o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Chwile grozy w Londynie. To były ciężkie warunki do lądowania

88
Podziel się

W Londynie pogoda nie sprzyja pilotom, którzy codziennie muszą wykonywać swoją niezwykle odpowiedzialną pracę tak dokładnie, jak podczas żadnej innej pory roku. Film prezentuje niezwykłe umiejętności pilota.

Chwile grozy w Londynie. To były ciężkie warunki do lądowania
Samolot ląduje przy silnym wietrze. (Twitter\TheSun)
bDnTaeVx

Praca pilota jest trudna. Tym bardziej, gdy pracy towarzyszą tak ciężkie warunki, jak obecnie na lotniskach w Anglii.

W londyńskim Heathrow, jednym z najpopularniejszych portów lotniczych, kamery zarejestrowały lądowanie ogromnego, dwupoziomowego, szerokokadłubowego, czterosilnikowego Airbusa A380, który musiał zmierzyć się z porywistym wiatrem. Pilot poradził sobie znakomicie, choć do ostatniej chwili pasażerowie musieli wstrzymać oddech.

bDnTaeVz

Film trzyma w napięciu. Szczególnie w momencie, gdy samolot za chwilę ma wylądować na pasie, ale przed tym manewrem zatrzymuje się na chwilę w powietrzu. Pilot w tym czasie próbuje wyrównać poziom skrzydeł.

W końcu udaje mu się to. Samolot ląduje, a pasażerowie z pewnością podziękowali mu za jego pracę gromkimi brawami.

bDnTaeVF

Trzeba przyznać, że pilot w sposób książkowy poradził sobie z warunkami pogodowymi. Jego ogromne doświadczenie pozwoliło pasażerom bezpiecznie zakończyć podróż.

Zobacz także: Boeing 737 MAX ponownie w powietrzu
bDnTaeWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
:) masakra
2 miesiące temu
złote myśli piszącego :)...samolot na chwilę zatrzymuje się w powietrzu oraz... Pilot w tym czasie próbuje wyrównać poziom skrzydeł...twórczość na prawdę radosna...kto to pisał???
karburatorek
2 miesiące temu
“ przed tym manewrem zatrzymuje się na chwilę w powietrzu” Czyli wcale nie musiał lądować - mógł się zatrzymać w powietrzu chwilę dłużej i wysadzić pasażerów.
Tomasz
2 miesiące temu
Zaprawdę powiadam wam, że jak tylko wrócę dziś do domku, zjem obiad, wezmę prysznic... to od razu pakuję się do łóżeczka, pod kocyk, i sobie pogram na konsoli z dwie godzinki, może trzy.
bDnTaeWb
Pilot
2 miesiące temu
Bzdety Po tym "zatrzymaniu w powietrzu" :-) czyli wyrownaniu powinien nastapic decrab ,czyli ustawienie samolotu w osi pasa przed przyziemieniem. Takie ladowanie z duzym katem do osi pasa konczy sie zazwyczaj uszkodzeniem podwozia. Wiem o czym mowie bo zajmuje sie tym od ponad 20 lat.
Jan
2 miesiące temu
BRAWO !!!
Najnowsze komentarze (88)
sss
2 miesiące temu
Jak zwykle mamy w Polsce dziesiątki marnujących sie przy klawiaturze asów przestworzy,którzy powinni szkolić pilotów wselkich cywilnych i wojskowych pilotów. :-)))))
Tym
2 miesiące temu
Jak sie regularnie nie lata a maszyny stoja leasingu to tak jest.
Pilot
2 miesiące temu
Zwykłe lądowanie. Zupełnie nic szczególnego. Autor mógł się postarać i poszukać naprawdę trudnego lądowania a nie pisać tylko po to żeby wyrobić limit znaków w artykule.
lool
2 miesiące temu
ha ha ha, te teksty piszą chyba dzieci z podstawówki, normalne lądowanie przy większym wietrze bocznym, codzienność dla pilotów, czym tu się podniecać, pilot jak zwykle wiedział co robi i spokojnie lądował mierna pisarzyno ...
udziałowca
2 miesiące temu
kapitalnie wskazuję na to ile ma ich i kto ma pierwszeństwo po takiej zagrywce można być szczęśliwym posiadaczem tego polotu... dużo pali trochę
ATPL
2 miesiące temu
Zwykłe lądowanie z crosswindem, nie wiem czym się tu ekscytowac. Jak sie lata na tego typu lotniska to właściwie chleb powszedni
Ewa
2 miesiące temu
...oj trzyma w napięciu, chwile grozy WOW...jak nie wiem! Zwłaszcza, jak się "zatrzymał w powietrzu" (qurcze...kto pozwala na publikacje na takim poziomie!)
Omg
2 miesiące temu
Zawsze podziwiam i z szacunkiem patrzę na to, jak jeden człowieczek poskramia taką maszynę. Tak, wiem, fizyka itp. Ale Czasem Nie Ogarniam.
bDnTaeVT
mafija
2 miesiące temu
no to niezy helikopter
Łukasz
2 miesiące temu
"...a pasażerowie z pewnością podziękowali mu za jego pracę gromkimi brawami" - hehe, jasne, takie rzeczy to tylko w polskich czarterach ^^
pasażer
2 miesiące temu
Po starcie, kapitan statku poinformował pasażerów, że osiągnęli docelowy pułap, życząc spokojnego lotu. Ale po tym zapomniał wyłączyć mikrofon. Mowi więc do drugiego pilota: "a teraz się wykąpię, ogolę i przelecę najmłodszą stewardessę". Najmłodsza stewardessa akurat znajdowała się na końcu samolotu, więc szybko biegnie do przodu. Starszy pan widząc jej pośpiech, mówi: "gdzie się tak spieszysz dziecko, przecież powiedział, za najpierw się wykąpie i ogoli".
Adaś
2 miesiące temu
Przeciez ten film jest z tamtego roku Ale bezmozg co napisal ten artykuł
Bronisław
2 miesiące temu
Polski pilot to i na drzwiach od stodoły lepiej by wylądował
Pilot 8GB RAM
2 miesiące temu
Ta pilot? No tak auto pilot to się zgodzę. Przecież teraz lądowanie i start samolotu kontroluje komputer. Pilot to może go odłączyć i wyciągnąć samolot na drugi krąg jak jakieś obawy. I znów ląduje komputer do skutku. Jak pilot łapie za stery to wtedy te ładne wozy strażackie wyjeżdżają z garaży na płytę lotniska i mamy lądowanie awaryjne.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić