o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Bracia "polskiego Fritzla" skazani. Zgotowali szwagierce piekło

173
Podziel się

Andrzej i Mirian Sz., bracia "polskiego Fritzla", usłyszeli wyrok w piątek. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał ich na kary od 12 do 12,5 roku więzienia. Muszą też zapłacić nawiązkę szwagierce, którą dręczyli przez lata.

Bracia "polskiego Fritzla" skazani. Zgotowali szwagierce piekło
Bracia "polskiego Fritzla" skazani (Newspix)
bDTCuTCJ

Bracia "polskiego Fritzla" usłyszeli wyrok 10 lat po ucieczce swojej ofiary. Andrzej i Mirian Sz. zostali uznani za winnych wielokrotnego zgwałcenia szwagierki, którą mąż przetrzymywał w piwnicy w małej kaszubskiej wiosce.

Andrzej Sz. ma spędzić w więzieniu 12,5 roku, a jego brat – 12 lat. Wyrok jest nieprawomocny. Sąd nakazał także skazanym zapłacić na rzecz ofiary odpowiednio: 20 tys. i 10 tys. złotych nawiązki. Bracia będą mogli ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia po 3/4 odbytej kary – informuje "Dziennik Bałtycki".

Koszmar żony "polskiego Fritzla"

Według ustaleń śledczych bracia Sz. przynajmniej dziesięciokrotnie zgwałcili uwięzioną w piwnicy szwagierkę, do czego zachęcał ich jej mąż w zamian za pieniądze na alkohol. Kobieta miała zasłonięte oczy, kiedy kolejno gwałciło ją kilku mężczyzn.

bDTCuTCL

Dwóch oprawców jest na wolności

Dwóch gwałcicieli nie udało się do tej pory zidentyfikować i postawić przed sądem. Kuzyn męża ofiary również był oskarżony o gwałt, jednak zmarł w czasie postępowania sądowego. Prokuratura w Pucku trzykrotnie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie pokrzywdzonej kobiety. Wszczęto je dopiero w lutym 2016 roku, na wniosek sądowego kuratora, który przeczytał pamiętniki dorastających córek ofiary.

bDTCuTCR

Mariusz Sz., ochrzczony przez media "polskim Fritzlem", znęcał się nad żoną ze szczególnym okrucieństwem od 2006 do 2010 roku. Kobieta była więziona, bita, gwałcona i głodzona. Wszystko na oczach dwóch kilkuletnich córek, które oprawca angażował w dręczenie matki. One również nie uniknęły fizycznego i psychicznego znęcania się ze strony ojca, który molestował seksualnie starszą dziewczynkę.

"Polski Fritzl" odsiaduje wyrok 25 lat więzienia. Poza wymienionymi wyżej zbrodniami zarzucono mu również fizyczne znęcanie się nad kolejną partnerką i jej synem oraz zagłodzenie na śmierć psa.

Zobacz także: Zobacz też: Grobowiec z I wojny światowej. Odkryto kilkadziesiąt ciał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCuTDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Dlaczego?!
10 miesięcy temu
Dyscyplinarka dla tego co odmówił wszczęcia postępowania!!!
Mono
10 miesięcy temu
Jakieś konsekwencje względem prokuratorów z Pucka zostaną wyciągnięte? Przecież ewidentnie popełnili błąd. Czy luz, nic się nie stało?...
Ewa
10 miesięcy temu
To jest tak nieludzkie, że aż trudno uwierzyć, że człowiek takie coś ''zafundowal'' drugiemu człowiekowi... czasami mam wrażenie, że stajemy się bardziej zwierzęcy od zwierząt...
bDTCuTDn
Oni
10 miesięcy temu
25 lat - prawidłowo !!
Ona
10 miesięcy temu
A ja chcę zobaczyć ich twarze!
Najnowsze komentarze (173)
Caban
10 miesięcy temu
W tym co się robi trzeba mieć zawsze przyjemność.
Polak
10 miesięcy temu
Spokojnie, Duda ułaskawi. To przecież tylko sprawa rodzinna.
bezhejtu
10 miesięcy temu
Alkohol wszystkiemu winny i znieczulica społeczna, w którym to społeczeństwie na dodatek wzrasta patologiczny stosunek do samego siebie, otoczenia i życia.
ciocia Misia
10 miesięcy temu
Witamy w PiSlandii. Chlopaki nie bojcie sie. Polskojezyczny prezydent Andrian Du*a juz rozpisuje dlugopis zeby was ulaskawic, on tak kocha swoich katolickich wyborcow.
wymiar
10 miesięcy temu
kpina te wyroki
Misio
10 miesięcy temu
Te 25 lat to nie za człowieka tylko za psa za człowieka dostał by 5
Wilk88
10 miesięcy temu
Świetna sprawa utrzymanie dach nad głową poprane ugotowane podane pod cele telewizor .oczywiście cela na ochronkach żeby inni współwięźniowie im z odbytów jesieni średniowiecza nie zrobili prawo unijne nakazuje izolację od innych współwięźniów takich zwyrodnialca i to wszystko za nasze podatki kocham sprawiedliwość w tym kraju .kara śmierci powinna wrócić
DudoPiS
10 miesięcy temu
Przeciez to sprawy rodzinne. Duda ulaskawi i jeszcze bedzie wmawial, ze to dla dobra ofiar.
bDTCuTDf
acha
10 miesięcy temu
To są te wolne sądy ... wolno działają i w d.... mają sprawy sądowe...
Jarek
10 miesięcy temu
Duda ułaskawi
Adrian
10 miesięcy temu
ułaskawi to są rodzinne sprawy
Janek
10 miesięcy temu
Pewno działali nieświadomie... stąd tak niskie kary.
drQmathy
10 miesięcy temu
Śmiesznie niskie wyroki i kwoty zadośćuczynienia. BOŻE NIECH TEN KOSZMAR SIĘ SKOŃCZY. PiS MUSI ODEJŚĆ.
mlas
10 miesięcy temu
Ileś lat temu polska para (konkubina) zamęczyli w UK na śmierć małego chłopca, syna konkubiny. Angielscy policjanci płakali, jak zobaczyli w jakim stanie było dziecko. Oboje oprawców trafiło do więzienia. Oboje popełnili samobójstwo w więzieniu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić