o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wuhan. Lekarze nie wiedzieli, że są nagrywani. Powiedzieli, jak było naprawdę

242
Podziel się

Lekarze z Wuhan twierdzą, że władze kazały im milczeć na temat koronawirusa na początku pandemii. Dziennikarze potajemnie nagrali spowiedź kilku medyków, którzy walczyli jednocześnie z koronawirusem i własnym rządem, próbującym zatuszować całą sprawę.

Wuhan. Lekarze nie wiedzieli, że są nagrywani. Powiedzieli, jak było naprawdę
Wuhan. Lekarze nie wiedzieli, że są nagrywani (Materiały prasowe, ITV)
bECuhpSJ

Twarze lekarzy z Wuhan zostały zamazane dla ich bezpieczeństwa. Brytyjska telewizja ITV ma wyemitować film dokumentalny "Epidemia: wirus, który wstrząsnął światem" o tuszowaniu przez chińskie władze epidemii nowego koronawirusa. W kilku przypadkach kiedy lekarze z Wuhan mówili o naciskach ze strony rządu, nie wiedzieli, że rozmawiają z dziennikarzami i są nagrywani.

Wiedzieliśmy, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Ale kiedy byliśmy na spotkaniu w szpitalu, powiedziano nam, żebyśmy o tym nie mówili. Władze prowincji powiedziały szpitalom, żeby nie mówić prawdy o wirusie – powiedział jeden z lekarzy.
bECuhpSL

Medycy znali pierwsze ofiary zarazy. Wszyscy mieli znajomych, którzy zapadli na nieznaną chorobę. Jeden z lekarzy wiedział też o śmierci krewnego swojego kolegi. Mówi, że fatalnym posunięciem ze strony władz było zezwolenie na obchody chińskiego nowego roku, na który zawsze ściągają miliony turystów. Rządzący wiedzieli, że to ułatwi rozprzestrzenianie się wirusa, ale nie odwołali imprezy.

Ludzie sugerowali na poziomie miasta, że ​​nie powinno się organizować uroczystości, ale odbyły się, ponieważ takie wydarzenia tworzą wrażenie harmonijnego i dostatniego społeczeństwa – tłumaczył jeden z lekarzy.

Dziennikarze mają też pokazać dowody na inne kłamstwa chińskich władz. Między 5 a 17 stycznia oficjalnie nie zgłoszono żadnych nowych przypadków, jednak według lekarzy z Wuhan wirus szybko się rozprzestrzeniał. Władze twierdziły też, że zgony zaczęły się po 9 stycznia, tymczasem medycy mówią: "We wczesnych dniach epidemii ludzie umierali każdego dnia".

bECuhpSR
Myślę, że można by było uniknąć pandemii, gdyby Chiny były przejrzyste w kwestii wybuchu epidemii i szybko dostarczały światu niezbędnych informacji – powiedział przed kamerą dr Yi-Chun Lo, zastępca dyrektora generalnego Centers for Disease Control na Tajwanie.
Zobacz także: Zobacz też: Rosyjskie morsowanie. Kąpiel podczas siarczystego mrozu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuhpTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
do dzieła pra...
8 miesięcy temu
To teraz wiemy kogo skarżyć o odszkodowania! Chiński rząd!
Wucho
8 miesięcy temu
Ustawka, żaden lekarz nie będzie mówił przypadkowym ludziom, co myśli o rządzie, zwłaszcza w takim państwie jak Chiny.
Toto
8 miesięcy temu
Ten wirus już krążył od 7 lat po świecie!!!! Chyba musieli go porządne rozpylić wszedzie aby wreszcie z tego zrobiła sie epidemia
bECuhpTn
analityk
8 miesięcy temu
RAcja w Polsce jest to samo, i tak samo w Niemczech, Rząd oplacil telewizje i poakzują tylko to co im na ręke, Prawdę zamaita sie pdo dywan,a ciemnocie wciska sie tyle ile powinna wiedzieć. Przypuszczma ze PIS bierze nauki od Niemców, z ktoryhc sie w tvpinfo smiali z ni ha robia to samo, Jak widac wystarczy dobrzzez zzapłaci c a czlwoiek jest zrobic wszystko, nieważne czy to dobre czy nie.
Tak z boku
8 miesięcy temu
Chińczycy wiedzieli o pandemii w 2019.
Są celowe dzi...
8 miesięcy temu
Chiński Covid-19
Z pamiętnika ...
8 miesięcy temu
Chiński Covid-19 nie na miejscu zdarzenia przyszłego przedstawionego przez użytkownika nie mogę znaleźć się stało się jasne że tak naprawdę nie wiem jak coś wspólnego ma być wizytówką miasta nie podano w komunikacie prasowym nie ma mnie dla wyświetleń rosnąco
Robin
8 miesięcy temu
Dzięki COVID Chiny są kolejne 10 lat do przodu przed resztą świata.
Wszystko na t...
8 miesięcy temu
Dlaczego my w Polsce w ogóle na całym świecie poza chinami trzymamy się obiowiozodzań doczyczączych korona wirusa
Seba
8 miesięcy temu
Widać Chińczykom było to na rękę zeby pandemia rozprzestrzeniła się
Anioł
8 miesięcy temu
Denominacja... Ludzi
tyu
8 miesięcy temu
Przecież żółta rasa ma opanować świat. Przepowiednia nie mówi w jaki sposób. Pandemia może być takim sposobem.
observer
8 miesięcy temu
Usa sie slini zeby na Tajwanie (w Chinach) otworzyc osiemset pierwsza baze militarna.
bECuhpTf
Mały
8 miesięcy temu
Nie wierz nigdy ale to nigdy skośnookim
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić