Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Członek ISIS schwytany w Polsce. Organizował zamach

163

Już niedługo może ruszyć proces przeciwko Mouradowi T. - członkowi ISIS zatrzymanemu przez ABW. Do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynął bowiem akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który najprawdopodobniej współorganizował krwawy zamach w Paryżu.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Youtube.com)

Mourad T. jest oskarżony o terroryzm i udział w międzynarodowej organizacji terrorystycznej. Śledczy twierdzą, że jako członek Państwa Islamskiego pełnił on rolę zwiadowcy Abdelhamida Abbaouda - głównego odpowiedzialnego za zamach w Paryżu 13 listopada 2015 r.

Postępowanie w tej sprawie było bardzo trudne. Prowadzący śledztwo wykonywali osobiście czynności na terenie wielu krajów Unii Europejskiej. Przy zbieraniu materiału dowodowego korzystano też z ustaleń organów wymiaru sprawiedliwości państw UE dotyczących działalności ISIS - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Co terrorysta z ISIS robił w Polsce? Z ustaleń śledczych wynika, że jego głównym zadaniem było zbieranie i przekazywanie Abbaoudowi informacji z trasy, którą poruszał się po Europie. Abbaoud został zabity przez francuską policję w zasadzce w Saint Denis 18 listopada 2015 r. Miał zajmować się także wysyłaniem bojowników i zwiadowców do krajów Europy Zachodniej - informuje RMF 24.

Mourad T. został zatrzymany we wrześniu 2016 roku. To wtedy przeciwko Marokańczykowi ruszyło tajne śledztwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy jego proces.

Zobacz także: Zobacz także: Jak wyglądałby atak terrorystów na Okęcie?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić