Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Fryzjerka się rozpłakała. Klient salonu zostawił jej napiwek życia

180
Podziel się:

Fryzjerzy są jedną z grup najbardziej dotkniętych przez ograniczenia związane z pandemią. Jednak po dwóch miesiącach kłopotów, pewna fryzjerka z Kolorado mogła wreszcie uronić łzę szczęścia. Jeden z klientów zostawił jej napiwek, o którym mogła wyłącznie marzyć. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ilisia Novotny dostała 2,5 tysiąca dolarów napiwku od tajemniczego klienta
Ilisia Novotny dostała 2,5 tysiąca dolarów napiwku od tajemniczego klienta (Facebook)

Zakład fryzjerski Floyd's w amerykańskim mieście Denver przez dwa miesiące musiał walczyć o przetrwanie. Z powodu epidemii koronawirusa musiał zawiesić działalność, którą wznowił dopiero dwa tygodnie temu po decyzji władz Kolorado.

Miejsce ma grupę swoich wiernych klientów, którzy starali się przelewami przez internet, pomóc mu w przetrwaniu tego trudnego czasu. Mimo to i zakładowi, i jego pracownikom, którzy nagle stracili pracę, zdecydowanie nie było łatwo.

Jednym z nich była 32-letnia stylistka Ilisia Novotny, samotna matka mieszkająca na przedmieściach miasta. Jak donosi "Denver Post" musiała podpisać specjalną ugodę z właścicielami swego mieszkania, aby móc spłacić rachunki za wodę, prąd oraz czynsz.

Ogromny napiwek od tajemniczego klienta

Jednak w zeszłą sobotę lost zesłał jej prezent, który pozwoli jej wreszcie związać koniec z końcem. Od jednego z klientów dostała napiwek, w którego wysokość aż trudna uwierzyć. Na paragonie za strzyżenie i stylizacje znalazła się dodatkowa suma 2500 dolarów (ok. 10 tys. złotych). Tylko dla niej.

Jak opowiadała, w czasie strzyżenia rozmawiała z mężczyzną o baseballu, stanie Kolorado i trudnościach związanych z kwarantanną. Gdy skończyła pracę i zaczęła zamiatać obcięte włosy, klient opłacił rachunek w kasie.

Jakby co, to nie jest pomyłka - rzucił tajemniczy komentarz i wyszedł.

Okazało się, że Novotny dostała od niego napiwek w wysokości 2,5 tysiąca dolarów. Do tego 500 dolarów otrzymała kasjerka, tysiąc menedżer zakładu, a kolejnych 1800 miało zostać podzielonych pomiędzy 18 pozostałych pracowników.

Rozpłakałam się - mówiła Novotny "Dever Post" - Sama wychowuje dziecko. Ostatnie miesiące były bardzo trudne i nie wiedziałam co będzie dalej, nie miałam nawet pewności czy będę mogła wrócić do pracy.

Zakład fryzjerski podzielił się historią na Facebooku, dzięki czemu szybko stała się ona głośna w amerykańskich mediach. Wielu internautów było wzruszonych hojnością tajemniczego klienta, który nie tylko wręczył tak duże napiwki, ale też nie liczył na żadne wyrazy wdzięczności, wychodząc, nim ktokolwiek zorientował się w tym co zrobił.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski: noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie ma sensu

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(180)
POLSZCZYZNA
2 lata temu
"lost zesłał jej prezent" - KTO?! "w którego wysokość aż trudna uwierzyć" - CO ZROBIĆ?! Oczy mnie bolą.
RL99
2 lata temu
Tak słyszałem tą historię,podobno to byl bezdomny z Polski który dostał Maybach od ojca Rydzyka ale ponieważ nie ma prawa jazdy to sprzedał auto i podzielił się pieniędzmi z biednymi amerykanami
YogiBeer
2 lata temu
Miał gest to dał widać stać go było,jakby nie miał kasy to w domu sam by się obciol i czym tu się podniecać i głupie komenty pisac.
GoodGuy
2 lata temu
A gdzie się podziały "Cytaty dnia"? :-(
Arquu
2 lata temu
U fryzjera do którego chodzę napiwek idzie do danej fryzjerki. Ale tak ogromnego nigdy nikt nie dał, więc kto wie może właścicielka by zabrała/
virus hahaha
2 lata temu
Akurat ie dowieźli Maybahów więc załatwił sprawę inaczej. Rydzyk ucz się
usa
2 lata temu
rydzyk wsciekly bo mu dulary uciekly amen
nick
2 lata temu
W Polsce tylko czarni dostają i to nie tylko kaskę ale i luksusowe limuzyny od bezdomnych
Tyt
2 lata temu
27$ za strzyżenie już wystarczy aby opłacić rachunki za wodę nawet w usa
FRYZJER
2 lata temu
W POLSCE MUSIAL BY JEJ WLOZYC DO KIESZENI BO MUSIALA BY ODDAC SZEFOWI I DOSTALA BY 10 PROCENT
kro
2 lata temu
Tajemniczy ? miała maskę na ustach nie na oczach.
Krzyś
2 lata temu
Ten post czytałem 3 lata temu.
korek
2 lata temu
Musiała być ładna dziewczyna
szacunek
2 lata temu
ja zawsze daje 2 zł napiwku kelnerce za objad. Jak ma takich 100 dziennie, to nieżle zarobi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić