Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Czarny scenariusz naukowców. W USA do grudnia umrze ponad 300 tys. ludzi

39

Naukowcy z uniwersytetu w Seattle opublikowali wyniki swoich badań na temat Covid-19 w USA. Według nich do początku grudnia może umrzeć prawie 310 tysięcy osób.

Czarny scenariusz naukowców. W USA do grudnia umrze ponad 300 tys. ludzi
Naukowcy prognozują liczbę ofiar Covid-19. (Getty Images)

Naukowcy z Seattle w stanie Waszyngton pochwalili się najnowszymi wynikami swoich badań. Według ich prognoz do grudnia bieżącego roku na Covid-19 umrze aż 310 tys. osób.

Koronawirus w USA. Liczba ofiar rośnie

Poprzednie prognozy zakładały, że umrze 295 tys. zakażonych. Naukowcy swoje przypuszczenia opierają na obecnej sytuacji panującej w USA. Biorą pod uwagę liczbę zakażonych i wzrost nowych przypadków. Przeanalizowali także, ile z tych osób w ciężkim stanie trafia do szpitala i umiera.

Według badaczy liczba ta mogłaby, by być o wiele mniejsza. Problemem są obywatele USA, którzy nie noszą maseczek w miejscach publicznych. Liczba osób, które nie chcą zasłaniać nosa i ust stale wzrasta.

Zobacz także: "Koronaparty" w Manchesterze. Brytyjczyk zorganizował domówkę na 200 osób
To efekt domina. Każdy, kto nosi maskę powstrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa. To wszystko się później sumuje - powiedział dla CNN jeden z badaczy Anderson Cooper.

Gdyby Amerykanie nosili maseczki, zakładana liczba ofiar mogłaby spaść nawet do 220 tys. Do tej pory w USA na Covid-19 zmarło ponad 174 tys. osób. Liczba zakażonych wynosi 5,7 mln.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić