o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

COVID-19. Ozdrowieńcy wychodzą ze szpitala i umierają. Szalenie niepokojące

199
Podziel się

Ciężki przebieg COVID-19 może być dopiero początkiem poważnych problemów zdrowotnych. Wyniki najnowszych badań dowodzą, że pacjenci, którzy byli hospitalizowani, po wyzdrowieniu muszą liczyć się z dalszymi negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia.

COVID-19. Ozdrowieńcy wychodzą ze szpitala i umierają. Szalenie niepokojące
Ciężki przebieg COVID-19 niesie ze sobą późniejsze negatywne skutki dla zdrowia (Getty Images)
bDAUdyHp

Ciężki przebieg COVID-19 niesie poważne konsekwencje dla zdrowia

W "Annals of Internal Medicine" zostały opublikowane niepokojące wyniki badania, dotyczącego pacjentów, którzy przeszli COVID-19, ale chorowali bardzo ciężko. Okazuje się, że ciężki przebieg choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 to dopiero początek problemów zdrowotnych.

bDAUdyHr

Badania na temat negatywnych skutków ciężkiego przebiegu COVID-19 przeprowadzono w USA. Naukowcy z uniwersytetu w Michigan sprawdzili dane ponad 1250 pacjentów, którzy w tym roku (wiosną i latem) z powodu COVID-19 przebywali w jednym ze szpitali w Michigan.

Poważnym problemem po wyleczeniu COVID-19 i wyjściu ze szpitala jest ponowna hospitalizacja, a nawet zgon pacjenta. Jak wynika z przeprowadzonych w Michigan badań, w ciągu 2 miesięcy od opuszczenia szpitala, około 7 proc. osób zmarło. Z kolei 15 proc. ponownie wróciło do szpitala, w tym większość na intensywną terapię.

bDAUdyHx

Są i inne konsekwencje koronawirusa i ciężkiego przebiegu COVID-19. Naukowcy przeprowadzili rozmowy z grupą 488 pacjentów, którzy opuścili szpital. Po 60 dniach od zakończenia hospitalizacji aż 39 proc. z nich nadal nie wróciła do normalnej aktywności. Około 23 proc. osób miało problemy z wejściem po schodach, a około 33 proc. nie odzyskało jeszcze węchu i smaku. Niestety, okazało się również, że pacjenci, którzy przeszli COVID-19, w wielu przypadkach nie mogą wrócić do pracy z powodu złego samopoczucia, a ci, którzy już do niej wrócili, ograniczyli liczbę godzin pracy w ciągu dnia lub zmniejszyli zakres obowiązków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAUdyHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(199)
Jonasz
2 miesiące temu
Utrata węchu ,smaku ,temperatura,katar,kaszel, bóle mięśni , stawów i ogólne złe samopoczucie ,to nie jest covid. To usłyszałem od lekarza rodzinnego , gdy przez telefon powiedziałem jej co mi jest. Węch i smak można stracić i przy grypie. Rodzina niespokojna ale zadowolona, bo jeśli to nie covid nie ma kwarantanny , a że nikt nie jest chory idą do pracy ,do szkoły. Po tygodniu cierpień i drugim tygodniu dochodzenia do siebie , osłabiony ale prawie zdrowy trzeba iść do pracy, bo szefostwo krzywo patrzy na leserów , a w covida nie bardzo wierzy bo wierzy w firmę i zysk. Jednakże dla własnego przekonania robię test na przeciwciała , i okazuje się że covid był. Dzieci chodziły do szkoły, być może przechodziły bezobjawowo ale zarażać innych mogły, żona także . Tak roznosi się choroba. Lekarz nie daje skierowania na test bo przychodnia musi pokryć jego koszt, pacjent także nie bardzo sam się wyrywa ,bo to kosztuje , kwarantanna, jednym słowem kłopoty. Takich przypadków jest tysiące. A wystarczyłby tylko zgłosić się do lekarza, a ten ma obowiązek , głosić to do odpowiednich służb aby wykonano test, a sanepid nakazuje kwarantannę dla całej rodziny bez wyjątku. Ile by uratowano wtedy ludzi? To od lekarza dużo zależy , czy powie że to covid czy ,że "przy grupie też są takie objawy".
Dtx
2 miesiące temu
No tak my zwykli zjadacze chleba jesteśmy karani za brak maski za przebywanie w grupach ....a czy ten kto bawił się w Boga i zakaził cały glob został ukarany ? Pytam się jeszcze raz czy został ukarany
Adam
2 miesiące temu
Ktoś planował nieśmiertelność? cieszmy się każdym dniem i szanujmy się nawzajem bo jutra może nie być :) i nie chodzi o straszenie tylko zrozumienie czym żyć i po co.
bDAUdyHT
zdypchy
2 miesiące temu
NO I CO WAZNIEJSZE W ZYCIU? PIENIADZE CZY ZDROWIE?
tomek
2 miesiące temu
To jest hybryda kilku wirusów stworzona sztucznie i wypuszczona na ludzi. i co bardzo dziwne - azjaci prawie nie chorują. Pytanie: Dlaczego? przy tak dużym zagęszczeniu ludności
Najnowsze komentarze (199)
dsds22
2 miesiące temu
DO 60 praktycznie zero umieralnosci a ci strasza ludzi ,powinni was media pozwac i skazac
spy
2 miesiące temu
skuteczniejszy od c-19 jest C-4
cytat
2 miesiące temu
*"Europa to komora gazowa George’a Sorosa"*
Emmanuel
2 miesiące temu
Znam 2 osoby które w sierpniu zaszczepiły się przeciwko grypie i w listopadzie zapadły na Covida.
Nana
2 miesiące temu
Tylko covid na ustach w obecnych czasach. To jak taki straszny to Kaczyński dlaczego z auta do kościoła wysiada bez maski. Jawna manipulacja tajnych struktur. Ludzie chorowali, chorują i będą chorować, czy to na serce, grypę , czy choroby umysłowe.
hornet
2 miesiące temu
Hmmmm ,ciekawe teraz nie ma innej grypy ,tylko COVID. Podejrzewam że jesteśmy zdrowsi.
Fun
2 miesiące temu
Kolejny kit, żeby wcisnąć szczepionkę nawet ozdrowieńcom.
Gosia 1965
2 miesiące temu
Ludzie umierają na swoje przewlekle choroby i telefoniczne konsultacje jak lekarze wrócą do przychodni to ludzie przestaną umierać ja na przykład mam problem ze stawami arthritis a dostałam leki na padaczke przestańce dalej ludzi kłamać i straszyć bo to się źle skończy dla was wszystkich
bDAUdyHL
Plandemia
2 miesiące temu
Proszę nie powielać fałszywych informacji . Za to powinien być paragraf .
Polak
2 miesiące temu
Kogo chcecie wystraszyć! Chyba samych siebie. Opowieści z krypty...... Ludzie już się budzą. Straszycie grypą. Ludzie umierali i będą umierać. A po szczepionkach jeszcze bardziej.
Grażyna
2 miesiące temu
Czy w tym kraju nie ma innych tematów tylko C-19.To staje się strasznie męczące...
sleksd
2 miesiące temu
Pan JANUSZ poruszył sedno sprawy COVID i jego rozprzestrzeniania
Ewa
2 miesiące temu
Wirus podobny do grypy w Polsce na grypę i powikłania po niej umiera 10 tys ludzi rocznie a przez covid ludzie umierają na serce i inne choroby bo lekarze ich nie leczą bo nie ma kto każdy dba o siebie i dystans misdzy ludźmi i tak musimy się nauczyć żyć póki to nie przejdzie prędzej czy puzniej ale każdy to musi przejść a politycy niech się obudzą i wracajmy do pracy otwierajmy s klepy ograniczmy ilość miejsc w restauracjach i sklepach i żykmy sami musimy dbać o siebie.
Bord
2 miesiące temu
Ludzi co wy sami się nakręcanie słuchać lekarzy rodzinnych ..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić