Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Burza w USA. Przez jedno zdjęcie

55

Prezydent Stanów Zjednoczonych był wielokrotnie krytykowany za lekceważenie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jedna z osób, które zwracały uwagę Donaldowi Trumpowi, to Nancy Pelosi. Teraz członkini Partii Demokratycznej sama została przyłapana bez maseczki.

Burza w USA. Przez jedno zdjęcie
(Getty Images, Lenin Nolly)

Do nagrania, na którym Nancy Pelosi nie ma maseczki, dotarli dziennikarze Fox News. To materiał z monitoringu w jednym z salonów fryzjerskich w San Francisco.

Nancy Pelosi bez maseczki. Wcześniej krytykowała Donalda Trumpa

Zgodnie z obowiązującymi w San Francisco zasadami Pelosi powinna była przed wejściem do salonu zasłonić usta i nos, jednak zlekceważyła ten nakaz. Na nagraniu widać także jednego z pracowników obiektu, który miał na twarzy maseczkę ochronną.

Nagranie z udziałem Pelosi wzbudziło wielkie poruszenie wśród Amerykanów. Materiał wykorzystał m.in. sam Donald Trump – opublikowano go na oficjalnym kanale YouTube prezydenta USA. Na filmie zestawiono film z monitoringu z wystąpieniem członkini Partii Demokratycznej, podczas którego krytykowała osoby niestosujące się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Trump zarzuca Pelosi hipokryzję.

W imieniu Nancy Pelosi wypowiedział się rzecznik kalifornijskiego oddziału Partii Demokratycznej. Jak twierdzi, Pelosi nie zdawała sobie sprawy, że łamie zasady obowiązujące w San Francisco. Do salonu zaprosili polityk sami przedstawiciele firmy, którzy przyjęli ją indywidualnie i nie nakazywali założenia maseczki.

Ta firma zaproponowała (Nancy Pelosi – przyp. red.) przyjście w poniedziałek i poinformowała, że miasto pozwoliło im w ramach tego biznesu przyjmować jednego klienta w tym samym czasie. (Nancy Pelosi – przyp. red.) Przestrzegała zasad przedstawionych jej przez tę firmę – cytuje oświadczenie rzecznika BBC.
Zobacz także: Zobacz też: Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu meblowego za brak maseczki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić