Reakcja psa hitem sieci. Nagrali, co robił pod sklepem

125

Augusta nie miała łatwego życia. W końcu znalazła dom i pokochała ludzi. Czekając pod sklepem na swojego właściciela lub będąc w jego warsztacie samochodowym, czeka na klientów zbliżających się do lokalu i macha do nich łapką. Ta pozytywna historia to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Reakcja psa hitem sieci. Nagrali, co robił pod sklepem
Piesek machający łapką do klientów. (YouTube)

Nagranie zrobione w Catanduva w Sao Paulo ukazujące psa o imieniu Agusta, który cierpliwie siedzi pod sklepem i wita klientów stało się hitem sieci. Pies z niecierpliwością czeka, aż ludzie się zbliżą, po czym unosi łapę i macha nią w ich kierunku. Niektórzy zwabieni urokiem zwierzęcia podchodzą, by pogłaskać Augustę.

Właściciel psa Jeferson Alexandre Rodrigues, adoptował Agustę w 2019 roku. Informację o tym, że suka poszukuje domu znalazł w mediach społecznościowych, wzruszony jej historią postanowił zapewnić jej nowy dom. Psina została znaleziona przez wolontariuszy schroniska. Była posiniaczona, wystraszona i niezdolna do chodzenia. Zanim doszła do siebie była przez tydzień hospitalizowana.

Dwa lata później stała się gwiazdą internetu. Nagranie, na którym widać, jak czeka na swojego właściciela pod sklepem, błyskawicznie obiegło sieć. Sympatyczne zwierzę stało się też "główną pracownicą" warsztatu, który prowadzi jej opiekun. Tam również wita zbliżających się klientów łapką.

Kiedy przyszła do mojego warsztatu, nadal bała się ludzi. Z czasem nabrała pewności siebie i stała się tym, co widzimy w filmie. Od 2019 roku jest głównym pracownikiem warsztatu - powiedział stacji G1 News pan Rodrigues.
Zobacz także: Friendly Dog Waves Goodbye to Supermarket Shoppers || ViralHog

Zdaniem ekspertów uniesienie łapy psa może być sygnałem oczekiwania, ciekawości lub niepewności co do sytuacji. Psy mogą próbować unieść łapy i pomachać, jeśli spodziewają się, że dostaną smakołyk, lub że za gestem może iść coś dobrego. W pewnych okolicznościach gestowi temu może towarzyszyć machanie ogonem i najpewniej to znak, że pies chce zwrócić na siebie uwagę innych. Podniesienie przedniej łapy może być również oznaką stresu czy strachu. Psy mogą zachowywać się w ten sposób, gdy czują się zagrożone.

Zobacz także: Pies kontra jaszczurka. Finał zaskakującego spotkania
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić