BOB| 

Wakacje 2021. Lecisz do Hiszpanii? Rząd wprowadza ważne zmiany

6

Hiszpania tuż przed sezonem wakacyjnym wprowadziła ważną zmianę w związku z koronawirusem. Większa grupa osób będzie zwolniona z obowiązkowego testu PCR.

Wakacje 2021. Lecisz do Hiszpanii? Rząd wprowadza ważne zmiany
Hiszpania zmienia przepisy przed wakacjami (Pixabay)

Pandemia koronawirusa mocno komplikuje podróżowanie po świecie. Przed wakacjami warto zapoznać się z obostrzeniami, które obowiązują w danym państwie. Na szczęście restrykcje są częściowo luzowane, co właśnie ma miejsce w Hiszpanii.

Hiszpania zwalnia większą grupę osób z testu PCR

Zmiany dotyczą dzieci. Do tej pory tylko maluchy do szóstego roku życia były zwolnione z obowiązkowego testu PCR po przekroczeniu granicy. Teraz nawet 12-latkowie nie muszą tego robić.

Trzeba jednak pamiętać, że od 1 lipca w Hiszpanii będzie obowiązywać paszport szczepionkowy. To oznacza, że, chcąc wyjechać do tego kraju, trzeba będzie przedstawić negatywny wynik testu albo dokument, który potwierdza zaszczepienie lub przebycie COVID-19.

W Hiszpanii od początku pandemii odnotowano ponad 3,7 mln zakażeń koronawirusem. Ostatnio widoczny jest wzrost zachorowań, a minionej doby pozytywny wynik testu otrzymało 14 tys. osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić