Chwile grozy w Lęborku. Nikt nie mógł opuścić swojego mieszkania

6

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z osiedli w Lęborku. 31-letni mężczyzna groził mieszkańcom bloku maczetą. Na miejsce przyjechali kontrterroryści.

Chwile grozy w Lęborku. Nikt nie mógł opuścić swojego mieszkania
31-latek groził mieszkańcom maczetą

Do zdarzenia doszło w mikołajkowy wieczór w Lęborku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o 31-letnim mężczyźnie, który silnie pobudzony - prawdopodobnie na skutek zażycia środków odurzających - biega po klatce schodowej z maczetą, grożąc mieszkańcom budynku pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Policjanci ustalili, że żaden z mieszkańców budynku nie został poszkodowany, a agresywny mężczyzna zabarykadował się z niebezpiecznym narzędziem na strychu.

Napastnik wymachiwał maczetą i rzucał różnymi przedmiotami. Funkcjonariusze ewakuowali lokatorów z mieszkania znajdującego się bezpośrednio pod strychem. Pozostali mieli nie opuszczać swoich mieszkań.

Do akcji musieli wkroczyć negocjatorzy. Jak czytamy na stronie policji, rozmowy doprowadziły do tego, że w pewnym stopniu mundurowi zyskali zaufanie 31-latka, który wszedł z nimi w dialog.

Działania negocjatorów były prowadzone do czasu przybycia policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Gdańsku, którzy siłowo weszli na strych, gdzie obezwładnili mężczyznę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Co grozi mężczyźnie?

Po całym zdarzeniu 31-latek został przewieziony do szpitala, skąd po badaniu lekarskim trafił do policyjnej celi. Być może mężczyzna usłyszy zarzuty narażenia innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wyszedł ze studia TVP. Składa jasną deklarację
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić