"Chaos i panika". Sabotażyści Putina będą atakować Wielką Brytanię

Władimirowi Putinowi zależy na sianiu dezinformacji nie tylko na terenie Rosji i Ukrainy, lecz także innych państw. Jednym z głównych celów ma być obecnie Wielka Brytania. Sabotażyści Putina zamierzają wzbudzać "chaos i panikę".

"Chaos i panika". Sabotażyści Putina będą atakować Wielką Brytanię
Władimir Putin ma armię sabotażystów. Zamierza wykorzystać ich usługi do walki z Brytyjczykami (Getty Images, 2022 Contributor#8523328)

Wielka Brytania znajduje się w gronie państw, które od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę wspierają zaatakowane państwo. Odbywa się to nie tylko przez działania humanitarne, lecz także dostarczanie broni i innych niezbędnych zasobów, a nawet pomoc wywiadowczą.

Sabotażyści Putina biorą za cel Wielką Brytanię

Jak informuje "The Express", Brytyjczycy takim postępowaniem ściągnęli na siebie gniew Władimira Putina oraz innych wysoko postawionych przedstawicieli Kremla. W konsekwencji Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) obrała Wielką Brytanię na główny cel akcji dezinformacyjnej.

Zaniepokojenia nie kryje m.in. Ed Johnson, szef grupy Sybillina, odpowiedzialnej za rozpoznawanie globalnych zagrożeń. Podkreślił on, że w niebezpieczeństwie – w zakresie szerzenia dezinformacji – znajdują się nie tylko zwykli mieszkańcy Wielkiej Brytanii, lecz także przedstawiciele rządu.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach

Ed Johnson wyszczególnił metody, jakich mogą chwytać się sabotażyści Putina. Wymienił m.in. ataki na infrastrukturę, osoby fizyczne lub cyberataki. Wyraził również obawy, że prezydent Rosji posunie się do finansowania brytyjskich ugrupowań separatystycznych.

Władimir Putin zamierza siać chaos, panikę oraz nieufność – bije na alarm Ed Johnson, cytowany przez "The Express".

Johnson przypomniał, że członkowie FSB zawiedli Putina w zakresie planowania działań wojennych w Ukrainie. W konsekwencji mają oni zwiększoną motywację, by wykazać się w Wielkiej Brytanii.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić