o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Koronawirus. Taka jest prawda. Wiemy, ile osób zabiła grypa, zapalenie płuc i COVID

336
Podziel się

Argument, że koronawirus "to zwykła grypa", często daje się słyszeć z ust osób, które opierają się noszeniu maseczek. Statystyki nie pozostawiają jednak złudzeń - koronawirus od grypy, czy zapalenia płuc jest znacznie bardziej śmiercionośny. COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Żaden sezon grypowy od 1959 roku nie był tak tragiczny.

Koronawirus. Taka jest prawda. Wiemy, ile osób zabiła grypa, zapalenie płuc i COVID
Koronawirus wymusza na personelu medycznym stosowanie dodatkowych środków ochrony. (Getty Images)
bDnXwZgB

W ramach pocieszenia w strachu, jak mantrę powtarzano, że groźniejsza od koronawirusa jest popularna grypa. Nic bardziej mylnego. Najnowsze statystki dowodzą, że COVID-19 zabija trzy razy więcej osób niż grypa czy zapalenie płuc.

W Wielkiej Brytanii przyjrzano się wskaźnikom śmiertelności tych trzech schorzeń. Stwierdzono, że 48188 zgonów było związanych z Covid-19, a wirus był przyczyną trzykrotnie większej liczby zgonów.

bDnXwZgD

Odnotowano 13 619 zgonów z powodu zapalenia płuc i 394 zgonów z powodu grypy. COVID-19 stanowił 12,4 proc. wszystkich zgonów w przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy.

Epidemia koronawirusa okazała się naprawdę groźna. COVID-19 zabił więcej ludzi niż jakikolwiek sezon grypy czy zapalenia płuc od 1959 roku. Co ciekawe, częściej więcej zgonów z powodu grypy odnotowuje się wśród kobiet, z kolei na koronawirusa umiera 24 proc. mężczyzn więcej niż kobiet.

W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł. Jest to najniższa liczba zgonów na te choroby od pięciu lat.

bDnXwZgJ

Wpływ ma na to zdecydowanie pandemia. Zwiększona higiena i dystans społeczny pomagają w uchronieniu się od zarażenia nie tylko koronawirusem, ale i grypą.

Ludzi chorych na grypę jest mniej, ale na koronawirusa coraz więcej. Wszystko dlatego, że proces zarażania koronawirusem jest zupełnie inny niż grypą. Jest również wielu "superroznosicieli", którzy przyczyniają się do nagłych wzrostów zachorowań.

Zobacz także: Czeka nas zapaść służby zdrowia?
bDnXwZhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(336)
30 SREBRNIKÓW
2 miesiące temu
LEKARZE PRZESTAŃCIE DOPISYWAĆ CHORYM I ZMARŁYM,ŻE MIELI KORONOWIRUSA. -BIERZECIE ZA TO KASĘ,A FIRMY FARMACEUTYCZNE -LEKI,SZCZEPIONKI = ZACIERAJĄ RĘCE NA OKRUTNY ZYSK.
ZUZOKASJER
2 miesiące temu
Wiemy, że najgorsi to są urzędasy, którzy pracę mają za kopertę po układach rodzinnych, nic nie robią tylko grzebią palcem w D...i biorą pensje i nagrody z naszych podatków, do tego leżą w swoim barłogu na zdalnej pracy masując swoje 4 litery z nudów, a kasjerzy BEZ układów rodzinnych muszą ciężko pracować po 12 godzin z maską na twarzy, że pot się leje i nie mają czym oddychać- bo kilka czynności muszą robić na raz czyli obsługiwać motłoch który wylazł np.ze swojego barłogu, jednocześnie myć podłogę, piec pieczywo i ciastka, i znowu myć podłogę i za chwilę wyjmować upieczone pieczywo, dokładać zgrzewki z napojami i skrzynie z warzywami - i wszystko to robić w biegu- w masce, że ledwo człowiek oddycha i tylko sapie zdyszany ze zmęczenia!!!! A nie sapie tak jak urzędasy z NUDÓW!!!!!
Fpw
2 miesiące temu
"W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł." To teraz wiecie skąd ta duża liczba zgonów na covid 19
bDnXwZhf
Czytelnik
2 miesiące temu
Nie mogę już tego czytać ani słuchać.Trzeba radio i telewizję wyrzucić .internet zostawię ale tylko żeby mieć kontakt z bliskimi którzy mieszkają poza Polską. Świąt w obecnej formie nie podoba mi się. Dobrze że nie mam dzieci, nie będę się martwić o ich życie na tym zgniłym świecie.
ere
2 miesiące temu
Nie zakłamujcie bezczelnie statystyk - ludzie w większości zgonów nie umarli na korona wirusa tylko ewentualnie z korona wirusem podobnie jak z setkami innych wirusów w swoim ciele - bo człowiek jest nosicielem wielu wirusów i nie oznacza to że od nich umiera
Najnowsze komentarze (336)
Jaksa
2 tyg. temu
Byłoby bardzo ładnie gdyby autorzy artykułów, tak jednoznacznych w swym wyrazie, opierali się na konkretnych meta badaniach, zwłaszcza kiedy posiłkują się danymi statystycznymi. Powinno być to zwyczajem iż pod artykułem umieszcza się linki (przypisy) do odpowiednich materiałów, z których autor korzystał. No cóż! chyba, że traktują czytelnika w sposób... niepoważny.
Tomek
miesiąc temu
Tylko nagle dziwnym trafem, zachorowan i podejrzen zachorowań na grypę w tym roku jest 2x mniejsze niz w latach poprzednich? Gdzie tu logika? Covid zabil Grype? dlaczgo GIS nie uwzglednia choroby COVID19 jako choroby zakazniej?
Lara
miesiąc temu
Taka jest prawda... zabrzmiało jak z proroka jakiegoś, albo innego co posiadł logos. A wyszedł Tishner: są trzy prawdy:świento prawda, tys prawda i gówno prawda.
Anna
miesiąc temu
Jak już padło w komentarzach statystyki sa zmanipulowane. Jako zgon na covid uznaje się każdego, kto zmarł i miał covid, mimo, że są tam osoby choćby leczone onkologicznie, kardiologicznie itp. którym przerwano leczenie i nie mogły mieć pomocy w ramach swoich przewlekłych chorób. Z grypą jest odwrotnie. Przyjmując pacjenta z powikłaniami po grypie wpisywano w kartę jego powiklanie, a nie grypę. Taki cytat z niedawnej publikacji: ...estymacje na podstawie europejskich danych z FLUMOMO[2] wskazują, że w Polce co roku z powodu grypy umiera ok. 6500 osób powyżej 65 roku życia co oznaczałoby bardzo duże niedoszacowanie danych publikowanych w Polsce. Dodam, że sama znam już kilka ofiar pandemii, bynajmniej nie koronawirusa, którym przez reżim sanitarny nie udzielono pomocy medycznej, wśród nich ciocia, której odwołano chemię na onkologii, przyjaciel bez kontaktu ze swoim kardiologiem przez 3 msc, kuzynka odeslana 2 razy ze szpitala, konczaca z sepsa, sasiad trafiający do szpitala na ustawienie cukru i też zgon...
Twój nick
miesiąc temu
Na koronawirusa działa pierzyna, pot i bańki tak samo jak na każde zapalenie płuc, a nie te żenady w szpitalach co robią z rurami do gardeł i t-shirtem na przeciągu. Wiem bo sam miałem w domu przeleżałem wypociłem się i przeszło. Jak trafisz do szpitala, szanse nikłe.
Fredry
miesiąc temu
Zapomnieli na pisać że 1970roku wirus zwykłej grypy pochłonął w Polsce kilkanaście tysięcy ludzi i wtedy nikt tak głośno tego nie nagłaśniał
Krzyś
2 miesiące temu
P.S. i kłamstwem jest, że "proces zarażania koronawirusem jest zupełnie inny niż grypą." Co jak co, ale proces ten jest DOKŁADNIE taki sam. "W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł. " oczywiście, skoro nie robi się badan pośmiertnych, mam na myśli patomorfologię, to można i jest to "wam" na rękę, tym chorym na np. grypę - a objawy są przecież identyczne - przypisać "nowy" wirus. Piszę "nowy" bo na koronawirusy chorujemy pewnie kilka razy do roku od... no odkąd istnieją wirusy w ogóle. "COVID-19 zabił więcej ludzi niż jakikolwiek sezon grypy czy zapalenia płuc od 1959 roku" - to też jest kłamstwo lub naciąganie z uwagi na to, co napisałem wcześniej. Patomorfologia jest JEDYNYM w medycynie zachodniej środkiem do zbadania na co kto zmarł. Test, tym bardziej badanie PCR (KTÓRE NIE JEST TESTEM!!!!!!), nawet z wynikiem pozytywnym NIE DECYDUJE O PRZYCZYNIE ZGONU, nie ważne jak będziecie kłamać, zaklinać rzeczywistość, pozytywny wynik badania na covid nie sprawi, że osoba która popełniła samobójstwo, umarła na covid, mimo wpisania tego w rubrykę zgonu (historia z mojego niestety otoczenia). To naciąganie prawdy i straszenie ludzi nie jest dobre. Nie zapomnimy Wam tego.
Jakie bzdury
2 miesiące temu
dla naiwnych!!! wstyd!!! co roku w PL na zapalenie płuc pochodzenia wirusowego umierało około 12 tys osób!!, śmiertelnośc covid do 65 roku życia w USA okreslono na 0,005% a powyżej 65 na 0,26% czyli jak grypa dla osób powyżej 65 a dużo mniej od grypy dla tych pomizej 65. Łagodniejszy przebieg zapewni uzupełniony do granic normy poziom D3
bDnXwZgX
ja pierr....
2 miesiące temu
bo wszystkim wpisują koronkę! jak nasze ministerstwo opublikowało w maju wykres ( szybko zniknał)to od marca grypy wogole nie było!!!!!
fuj
2 miesiące temu
Intencje piszącego widać już w tytule.Inne choroby z małej litery, a ściemniacz z wielkiej.
PrzemekŁódź
2 miesiące temu
Koronawirusy istnieją od dawna, co powodują pytać lekarzy. covid 19 to nazwa choroby, czy istnieje? Pytać lekarzy. Maseczka POWODUJE NIEDOTLENIENIE organizmu. Jeśli jesteś zdrowy, zgodnie z ustawą NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI. Jeśli jesteś chory(nie mylić z zakażony bezobjawowo- zakażenie to nie choroba) lub podejrzany o zachorowanie. Choroba chyba musi mieć objawy. Pandemii nie ma. Tak to rozumiem. Płacąc gotówką wiesz lepiej ile wydałeś pieniędzy, masz większą kontrolę na wydatkami. Dystans społeczny jest wyrazem miłości. Jeśli widzisz, że ktoś się boi, załóż maseczkę, niech się przestanie bać. To, w jaki sposób działa informacja to gaslightning: forma psychologicznej manipulacji, w której osoba lub grupa osób umyślnie tworzy w osądzie ofiary wątpliwości wobec własnej pamięci czy percepcji, często wywołując u niej dysonans poznawczy i inne stany, takie jak niskie poczucie własnej wartości. Mówiąc, krótko, chcą abyście oszaleli. Dobrą obroną jest kontakt z przyrodą, humor, spacer, rozmowa z przyjacielem, słowem wszystko co jest kojarzone ze spokojem.
Plandemia
2 miesiące temu
W 2020 odsetek osób umierających na grupę i zapalenie płuc spadł bo resztę zgonów przypisuje się cov 19 ,to chyba proste.
Emilian58
2 miesiące temu
No jasne! Wpadł pod pociąg ale zmarł na covida! Wszystkie znane dotąd koronawirusy mają śmiertelność na pograniczu błędu statystycznego! Media gdyby nie były sprzedajne to starałyby się pokazać drugie dno tej hucpy.
ciekawy
2 miesiące temu
Jeśli ten cały covid-19 to bujda, to co z tymi zapchanymi szpitalami??? Też nie prawda? W poprzednich latach tak nie było.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić