o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

COVID-19. Mają dość obostrzeń. Dantejskie sceny na ulicach

241
Podziel się

Kilka tysięcy osób wyszło w niedzielę na ulice Amsterdamu, żeby zaprotestować przeciwko koronawirusowym obostrzeniom sanitarnym. Demonstracja odbywała się nielegalnie, ponieważ nie zezwoliły na nią władze miasta. Protestujący zostali spacyfikowani przez policję przy użyciu armatek wodnych.

COVID-19. Mają dość obostrzeń. Dantejskie sceny na ulicach
W Amsterdamie odbyły się protesty przeciwko trwającym obostrzeniom. (PAP, EPA, Robin van Lonkhuijsen)
bErNXRSJ

Protestujący zgromadzili się na placu Muzeów w centrum miasta. Demonstranci nie mieli na twarzach maseczek, które są w Holandii obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Mało kto przestrzegał także zachowywania dystansu społecznego.

Czego chcemy? Wolności – można było przeczytać na transparentach niesionych przez manifestantów.
bErNXRSL

Protesty w Holandii. Sprzeciwiają się obostrzeniom

Demonstracja była nielegalna. Władze miasta odrzuciły wcześniej wniosek o zorganizowanie zgromadzenia przed Muzeum Państwowym i Muzeum Van Gogha. Kiedy policja próbowała zakończyć manifestację, w jej kierunku odpalono kilka rac.

Protestujący starli się z funkcjonariuszami. Do rozproszenia demonstracji policjanci użyli armatek wodnych. Na miejscu pojawili się także mundurowi na koniach.

bErNXRSR

Koronawirus w Holandii. Przedłużono restrykcje o 3 tygodnie

Holenderski rząd zamknął szkoły i większość sklepów w grudniu. Działania te mają na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym tygodniu ogólnokrajowe restrykcje przedłużono o kolejne 3 tygodnie.

bErNXRSS

Na początku pandemii Holandia niechętnie wprowadzała jakiekolwiek obostrzenia. Wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 podczas drugiej, zimowej fali infekcji kraj szybko wprowadził surowe restrykcje. Było to spowodowane kończącymi się miejscami w szpitalach.

Obejrzyj także: Nietypowe skutki brexitu. Holendrzy konfiskują Brytyjczykom kanapki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErNXRTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(241)
Ministerstwo ...
5 miesięcy temu
Wyrażamy głęboookie zaniepokojenie stanem demokracji w Holandii.
Vegeta
6 miesięcy temu
tych typków tępić należy co mają czelność protestować
Rota
7 miesięcy temu
Zobaczcie do czego doprowadzają szaleńcy, z ambicjami na rządzenie światem, geopolityka , unia Europejska, chcą z ludzi zrobić niewolników. Jak nie będziemy protestować to oni to zrobią, chorzy na wladze bandyci
bErNXRTn
1966
7 miesięcy temu
Ludzi zacznijcie myslec,coronavirus nie jest rzadna Nowa choroba (istnieje tak dlugo jak swiat) Po prostu do roku 2020 nazywala sie grypa dzisiaj nazywala sie "coronavirus"ten Virus jest Po prostu rozpoznany w 2020 roku!!!Dowody:od tego czasu Grypa nie istnieje? a wiec wsuystkiego przypisuje sie coronavirus!(Corona zrzarla Grype) osobiscie mieszkam w Niemczech-moze i w roku 2017 zmarlo tutaj 939520 osub,2018 954874 osub,2019 941882,2020 tylko 863175 osub (gdzie sa ofiary coronavirus?)Po prostu banki nas doprowadzaja do ruiny i kupia nasze Interesse za bezcen albo przejma za dlugo !!!
Bóg uzdrawia
7 miesięcy temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Tylko Jezus jest drogą do nieba. W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I ŻYCIA I WYPEŁNIJ JE SOBĄ, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
pozdrawiam
7 miesięcy temu
Przynajmniej mają jaja, a polaki ? BO jeszcze prąd w gniazdku jest i ciepła woda w kranie.
rewwoltumX
7 miesięcy temu
Biedni będą policjanci na wiosnę jak wyjdą na ulicę przeciwko narodowi...!
wkurzony
7 miesięcy temu
Mają rację - Pandemia to mega bujda zrobniona tylko po to by za bezcen przejąc wasze upadające firmy - Zauważcie kto za tym stoi...Morawiecki i PiS !
rozebrac tame
7 miesięcy temu
i niech woda z GWnamy zaleje te depresje jak w sedesie
brygada RR
7 miesięcy temu
i tak was wszystkich wyszczepimy !
Stag
7 miesięcy temu
Każda bańka ma swoją wytrzymałość , mi jest szkoda każdego straconego dnia tej afery.
lubię Go
7 miesięcy temu
Znalezione w necie, list pana Cejrowskiego: "Poprzednio byłem – protestować przeciwko PRZYMUSOWI szczepień. Kto chce, niech się szczepi, nikomu nie zabraniam. Ale niech mnie nikt nie zmusza bym zaszczepił siebie wbrew mojej woli. Chciałbym tu być i powinienem, ale nie jestem w stanie być wszędzie – mieszkam w dwóch krajach i w obu odbywają się ważne protesty, na których trzeba być. W USA krzyczymy teraz to samo co w Polsce: ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ. Zakończyć to oszustwo; przemoc władzy nad Narodem. Obalić tyranię. Nie będę Państwu przedstawiał argumentów za zakończeniem pandemii, bo wszyscy, którzy tu dzisiaj przyszli mają własne i jest ich wiele. W demokracji moglibyśmy nawet nie mieć żadnych argumentów, bo skoro Naród sobie czegoś życzy, to władza ma to wykonać i nie musimy uzasadniać dlaczego. Naród życzy sobie normalnego życia. Naród życzy sobie by zakończyć pandemię, czyli NIEUZASADNIONĄ PRZEMOC NAD NARODEM. I NIEUZASADNIONE ODBIERANIE PRAW OBYWATELSKICH. Wypadki samochodowe pochłaniają co roku więcej ofiar niż covid, ale nie odbieramy ludziom prawa do jazdy samochodem. W kopalniach giną ludzie, ale nie zamykamy kopalń. Więc nie ma powodu, by zakazywać wszystkiego po kolei, nawet wesel i pogrzebów. My Naród chcemy NORMALNIE ŻYĆ. Z RYZYKIEM, KTÓRE KAŻDY Z OSOBNA WEŹMIE NA SIEBIE. Kierowca samochodu ryzykuje życiem codziennie. Górnik ryzykuje życiem, gdy jedzie na dół do kopalni. Wszyscy ryzykujemy, gdy się wystawiamy na grypę idąc do pracy. Nasze życie, nasze ryzyko i władzy nic do tego! Nie jesteśmy dziećmi, a władza to nie są nasi rodzice. Więc WSZYSCY WON od naszych wesel i pogrzebów. WSZYSCY WON. Zakończyć pandemię. My, Naród, mamy pewne prawa, które nie pochodzą do żadnej władzy. Nie ona nam je dała, więc nie ona ma prawo je odbierać. Te prawa to prawo do życia, wolności i dążenia do osobistego szczęścia. Życie wiąże się podejmowaniem ryzyka. Wolność bardzo często wymaga walki na śmierć i życie. A dążenie do szczęścia też bywa ryzykowne, gdy ktoś jedzie z rodziną na narty, lub pływa w jeziorze. Jeden się może zabić na Kasprowym, drugi może się utopić. Nasze życie więc nasze ryzyko wypadku, czy śmierci. Dlatego wołam i tu za oceanem, i tam w Polsce: ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ. A władzę, która nie chce słuchać woli Narodu należy obalić. WSZYSCY WON od naszego życia i naszych spraw osobistych. Bo moje zdrowie nie jest sprawą publiczną, lecz OSOBISTĄ. A władza nie po to jest, by zarządzać moim życiem, ale po to by SŁUŻYĆ i wykonywać wolę Narodu. W grudniu wolałem by być ostrożnym bo coś dziwnego dzieje się w Chinach i nie znaliśmy szczegółów. Teraz wołam ZAKOŃCZYĆ PANDEMIĘ, bo już wszystko wiadomo o tym wirusie i nie ma żadnego powodu do paniki. Normalny wirus na poziomie grypy. Wojciech Cejrowski"
Huzar
7 miesięcy temu
Wrócą czasy huzarii. Supeeeeerrrrr
bErNXRTf
Kill em all
7 miesięcy temu
W Holandi tylko w zamkniętej przestrzeni publicznej obowiązują maski, na wolnym powietrzu jest to nieobowiązkowe. Albo jesteście nierzetelni, albo celowo manipulujecie czytelnikami, a potem usuwacie krytyczne komentarze ( piszę to już drugi raz, bo mój pierwszy komentarz zniknął ). Co za ludzie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić