Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Surfer wypłynął w morze i już nie wrócił. Obawiają się najgorszego

13

Do zaginięcia doszło w okolicach miejscowości Esperance na południu Australii. Jeden z miejscowych surferów udał się na pobliską plażę i od tego czasu jego los pozostaje nieznany. Istnieją uzasadnione obawy, że nieobecność mężczyzny może mieć związek z niedawnym atakiem rekina.

Surfer wypłynął w morze i już nie wrócił. Obawiają się najgorszego
Czy zaginiony surfer padł ofiarą niebezpiecznego rekina? (Getty Images, Barcroft Media , Contributor)

Jak informuje Fox News, tuż przed zaginięciem surfera australijskie służby otrzymały zawiadomienie o ataku rekina na człowieka. Jednak kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce wskazane przez świadka, po ofierze i drapieżniku nie było już śladu.

Świadek (...) powiedział, że widział rekina atakującego człowieka. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Jak rozumiem, nadal nikogo tam nie znaleziono – potwierdziła Joanne Hill, rzeczniczka miejscowego pogotowia ratunkowego (Fox News).

Atak rekina na człowieka. Surfer padł ofiarą drapieżnika?

Policja podejrzewa, że zniknięcie surfera i atak rekina mogą być ze sobą powiązane. Poszukiwania mężczyzny wciąż trwają, jednak ich uczestnicy nie ukrywają, że nie spodziewają się odnaleźć zaginionego całego i zdrowego.

Szanse na przeżycie są oczywiście dość nikłe, biorąc pod uwagę niektóre z przekazanych nam relacji – przyznał starszy sierżant Tarasinki (Fox News).
Zobacz także: Zobacz też: Atakujący żarłacz biały. Przerażające nagranie fotografa

Na temat zdarzenia zabrał głos również Mark McGowan, premier stanu Australia Zachodnia. Jak wyjawił w rozmowie z mediami, zaginiony surfer wybrał się na plażę w towarzystwie grupy liczącej od sześciu do ośmiu osób. Jednak w chwili jego tajemniczego zniknięcia wszyscy pozostali przebywali akurat na plaży.

Wygląda na to, że jest to bardzo, bardzo trudna i bardzo poważna sytuacja – wyjaśnił Mark McGowan (Fox News).
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić