A. M. | 

Hongkong. Policja brutalnie rozprawia się z manifestantami. Setki aresztowanych

1

Protesty w Hongkongu przybierają na sile. To następstwo wejścia w życie chińskiej ustawy o bezpieczeństwie. Policja użyła wobec manifestantów gazu łzawiącego i armatek wodnych. Aresztowano już ponad 370 osób.

Hongkong. Policja brutalnie rozprawia się z manifestantami. Setki aresztowanych
Hongkong. Protesty przekształciły się w brutalne starcia z policją (Getty Images)

Sytuacja w Hongkongu robi się coraz bardziej niebezpieczna. Tysiące manifestantów wyszło na ulicę, co spotkało się z natychmiastową reakcją policji. Za wszelkie przejawy działań niepodległościowych grożą obecnie olbrzymie kary.

Manifestanci starli się z policją. Protesty przekształciły się w brutalną walkę na ulicach Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Wkrótce rozpoczęły się masowe aresztowania.

W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań, ukazujących rzeczywistość na ulicach Hongkongu. Widać na nich, jak policja rozprawia się z manifestantami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hongkong. Co zmienia nowe prawo?

Kontrowersyjna ustawa o bezpieczeństwie to według krytyków atak na wolności obywatelskie mieszkańców Hongkongu ze strony Chin. Do tej pory na jego terytorium obowiązywała umowa zawarta z Wielką Brytanią w 1997 roku, gwarantująca mieszkańcom Hongkongu dużą dużą autonomię we wszystkich sprawach, z wyjątkiem polityki zagranicznej i sił zbrojnych.

Ustawa podpisana we wtorek zakazuje wszelkich działań uznanych za sprzeczne z narodowym interesem Chin. Każdy, kto wykrzykuje hasła lub trzyma flagi wzywające do niepodległości, narusza prawo, niezależnie od tego, czy stosuje przemoc. Nawet jazda autobusem pełnym protestujących może być uznana złamanie prawa.

Zobacz także: Manewry Hong Kongu. Nie chcą przejęcia przez Chiny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić