Była minister skazana. To drugi taki wyrok w tym stuleciu

59

Duńska była minister do spraw imigracji i integracji Inger Stoejberg została skazana na wyrok pozbawienia wolności. Miała rozdzielać pary imigrantów ubiegających się o azyl. Chodzi o małżeństwa osób niepełnoletnich.

Była minister skazana. To drugi taki wyrok w tym stuleciu
Inger Stoejberg (PAP, Martin Sylvest)

W latach 2015-2019 Inger Stoejberg pełniła funkcję duńskiej minister ds. imigracji w centroprawicowym rządzie wspieranym przez prawicową populistyczną Duńską Partię Ludową. Podczas piastowania swojego stanowiska wprowadziła kilka kontrowersyjnych ograniczeń i zasad. Jednym z nich było zarządzenie z lutego 2016 r., że żonaci uchodźcy poniżej 18 roku życia nie powinni być zakwaterowani z małżonkiem.

Stoejberg odseparowała od siebie 23 pary. 17-letnia Rimaz Alkayal i jej 26-letni małżonek Alnour Alwan z Syrii złożyli skargę. Mimo ciąży 17-latki, para była rozdzielona przez 4 miesiące. Trybunał Stanu zdecydował w poniedziałek, że za ten proceder odseparowywania od siebie par Inger Stoejberg spędzi w więzieniu 60 dni.

Proceder ten miał miejsce bez indywidualnych ocen oraz przesłuchań stron, co jest wymagane przy podejmowaniu tego typu decyzji - podał Trybunał Stanu.
Przegrały duńskie wartości, nie tylko ja. Uważam za niewłaściwe, że nie musimy chronić dziewcząt, które tu przyjechały - powiedziała po wyroku była minister.

Od wyroku nie przysługuje apelacja, a kara więzienia jest bezwarunkowa, co oznacza, że ​​musi zostać odbyta. Sprawa była pierwszym od trzydziestu lat procesem o impeachment w Danii i dopiero szóstym w jej historii.

Zobacz także: Mocne słowa o Lechu Wałęsie w rocznicę wybuchu stanu wojennego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić