o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Koronawirus. Taka jest prawda. Wiemy, ile osób zabiła grypa, zapalenie płuc i COVID

339
Podziel się

Argument, że koronawirus "to zwykła grypa", często daje się słyszeć z ust osób, które opierają się noszeniu maseczek. Statystyki nie pozostawiają jednak złudzeń - koronawirus od grypy, czy zapalenia płuc jest znacznie bardziej śmiercionośny. COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Żaden sezon grypowy od 1959 roku nie był tak tragiczny.

Koronawirus. Taka jest prawda. Wiemy, ile osób zabiła grypa, zapalenie płuc i COVID
Koronawirus wymusza na personelu medycznym stosowanie dodatkowych środków ochrony. (Getty Images)
bDTbLmxx

W ramach pocieszenia w strachu, jak mantrę powtarzano, że groźniejsza od koronawirusa jest popularna grypa. Nic bardziej mylnego. Najnowsze statystki dowodzą, że COVID-19 zabija trzy razy więcej osób niż grypa czy zapalenie płuc.

W Wielkiej Brytanii przyjrzano się wskaźnikom śmiertelności tych trzech schorzeń. Stwierdzono, że 48188 zgonów było związanych z Covid-19, a wirus był przyczyną trzykrotnie większej liczby zgonów.

bDTbLmxz

Odnotowano 13 619 zgonów z powodu zapalenia płuc i 394 zgonów z powodu grypy. COVID-19 stanowił 12,4 proc. wszystkich zgonów w przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy.

Epidemia koronawirusa okazała się naprawdę groźna. COVID-19 zabił więcej ludzi niż jakikolwiek sezon grypy czy zapalenia płuc od 1959 roku. Co ciekawe, częściej więcej zgonów z powodu grypy odnotowuje się wśród kobiet, z kolei na koronawirusa umiera 24 proc. mężczyzn więcej niż kobiet.

W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł. Jest to najniższa liczba zgonów na te choroby od pięciu lat.

bDTbLmxF

Wpływ ma na to zdecydowanie pandemia. Zwiększona higiena i dystans społeczny pomagają w uchronieniu się od zarażenia nie tylko koronawirusem, ale i grypą.

Ludzi chorych na grypę jest mniej, ale na koronawirusa coraz więcej. Wszystko dlatego, że proces zarażania koronawirusem jest zupełnie inny niż grypą. Jest również wielu "superroznosicieli", którzy przyczyniają się do nagłych wzrostów zachorowań.

Zobacz także: Czeka nas zapaść służby zdrowia?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTbLmya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(339)
30 SREBRNIKÓW
6 miesięcy temu
LEKARZE PRZESTAŃCIE DOPISYWAĆ CHORYM I ZMARŁYM,ŻE MIELI KORONOWIRUSA. -BIERZECIE ZA TO KASĘ,A FIRMY FARMACEUTYCZNE -LEKI,SZCZEPIONKI = ZACIERAJĄ RĘCE NA OKRUTNY ZYSK.
ZUZOKASJER
6 miesięcy temu
Wiemy, że najgorsi to są urzędasy, którzy pracę mają za kopertę po układach rodzinnych, nic nie robią tylko grzebią palcem w D...i biorą pensje i nagrody z naszych podatków, do tego leżą w swoim barłogu na zdalnej pracy masując swoje 4 litery z nudów, a kasjerzy BEZ układów rodzinnych muszą ciężko pracować po 12 godzin z maską na twarzy, że pot się leje i nie mają czym oddychać- bo kilka czynności muszą robić na raz czyli obsługiwać motłoch który wylazł np.ze swojego barłogu, jednocześnie myć podłogę, piec pieczywo i ciastka, i znowu myć podłogę i za chwilę wyjmować upieczone pieczywo, dokładać zgrzewki z napojami i skrzynie z warzywami - i wszystko to robić w biegu- w masce, że ledwo człowiek oddycha i tylko sapie zdyszany ze zmęczenia!!!! A nie sapie tak jak urzędasy z NUDÓW!!!!!
Fpw
6 miesięcy temu
"W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł." To teraz wiecie skąd ta duża liczba zgonów na covid 19
bDTbLmyb
ere
6 miesięcy temu
Nie zakłamujcie bezczelnie statystyk - ludzie w większości zgonów nie umarli na korona wirusa tylko ewentualnie z korona wirusem podobnie jak z setkami innych wirusów w swoim ciele - bo człowiek jest nosicielem wielu wirusów i nie oznacza to że od nich umiera
Czytelnik
6 miesięcy temu
Nie mogę już tego czytać ani słuchać.Trzeba radio i telewizję wyrzucić .internet zostawię ale tylko żeby mieć kontakt z bliskimi którzy mieszkają poza Polską. Świąt w obecnej formie nie podoba mi się. Dobrze że nie mam dzieci, nie będę się martwić o ich życie na tym zgniłym świecie.
Najnowsze komentarze (339)
baras
3 miesiące temu
Mój rodzinny lekarz w krotoszynie leczył mnie tak jak kiedyś Kaszpirowski.To jest niewyobrażalne jak można leczyć nie zbadając pacjęta nie popatrzeć mu w oczy.Zdalne leczenie ,paranoja ,olewanie chorych za co oni biorą kasę za co ja całe życie płacę składkę?!Ma pan smak,mam a czucie niedokońca to nie będzie kowid.Dwa razy dziennie paracetamol.Następny do telefonu.
Wyrocznia
4 miesiące temu
Czyli 2/3 przypadków to dopisywanie zmarłym covid-19?
Kocipan
4 miesiące temu
Ja tam nie znam nikogo kto faktycznie zmarł/a na covid oraz wydaje mi się że większość ludzi też tak więc takie bzdury niech swoim dzieciom opowiadają Polacy nie chcą już tego słuchać.
Jaksa
5 miesięcy temu
Byłoby bardzo ładnie gdyby autorzy artykułów, tak jednoznacznych w swym wyrazie, opierali się na konkretnych meta badaniach, zwłaszcza kiedy posiłkują się danymi statystycznymi. Powinno być to zwyczajem iż pod artykułem umieszcza się linki (przypisy) do odpowiednich materiałów, z których autor korzystał. No cóż! chyba, że traktują czytelnika w sposób... niepoważny.
Tomek
6 miesięcy temu
Tylko nagle dziwnym trafem, zachorowan i podejrzen zachorowań na grypę w tym roku jest 2x mniejsze niz w latach poprzednich? Gdzie tu logika? Covid zabil Grype? dlaczgo GIS nie uwzglednia choroby COVID19 jako choroby zakazniej?
Lara
6 miesięcy temu
Taka jest prawda... zabrzmiało jak z proroka jakiegoś, albo innego co posiadł logos. A wyszedł Tishner: są trzy prawdy:świento prawda, tys prawda i gówno prawda.
Anna
6 miesięcy temu
Jak już padło w komentarzach statystyki sa zmanipulowane. Jako zgon na covid uznaje się każdego, kto zmarł i miał covid, mimo, że są tam osoby choćby leczone onkologicznie, kardiologicznie itp. którym przerwano leczenie i nie mogły mieć pomocy w ramach swoich przewlekłych chorób. Z grypą jest odwrotnie. Przyjmując pacjenta z powikłaniami po grypie wpisywano w kartę jego powiklanie, a nie grypę. Taki cytat z niedawnej publikacji: ...estymacje na podstawie europejskich danych z FLUMOMO[2] wskazują, że w Polce co roku z powodu grypy umiera ok. 6500 osób powyżej 65 roku życia co oznaczałoby bardzo duże niedoszacowanie danych publikowanych w Polsce. Dodam, że sama znam już kilka ofiar pandemii, bynajmniej nie koronawirusa, którym przez reżim sanitarny nie udzielono pomocy medycznej, wśród nich ciocia, której odwołano chemię na onkologii, przyjaciel bez kontaktu ze swoim kardiologiem przez 3 msc, kuzynka odeslana 2 razy ze szpitala, konczaca z sepsa, sasiad trafiający do szpitala na ustawienie cukru i też zgon...
Twój nick
6 miesięcy temu
Na koronawirusa działa pierzyna, pot i bańki tak samo jak na każde zapalenie płuc, a nie te żenady w szpitalach co robią z rurami do gardeł i t-shirtem na przeciągu. Wiem bo sam miałem w domu przeleżałem wypociłem się i przeszło. Jak trafisz do szpitala, szanse nikłe.
bDTbLmxT
Fredry
6 miesięcy temu
Zapomnieli na pisać że 1970roku wirus zwykłej grypy pochłonął w Polsce kilkanaście tysięcy ludzi i wtedy nikt tak głośno tego nie nagłaśniał
Krzyś
6 miesięcy temu
P.S. i kłamstwem jest, że "proces zarażania koronawirusem jest zupełnie inny niż grypą." Co jak co, ale proces ten jest DOKŁADNIE taki sam. "W 2020 roku odsetek osób umierających na zapalenie płuc czy grypę spadł. " oczywiście, skoro nie robi się badan pośmiertnych, mam na myśli patomorfologię, to można i jest to "wam" na rękę, tym chorym na np. grypę - a objawy są przecież identyczne - przypisać "nowy" wirus. Piszę "nowy" bo na koronawirusy chorujemy pewnie kilka razy do roku od... no odkąd istnieją wirusy w ogóle. "COVID-19 zabił więcej ludzi niż jakikolwiek sezon grypy czy zapalenia płuc od 1959 roku" - to też jest kłamstwo lub naciąganie z uwagi na to, co napisałem wcześniej. Patomorfologia jest JEDYNYM w medycynie zachodniej środkiem do zbadania na co kto zmarł. Test, tym bardziej badanie PCR (KTÓRE NIE JEST TESTEM!!!!!!), nawet z wynikiem pozytywnym NIE DECYDUJE O PRZYCZYNIE ZGONU, nie ważne jak będziecie kłamać, zaklinać rzeczywistość, pozytywny wynik badania na covid nie sprawi, że osoba która popełniła samobójstwo, umarła na covid, mimo wpisania tego w rubrykę zgonu (historia z mojego niestety otoczenia). To naciąganie prawdy i straszenie ludzi nie jest dobre. Nie zapomnimy Wam tego.
Jakie bzdury
6 miesięcy temu
dla naiwnych!!! wstyd!!! co roku w PL na zapalenie płuc pochodzenia wirusowego umierało około 12 tys osób!!, śmiertelnośc covid do 65 roku życia w USA okreslono na 0,005% a powyżej 65 na 0,26% czyli jak grypa dla osób powyżej 65 a dużo mniej od grypy dla tych pomizej 65. Łagodniejszy przebieg zapewni uzupełniony do granic normy poziom D3
ja pierr....
6 miesięcy temu
bo wszystkim wpisują koronkę! jak nasze ministerstwo opublikowało w maju wykres ( szybko zniknał)to od marca grypy wogole nie było!!!!!
fuj
6 miesięcy temu
Intencje piszącego widać już w tytule.Inne choroby z małej litery, a ściemniacz z wielkiej.
PrzemekŁódź
6 miesięcy temu
Koronawirusy istnieją od dawna, co powodują pytać lekarzy. covid 19 to nazwa choroby, czy istnieje? Pytać lekarzy. Maseczka POWODUJE NIEDOTLENIENIE organizmu. Jeśli jesteś zdrowy, zgodnie z ustawą NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI. Jeśli jesteś chory(nie mylić z zakażony bezobjawowo- zakażenie to nie choroba) lub podejrzany o zachorowanie. Choroba chyba musi mieć objawy. Pandemii nie ma. Tak to rozumiem. Płacąc gotówką wiesz lepiej ile wydałeś pieniędzy, masz większą kontrolę na wydatkami. Dystans społeczny jest wyrazem miłości. Jeśli widzisz, że ktoś się boi, załóż maseczkę, niech się przestanie bać. To, w jaki sposób działa informacja to gaslightning: forma psychologicznej manipulacji, w której osoba lub grupa osób umyślnie tworzy w osądzie ofiary wątpliwości wobec własnej pamięci czy percepcji, często wywołując u niej dysonans poznawczy i inne stany, takie jak niskie poczucie własnej wartości. Mówiąc, krótko, chcą abyście oszaleli. Dobrą obroną jest kontakt z przyrodą, humor, spacer, rozmowa z przyjacielem, słowem wszystko co jest kojarzone ze spokojem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić