o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Chiny rozpoczynają brutalne "porządki" w Hongkongu. Reaguje Wielka Brytania

107
Podziel się

Chiński rząd zdecydował się na brutalne kroki wobec walczących o niepodległość obywateli Hongkongu. W odpowiedzi na nowe prawo zagrażające wolności jego mieszkańców, setki protestujących wyszły na ulice. Wielka Brytania oferuje pomoc.

Chiny rozpoczynają brutalne "porządki" w Hongkongu. Reaguje Wielka Brytania
Protesty w Hongkongu (Getty Images)
bDYLPQrV

Komunistyczna Partia Chin zaczęła rozprawiać się z protestującymi w Hongkongu. W środę rząd wprowadził nową ustawę o bezpieczeństwie narodowym, która scementowała kontrolę Pekinu. Najwyższy organ ustawodawczy Chin przyjął nowe prawo jednogłośnie.

Za naruszenie nowego prawa grożą olbrzymie kary. We wtorek prezydent Chin Xi Jinping podpisał ustawę zakazującą aktów podburzania, wywrotów i terroryzmu. Jej naruszenie może skutkować nawet wyrokiem dożywocia.

bDYLPQrX

Nowe prawo otwiera drogę do represji wobec ludności. W wyniku przyjętych rozwiązań obywatele Hongkongu wyszli na ulice. Wkrótce nastąpiły aresztowania. W sieci pojawiają się informacje o pierwszych zatrzymaniach ze względu na trzymanie flagi niepodległościowej czy plakatów z niepodległościowymi sloganami. Według policji w środę aresztowano 70 osób.

Wielka Brytania oferuje pomoc. Brytyjczycy już wcześniej zapowiadali pomoc mieszkańcom Hongkongu w postaci brytyjskiego paszportu w przypadku nasilających się represji ze strony Chin. Teraz potwierdzają wprowadzenie tego rozwiązania. Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab oświadczył po ocenie treści chińskiej ustawy, że stanowi ona "wyraźne naruszenie autonomii Hongkongu i bezpośrednie zagrożenie dla wolności jego mieszkańców", naruszając tym samym chińsko-brytyjskiej porozumienie z 1997 r.

Zobacz także: Manewry Hong Kongu. Nie chcą przejęcia przez Chiny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYLPQsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Nie popieram
10 miesięcy temu
Jarek... zastanawiam się czy czasem już nie wyprzedziliśmy Chinoli w tych nowych ustawach. Przecież ustawy covidowe to wypisz wymaluj klony .... tylko czyje. Mateuszek coś często rozprawia o przyjaźni między bratnimi narodami
Juliusz
10 miesięcy temu
Nie ma się co podniecać pierdołami polityka to polityka nikt nie powie prawdy o co chodzi i co chce ugrać.Wszyscy udają filantropów i przedstawicieli tzw.demokracjii której tak naprawdę nie ma nigdzie wystarczy się zastanowić.Amerykanie i Brytole robili wszędzie rozpierduche gdzie się tylko dało pod płaszczykiem demokracji np.piekna demokracja w Iraku ,Syrii, Afganistanie,Libii.Kraje totalnie zniszczone.Kolejne pytanie co Polska ma z tego że od początku jest sojusznikiem USA?Jakie konkretne korzyści za to gdy wszyscy się wycofali my trwamy z nimi dalej?Nic poza tym że kupujemy za wielką kasę sprzęt wojskowy i gas. Nie dajmy się omamić Amerykanom bo oni też nas występowali w czasie drugiej wojny światowej.
cienkie Bolki
10 miesięcy temu
Aresztowano 70 osób...? To komuniści w PRL - POprzecznicy Trzaskowskiego za podobne zachowania jednorazowo aresztowali 200 protestujących.
bDYLPQsz
QCc
10 miesięcy temu
Ale czy jakość produktów przemysłowych w Polsce będzie dobra Bo co kupiłem polskie to nawet 2 lata nie wytrzymało i przestałem (buty czy odzież). Kupuję Made in USA. Bo jakość o niebo lepsza.
ato
10 miesięcy temu
Wielka Brytania za wiele nie pomoże, raczej Putina powinni się poradzić jak zrobić referendum o niepodległość
gość
10 miesięcy temu
to tak jak u nas. olbrzymie kary za brak maseczki
wojsław
10 miesięcy temu
to jest jak z restrykcjami wobec rosji i rurociągiem do angeli ... dla głupich głupoty ... a w usa nie wiedzieli o obozach w Polsce ...
txt
10 miesięcy temu
FREE Hongkong !!!. Kill communism in the PRC !!!
ŚmiechuWarte
10 miesięcy temu
Anglikom dalej się wydaje że Są mocarstwem. Hahaha, Chiny mają rację z tym co robią.! Anglicy niech się zajmą bałaganem z Afrykanami w Swoim kraju.Porządek musi być inaczej stanie się to co w USA.
toja
10 miesięcy temu
możne po wyborach i my dostaniemy brytyjskie paszporty? zwłaszcza kobiety.....
p62
10 miesięcy temu
Inne kraje UE też powinne jak Wielka Brytania umożliwić mieszkańcom Hongkongu zamieszkania swych krajach. Umożliwienie im tego uchroni ich przed torturami, dożywotnim więzieniem i śmiercią z rąk rządu komunistycznego Chin.
JerzyBB
10 miesięcy temu
Po co piszecie o jakimś Hongkongu że ,,walczy o niepodległość,, bo to bzdura. Ta enklawa jest autonomiczną częścią CHRL i nie nie może tak sobie wprowadzić ,,niepodległości,, zwłaszcza walka na ulicach i innymi formami arakowania państwowości. A Chiny nie ,,rozprawiają,, sie brutalnie z protestującymi tylko chca zachowania porzadku i nie dopuszczają do burd.
Jankes
10 miesięcy temu
Zachowali się wobec opłaconych agentów CIA delikatniej ,niż USA wobec własnych obywateli
bDYLPQsr
uwaga!
10 miesięcy temu
Polska musi uważać z biznesami z Chinami, nie dopuścić do wykupu przez Chińczyków polskich firm, majątków, nieruchomości. Chińczycy na początku są bardzo grzeczni, uśmiechają się i kłaniają w pas. Gdy przejmą odpowiednią ilość majątku, pokażą żelazną pięść.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić