Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Chciał zorganizować w Polsce zamach. Kontaktował się z ISIS

146

Zafascynowany islamem 18-latek został skazany na 10 pozbawienia wolności. W czasie śledztwa i rozpraw w sądzie wyszło na jaw, że był bliski zorganizowania zamachu w Polsce.

Chciał zorganizować w Polsce zamach. Kontaktował się z ISIS
(iStock.com)

Dowody znalezione w jego mieszkaniu świadczą o tym, że nastolatek kontaktował się z ISIS. Na jego komputerze mnóstwo było także propagandowych materiałów produkowanych przez Państwo Islamskie. Dawid D. był zafascynowany islamem i tego typu materiały przesyłał także kolegom.

Zdaniem sądu, wina oskarżonego jest bezsporna, czego ten nie kwestionuje, a czego efektem było wydanie wniosku o wydanie wyroku skazującego, i został on w pełni zaaprobowany przez organ orzekający – powiedział sędzia Marek Zachariasz ogłaszając wyrok.

Nastolatek od kilku miesięcy przebywa w areszcie. By skazać go "za rozpowszechnianie treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym" wystarczyła jedna rozprawa w. Sąd uznał, że zaproponowana kara jest adekwatna do charakteru czynu.

Zobacz także: Zobacz także: Zamach w Berlinie. "Służby wiedziały o planowanym ataku"

Niedoszły zamachowiec został zatrzymany w czerwcu. Sprawę prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która twierdzi, że gdyby nie zatrzymanie, zamach mógłby wydarzyć się w nadchodzących tygodniach.

Sprawa zakończyła się na jednym posiedzeniu – oskarżony dobrowolnie poddał się karze i wniósł o wydanie wyroku bez przeprowadzenia procesu - informuje Fakt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić