Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

COVID-19. Złowieszcze słowa Billa Gatesa. Mówi o najbliższych miesiącach

658

Założyciel Microsoftu Bill Gates uważa, że powrót do "normalności" po pandemii koronawirusa może potrwać dłużej, niż dotychczas przypuszczano. Jego zdaniem, pomimo zatwierdzenia ostatnio w Stanach Zjednoczonych szczepionki na COVID-19, uporanie się z chorobą możliwe będzie dopiero w 2022. W wywiadzie dla CNN Gates stwierdził także, że w kontekście walki z wirusem najbliższe pół roku może być najgorsze.

COVID-19. Złowieszcze słowa Billa Gatesa. Mówi o najbliższych miesiącach
Bill Gates uważa, że powrót do normalności może potrwać dłużej, niż przypuszczano (Getty Images)

Bill Gates stwierdził w niedzielę w wywiadzie, że szczepienia są kluczowe, by zatrzymać rozprzestrzenianie koronawirusa. Zauważył także, że opanowanie pandemii wymaga wspierania biedniejszych krajów, których nie stać na masowe szczepienia. Dodał również, że jeśli chodzi o powstrzymywanie pandemii, najbliższe miesiące mogą być jednymi z najtrudniejszych.

Najbliższe cztery do sześciu miesięcy mogą być najgorszym okresem pandemii – ocenił Gates w programie CNN "State of Union".

Koronawirus na świecie. Bill Gates wspiera obostrzenia

Twórca Microsoftu uważa, że zakaz organizowania dużych publicznych zgromadzeń powinien zostać utrzymany. To samo tyczy się obostrzeń obejmujących bary i restauracje. Jak podkreślił Gates, powinny one "niestety" pozostać zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Gdybyśmy przestrzegali zasad dotyczących noszenia maseczek i unikania spotkań, prawdopodobnie zapobieglibyśmy wielu zgonom na COVID-19 – stwierdził Gates.

"Nowa administracja będzie polegać na ekspertach". Gates krytykuje Trumpa

Bill Gates odniósł się do nowej administracji w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem, zmiana prezydenta może "skomplikować" proces masowych szczepień. Podkreślił jednak, że "cieszy się, że prezydent elekt Joe Biden i jego współpracownicy przykładają dużą wagę do problemu jakim jest pandemia".

Nowa administracja jest gotowa polegać na prawdziwych ekspertach i nie będzie ich atakować – ocenił Gates, nawiązując do wcześniejszych poczynań ustępującego prezydenta Donalda Trumpa.

Obejrzyj także: Bill Gates ostrzega

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić