Coś się dzieje w Toruniu. Nowa inwestycja o. Rydzyka?

468

W ubiegłym roku w Toruniu powstało kolejne "imperium o. Rydzyka". Mowa o Parku Pamięci Narodowej "Zachowali się jak trzeba", gdzie powstały tężnie solankowe. Jednak o inhalacji mieszkańcy mogą jeszcze pomarzyć, bo za tężnią kolejna budowa.

Coś się dzieje w Toruniu. Nowa inwestycja o. Rydzyka?
O. Tadeusz Rydzyk. (PAP)

W Toruniu zawrzało. Wszystko za sprawą tajemniczej budowy w Parku Pamięci Narodowej. Choć otwarty został w ubiegłym roku, prace na jego terenie wciąż trwają. Mieszkańcy miasta zachodzą w głowę, co tym razem może tam powstawać.

Na terenie parku stoi już pokaźna tężnia solankowa. Jak podaje portal Dzień Dobry Toruń, za nią jest rozległy plac budowy ze specjalnymi przyrządami, które służą do odwiertów w ziemi.

Budowa nie pozwala na odpoczynek i korzystanie w pełni z możliwości tężni. Mimo wszystko przyciąga ciekawskich, którzy zastanawiają się, czy o. Rydzyk nie odkrył tam złóż wód geotermalnych.

Powstaje tam właśnie źródło geotermalne, które będzie zasilało tężnię. Wszystko miało zostać oddane do użytku wiosną bieżącego roku, jednak jak podaje portal Dzień Dobry Toruń, prace nieco się przeciągnęły, dlatego tężnia nie jest oficjalnie ukończona. Pojawiły się głosy, że o. Tadeusz Rydzyk chce zbudować uzdrowisko z wykorzystaniem podziemnej solanki. Czy na tężni poprzestanie? Nie wiadomo.

Zobacz także: Ojciec Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa. Oskarżyciel zabrał głos
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić