o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Czarne chmury nad PiS. Szykuje się rozpad?

49
Podziel się

Coraz częściej mówi się o rozpadzie partii rządzącej. Politolog prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że wkrótce dowiemy się, czy PiS ma szansę przetrwać.

Czarne chmury nad PiS. Szykuje się rozpad?
(Getty Images)
bDnSZOWJ

Prawo i Sprawiedliwość zmaga się w ostatnim czasie z wieloma problemami. Na ręce partii rządzącej patrzą nie tylko lekarze, którzy nie dostali obiecanego dodatku covidowego, ale też inne grupy zawodowe, które wciąż czekają na pomoc ze strony rządu. Do tego wszystkiego dochodzi walka z pandemią i konflikt ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Politolog prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Super Expressem" mówi, że już wkrótce dowiemy się, czy nastąpi rozpad partii Jarosława Kaczyńskiego i czy PiS ma jeszcze większość w Sejmie.

bDnSZOWL

W przyszłym tygodniu okaże się czy PiS ma większość

Prof. Antoni Dudek zapytany o ustawę covidową, która ma przyznać lekarzom dodatki za walkę z wirusem, odpowiada.

Sejm prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu uchwali nową wersję ustawy i będzie ona procedowana, aby na mocy starej, której premier nie publikuje, nie musieć wypłacać lekarzom podwójnej pensji. Najwyraźniej uznano, że nie ma wystarczającej ilości środków. Chodzi o to, aby wypłacać to tylko części lekarzy. Wywołało to oburzenie w ich środowisku - tłumaczy prof. Dudek.

Kolejnym problem PiS-u jest ustawa zwana "piątką dla zwierząt". Politolog twierdzi, że projekt prawdopodobnie trafi do "zamrażarki" w obawie przed odrzuceniem ustawy przez prezydenta.

bDnSZOWR
Mam wrażenie, że po tym, co powiedział pan prezydent, trafi do sejmowej zamrażarki. Prezes Kaczyński da sobie spokój z forsowaniem "piątki", bo może się okazać, że na końcu tego żmudnego procesu prezydent odmówi jej podpisania. Można sobie wyobrazić, że Kaczyński pójdzie na zderzenie z Dudą, tylko to by oznaczało, że prezes PiS musi poprosić opozycję o odrzucenie prezydenckiego weta do tej ustawy - mówi politolog, cytowany przez "Super Express".

Politolog, zapytany o ustawę aborcyjną i własny projekt prezydenta, zapewnia, że partia rządząca nie poprze Andrzeja Dudy w tej kwestii.

Będzie wet za wet. PiS tego nie poprze. Część posłów już zapowiedziała, że nie poprze prezydenckiego projektu ustawy. Myślę, że to też trafi do zamrażarki. Pytanie, co z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, jak długo można nie drukować tego orzeczenia i nie wprowadzać zmian, które wyrok TK nakazuje? Myślę, że to będzie trwało w zawieszeniu przez jakiś czas. Zdziwiłbym się, gdyby sprawa aborcji była forsowana w najbliższym czasie. To wszystko są rzeczy, które utkną w zamrażarce na jakiś czas - mówi prof. Dudek.
bDnSZOWS
Zobacz także: Roman Giertych Ujawnia. Rozmowa Adama Hofmana z Leszkiem Czarneckim
bDnSZOXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
bzz
2 tyg. temu
nie ma środków na lekarzy, nie ma środków już na nic, ale są środki dla piosenkarzy i celebrytów którzy przez lata za koncert brali po 50 000 zł a koncertów grali po 50 rocznie, a zaiksach które kasowali nawet nie wspomne, rozumiem pomoc dla podrzędnego aktora w teatrze który na etacie zarabiał 3000 brutto, ale miliony dla krezusów to jest po prostu przegięcie
mario
2 tyg. temu
Rozłam i wybory ??????!!!!!!! Tak zrobiło się bagno z którego nie jak wyjść to oddać rządy innym i niech się martwią a im wtedy dokopiemy !!!!! Polityka Jarosława . On już załatwił co miał załatwić Wawel pomniki kult pamięci i skłocenie społeczeństwa > !!!!!!!!!!!!!!!!
Goral
2 tyg. temu
oby jak najszybciej koniec ..... czekamy z utesknieniem!!!
bDnSZOXn
aaa
2 tyg. temu
Zawetowanie tych ustaw mogłoby być najlepszą rzeczą jaką Duda by zrobił dla Polski przez całą swoją kadencję. Niestety, podpisze co mu kaczor powie, bo jest tylko pionkiem i nie ma własnego zdania.
Jan
2 tyg. temu
Słuchaj suwerena najpierw wspierasz szkolnictwo w zakresie produkcji dresiarzy potem dofinansowujesz diskopolo .A jeszcze chcesz rządzić ciałem kobiety idziesz po bandzie i się wywalisz razem z klerem.
Najnowsze komentarze (49)
Axel
2 tyg. temu
Tylko niech nastèpcy ich rozlicza tak żeby już nigdy nikomu nie przyszło do głowy zrobić to co oni zrobili I to wszystkich włącznie z policją, żandarmerią, WOT, Kościołem itd. Wszystkich jak leci tylko nie przez następne 30lat tylko szybko krótko i sprawnie I zapomnijmy o tym koszmarze.
NEWS
2 tyg. temu
SUPER NEWS !!!!!!!!!!!
NEWS
2 tyg. temu
SUPER NEWS !!!!!!!!!!!
NEWS
2 tyg. temu
SUPER NEWS !!!!!!!!!!!
NEWS
2 tyg. temu
SUPER NEWS !!!!!!!!!!!
Rosocze
2 tyg. temu
Lekarze nie dostali dodatku? Źle się za to zabrali. Należy przyjąć nazwę "Adam Jakiśtam, lekarstwo, dekarstwo, trochę śpiewam" i wysłać Glińskiemu to wtedy kaska wpadnie.
POLAK
2 tyg. temu
Brawo KAZCYNSKI Brawo PiS
Warszawiak
2 tyg. temu
Brawo PiS
bDnSZOXf
vrre
2 tyg. temu
Zabrać 500+. Pieniądze przeznaczyć dla tych co pracują dla społeczeństwa na pierwszej linii ryzykując życie. Nie powinno się dawać pieniędzy za darmo.
666
2 tyg. temu
jechać z nim !!!!!
Adam
2 tyg. temu
Bardzo dobrze rozpoczną się procesy przeciw korupcji wszyscy z pis do drugiego pokolenia odebrane majątki oraz wyjazd z Wawelu niby króla
Elaaa
2 tyg. temu
Absolutnie nie powinni dostawać podwójnej pensji za koronowirusa bo dużo lekarzy oszukuje słyszałam że płacą dla rodziny aby się zgodzili wpisać korona wirusa. Napisałam do premiera by im nie podwyzasz a jeśli podwyższa ma to niech przeprowadzają kontrolę czy napewno jest zarazona osoba bo oszukują jak Niechorze do lekarza 3 lata i bardzo dobrze się czuje
Granica
2 tyg. temu
No najwyższy czas żeby cały ten nieudolny rząd z jego wodzem rozwalic
@pl
2 tyg. temu
Ja im radzę dla ich dobra,niech zmienią lekarza albo dilera,bo to co im sprzedaje to chyba z jadem,i co ci emeryci robią w sejmie,dać szansę młodym wilkom.A wszystkim Kobietom i drugiemu sortowi zdrowia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić