Chciał zabić królową. Intruz mówił do kamery o swoich motywach

19

Policja zatrzymała mężczyznę, który uzbrojony w kuszę wszedł na teren zamku Windsor. Jak podaje brytyjska policja, w sprawie wszczęto śledztwo. Tymczasem gazeta "The Sun" weszła w posiadanie nagrania, na którym 19-latek mówi o zamachu na królową.

Chciał zabić królową. Intruz mówił do kamery o swoich motywach
Elżbieta II była celem nieudolnego zamachu na zamku Windsor (ONS)

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem naruszenia lub wtargnięcia do chronionego miejsca i posiadania "broni ofensywnej". 19-latkowi nie udało się wejść do żadnego z budynków, a rodzinie królewskiej, która spędza w zamku Święta Bożego Narodzenia, nic się nie stało.

Gazeta "The Sun" weszła w posiadanie niepokojące nagranie, które może przedstawiać 19-latka. Na filmie widać zamaskowaną postać, ubraną w ciemną bluzę. Postać trzyma kuszę i zniekształconym głosem mówi do kamery, że chce "zamordować królową" w ramach "zemsty".

Śledztwo w sprawie

Metropolitan Police bada nagranie, ale nie potwierdza czy jest powiązane z aresztowaniem na zamku Windsor.

Dochodzenia w sprawie pełnych okoliczności tego incydentu są prowadzone przez specjalistyczną grupę Metropolitan Police. Po aresztowaniu mężczyzny funkcjonariusze badają zawartość filmu - przekazuje policja.

Rzeczniczka Pałacu Buckingham odmówiła komentarza. Wiadomo jednak, że rodzina królewska została poinformowana o incydencie. Królowa spędziła święta w zamku Windsor wraz ze swoim synem Karolem i jego żoną Camillą. Dołączyli do nich również Edward i jego żona Sophie oraz ich dzieci, Louise i James.

19-latek został zatrzymany. Obecnie jest badany przez psychiatrów, którzy mają orzec, czy jest poczytalny.

Zobacz także: Zaskakujące nagranie z safari. Świadek: niesamowita adrenalina
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić