym momencie. Osoby uprawnione do otrzymania bonu będą to mogły zrobić nawet kilka dni przed wyjazdem na wakacje.

Bon turystyczny można stracić. Ostrzegamy

ZUS przypomina, że osoby, które mają dziecko z niepełnosprawnością i będą chciały uzyskać dodatkowe świadczenie, będą mogły na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł. ZUS ma 3 lata na sprawdzenie, czy wyższe świadczenie rzeczywiście się należało. W przeciwnym razem trzeba będzie je zwrócić.

bEaySbHh

Należy też pamiętać, że bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy pobierają 500 plus. Jeśli jednak dziecko skończy 18 lat przed wejściem w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, stracą prawo do bonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaySbHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Tylko Duda
10 miesięcy temu
DZIĘKUJEMY PREZYDENCIE
Tak tak
10 miesięcy temu
Bzdura prawie nigdzie nim nie zaplacimy tylko u swojakow wiekszosc wlascicieli nawet nie chca o nim slyszec mowia moze za rok przystapimy zobaczymy poczekamy...
hmmm
10 miesięcy temu
czyli mimo ze jesteśmy w Polsce tylko na wakacje mozemy taki bon otrzymac na corke/
bEaySbHD
Basia
10 miesięcy temu
Co w przypadku gdy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności ważne do końca sierpnia 2020? Czy jeśli na początku miesiąca odbiorę bon 1000 zł to muszę go stracić do końca sierpnia 2020 czy będzie można go wykorzystać później?
:-/
10 miesięcy temu
Hulaj duszo piekła nie ma
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić