Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump o koronawirusie. Zaklina rzeczywistość

7

Prezydent Stanów Zjednoczonych odpowiedział na zarzuty dotyczące przeciwdziałaniu pandemii COVID-19. Donald Trump nie zgadza się z krytykami, którzy zarzucają mu bierność w walce z koronawirusem. Na poparcie swoich słów przytacza statystyki dotyczące śmiertelności.

Donald Trump o koronawirusie. Zaklina rzeczywistość
Donald Trump nie zgadza się z krytyką, jaka spada na niego w związku z pandemią COVID-19 (PAP, PAP, EPA, MICHAEL REYNOLDS , POOL)

W ciągu ostatniego tygodnia Donald Trump zapewniał Amerykanów, że panuje nad kryzysem w związku z pandemią koronawirusa. Prezydent USA dowodził, że w kraju odnotowano najniższy wskaźnik śmierci w wyniku zachorowania na COVID-19.

Koronawirus w USA. Donald Trump zaklina rzeczywistość

Według dziennikarzy ABC News Donald Trump podał nieprawdziwe informacje. Jak dowodzą, pod względem najwyższego wskaźnika śmiertelności USA znajduje się na 9. miejscu.

ABC News powołuje się na ustalenia ekspertów z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Zgodnie z ich obliczeniami obecnie wskaźnik śmiertelności na COVID-19 wynosi w Stanach Zjednoczonych 39,82 zgonów na 100 tysięcy osób. Donald Trump uważa, że dziennikarze i eksperci "nie powinni" zestawiać liczby zgonów z liczbą ludności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jonathan Swan: Mówi pan o liczbie zgonów w stosunku do liczby chorych, a ja o liczbie zgonów w stosunku do liczebności mieszkańców. Pod tym względem Stany Zjednoczone wypadają bardzo źle, o wiele gorzej niż Korea Południowa, Niemcy itd.
Donald Trump: Nie może pan tego robić.
Jonathan Swan: Dlaczego nie?
Donald Trump: ... Musi pan porównywać liczbę śmierci w stosunku do liczby chorych.

Wypowiedź Trumpa skrytykował też dr John Brownstein. Dyrektor ds. Innowacji w Bostonie uważa, że prezydenccy eksperci opierają się na przestarzałych danych, które nie odzwierciedlają obecnego stanu pandemii w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić