Karolina Woźniak| 

Chiny. Spędził w więzieniu 27 lat. Był niewinny

3

53-letni mężczyzna został oskarżony o morderstwo dwójki dzieci. Skazano go na więzienie, ale po 27 latach sąd uznał go "niewinnym". Wszystko przez brak wystarczających dowodów.

Chiny. Spędził w więzieniu 27 lat. Był niewinny
Mężczyzna spędził 27 lat w więzieniu. Był niewinny (Twitter.com, @caixin)

W 1993 roku w Nanchang znaleziono dwóch martwych chłopców. Policja podejrzewała, że za morderstwem stoi sąsiad dzieci, Zhang Yuhuan. W 1995 roku sąd skazał go na karę śmierci, ale później zamieniono ją na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna odwoływał się od wyroku. Powtarzał, że jest niewinny. Dodał, że w trakcie przesłuchania był torturowany przez policjantów. Sąd zdecydował się ponownie rozpatrzeć sprawę. Zrobiono to jednak dopiero w 2001 roku. Odwołanie zostało jednak ponownie odrzucone.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chiny. Spędził w więzieniu 27 lat. Był niewinny

53-latek i jego rodzina dalej twierdzili, że jest niewinny. Tym razem, po kolejnej apelacji, we wtorek sąd uznał go za niewinnego. Sędzia stwierdził, że nie było wystarczających dowodów na to, żeby udowodnić mężczyźnie morderstwo.

Walka o wolność Zhanga Yuhuana trwała 27 lat. To pozwoliło przyjrzeć się systemowi prawnemu, jaki mają Chiny. Jak podaje CNN, Zhang może obecnie ubiegać się o odszkodowanie od państwa.

Zobacz także: Potęga żywiołu w Indiach. Dwupiętrowy budynek nie miał szans
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić