Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Był podejrzany o zdradę. Gdy zobaczyli jego telefon, osłupieli

Podziel się:

Policjanci obwodu odeskiego zatrzymali motocyklistę, który był podejrzany o współpracę z Rosją. Zabezpieczyli jego telefon i okazało się, że w mediach społecznościowych obserwował kanały propagandowe posługując się nickiem... "Władimir Putin". - Tzw. Wołodia jest teraz sprawdzany przez służby — ironizują mundurowi.

Był podejrzany o zdradę. Gdy zobaczyli jego telefon, osłupieli
"Władimir Putin" zatrzymany w Odessie (Facebook)

Do zdarzenia doszło w Odessie w czwartek 12 maja. Policja podczas rutynowych działań w okolicach ulicy Kurskiej zatrzymała mężczyznę na motorowerze. Po zidentyfikowaniu jego tożsamości policjanci dowiedzieli się, że jest podejrzany o współpracę z rosyjskimi służbami. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego telefon.

"Władimir Putin" schwytany w Odessie

Podczas sprawdzania zauważyli, że mężczyzna należy do licznych rosyjskich grup na Telegramie i obserwuje propagandowe media. Jak zauważyła policja, w aplikacjach mobilnych mężczyzna posługiwał się pseudonimem... "Władimir Putin".

Tzw. Wołodia jest teraz sprawdzany przez odpowiednie służby – informuje biuro prasowe policji w obwodzie odeskim.

Wykryto 4 tys. osób współpracujących z Rosją

W piątek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na Facebooku przekazała, że od początku rosyjskiej inwazji zlikwidowano ponad 140 wrogich grup dywersyjnych i wykryto 4 tys. osób współpracujących z najeźdźcą. Takie działania zrealizowano m.in. w obwodach kijowskim, charkowskim, odeskim, żytomierskim i sumskim.

Inne grupy dywersyjne i osoby współpracujące z rosyjskimi wojskami zajmowały się m.in. naprowadzaniem ataków rakietowych na cele w Ukrainie, przekazywaniem danych wywiadowczych na temat ukraińskich sił powietrznych czy wspieraniem informacyjnym przeciwnika w rejonie buczańskim (w obwodzie kijowskim).

Zobacz także: Konwój cywilów ostrzelany w obwodzie charkowskim. Zginęły kobiety i dzieci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić