Czarna lista pasażerów linii lotniczych. Jak na nią nie trafić?

0

Niesforni i nierzadko agresywni pasażerowie to duży problem nie tylko dla pozostałych osób na pokładzie samolotu, ale i dla linii lotniczych. Z tego powodu dwie linie lotnicze zdecydowały się na wprowadzenie tzw. czarnej listy uciążliwych podróżnych. Kto może na nią trafić?

Czarna lista pasażerów linii lotniczych. Jak na nią nie trafić?
Czasami nawet niektórzy pasażerowie pomimo wyraźnych zakazów, decydują się zapalić papierosa na pokładzie samolotu. (unsplash)

Lista uciążliwych pasażerów. 5-letni zakaz lotów

Holenderskie linie lotnicze KLM i oraz należące do nich tanie linie lotnicze Transavia stworzyły pierwszą na świecie listę uciążliwych pasażerów - poinformował o tym holenderski portal NOS. Osoby, które zostaną wpisaną na taką listę, nie będą mogły przez okres 5 lat korzystać z usług obu przewoźników.

Obie firmy zdecydowały się na wymianę informacji o pasażerach, którzy sprawiają problemy na pokładzie. Jak się okazuje, takich pasażerów jest całkiem sporo. NOS podaje, że w liniach KLM notowanych jest miesięcznie mniej więcej 5 przypadków, które wymagają interwencji personelu lub lotniskowej ochrony. Linia Transavia z kolei zgłasza ok. jeden taki przypadek w miesiącu.

Mowa tu o pasażerach, którzy m.in. hałasują, spożywają nadmierne ilości alkoholu, są agresywni wobec innych i/lub załogi samolotu. Czasami nawet niektórzy pasażerowie pomimo wyraźnych zakazów, decydują się zapalić papierosa na pokładzie samolotu. 

Czarna lista zwiększy bezpieczeństwo na pokładzie samolotu

Takie sytuacje mają ogromny wpływ nie tylko na pasażerów, ale i załogę samolotu. "Każda forma przemocy fizycznej wobec naszej załogi lub współpasażerów jest niedopuszczalna" - powiedział Paul Terstegge z KLM.

Od 29 września KLM i Transavia zapowiedziały, że będą dzielić się szczegółami swoich "czarnych list". Ma to oczywiście za zadanie zapewnić pełne bezpieczeństwo oraz komfort na pokładzie samolotu. 

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić