o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Bydgoszcz. Skandal w parafii. Dali księdzu 20 minut na spakowanie

585
Podziel się

W parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy ksiądz Rafał K. spędził 5 lat. W trakcie posługi kapłańskiej zajmował się m.in. "terapią" młodych chłopców. Jak zeznają ministranci, duchowny miał mierzyć ich przyrodzenia i nakłaniać do masturbowania się w jego obecności. Usłyszał już zarzuty.

Bydgoszcz. Skandal w parafii. Dali księdzu 20 minut na spakowanie
Zdjęcie ilustracyjne. Ks. Rafał K. został oskarżony o popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. (Getty Images)
bEBXEwlh

O bulwersującej historii ks. Rafała K. informuje "Gazeta Pomorska". W 2015 r. duchowny został wikarym w bydgoskiej parafii pod wezwaniem Świętych Polskich Braci Męczenników. To świątynia z tradycjami, tutaj m.in. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił ostatnią mszę przed męczeńską śmiercią.

Dali księdzu 20 min. na spakowanie

Niespodziewanie w kwietniu 2020 r. pod dom parafialny podjechał samochód. Jak twierdzą świadkowie tego wydarzenia ks. Rafał K. dostał 20 minut na spakowanie swoich rzeczy. Duchowny spakował się i odjechał. Podczas niedzielnych ogłoszeń parafianie usłyszeli tylko krótkie oświadczenie.

bEBXEwlj
Informujemy, że ks. Biskup Jan Tyrawa z dniem 6 kwietnia odwołał z obowiązków wikariusza w naszej parafii ks. Rafała K. - podał ksiądz bez wyjaśnienia jakie są powody odwołania.

Z tej parafii już wcześniej oddalono dwóch "problematycznych" księży. Po tajemniczym odwołaniu ks. Rafała K. parafianie zaczęli pytać, czy "Męczennicy" to parafia karna, skoro przez ostatnie lata oddalono kilku księży.

bEBXEwlp

Dlaczego wikary zniknął z parafii?

Jak się okazało wikary został oddalony z parafii, gdyż do delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży zaczęły zgłaszać się ofiary ks. Rafała. Po dochodzeniu diecezji ksiądz dostał zakaz sprawowania mszy i noszenia stroju duchowego. Złożono także zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wikarego.

Po tym ks. Rafał trafił do bardzo urokliwego i spokojnego ośrodka Caritasu na bydgoskich Piaskach. Tam w towarzystwie innego innego duchownego, podejrzanego o kontakty seksualne był do czasu aresztowania, do września 2020 r.

bEBXEwlq

Ks. Rafał K. został oskarżony o popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W śledztwie odkryto, że poszkodowanych jest już co najmniej 10 osób. Ksiądz przeprowadzał na młodych chłopcach "terapię". Nieletni spowiadali mu się z grzechu masturbacji, po czym wikary zapraszał ich do siebie na plebanię w celu "badania". Następnie ksiądz miarką krawiecką miał mierzyć chłopcom przyrodzenie i namawiać do masturbowania się w jego obecności.

Ksiądz Rafał zapewniał wszystkich, że jest po medycynie, astronomii, filozofii, psychologii, socjologii i po czymś tam jeszcze, mówił, że zrobił też terapię. Później okazało się, że to wszystko było kłamstwem - mówi były ministrant. ("Gazeta Pomorska")

Rodzice chłopców nie wierzą, że nikt z parafii nie wiedział o zachowaniu wikarego, którego często odwiedzali młodzi chłopcy.

Nie wierzę, że żaden z mieszkających tam księży o niczym nie wiedział i że nikt niczego nie widział! To niemożliwe! Jestem przekonana, że proboszcz wiedział o wszystkim, musiał wiedzieć - mówi matka jednego z byłych ministrantów cytowana przez "Gazetę Pomorską".
bEBXEwlr

Jak mówi adwokat Janusz Mazur, który reprezentuje kilku poszkodowanych chłopców, najpierw odbędzie się proces karny, a dopiero potem, w procesie cywilnym, oskarżenia będą skierowane przeciwko instytucji Kościoła, odpowiedzialnej za szkodę nieletnich, przede wszystkim za naruszenie ich dóbr osobistych

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Robert Fidura: tylko prawda nas wyzwoli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBXEwlK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(585)
DAS
4 miesiące temu
Gdyby to spotkało mojego syna, to sam bym zaprosił batmana na przejażdzkę.
ASA
4 miesiące temu
Podobno mamy 21 wiek, a młodzież taka naiwna?
Piotr
5 miesięcy temu
Bierzmy sprawy w swoje ręce.Najlepiej rodzice skrzywdzonych dzieci niech wezmą księży w swoje ręce.PiS ich nie ruszy.Ta sama zgnilizna.
bEBXEwlL
Don Mateo
5 miesięcy temu
Ładna nazwa-" terapia młodych chłopców".
Krystyna
6 miesięcy temu
Parafia z tradycjami? Tradycję zapoczątkował J Popiełuszko- to wszystko jasne!
dfgj
6 miesięcy temu
jaki skandal ? ze 20 min? moze poklepac i podesłac kolejnego chłopca?
kzk
6 miesięcy temu
tak jak wzorem Irlandii-obciążyć parafię zadość uczynieniem- finansowym dla poszkodowanych dzieci - ofiarami dędące---wtedy dopiero kk otrząśnie z grzechu swych braci--gdy zabraknie kasy i będą musieli sprzedawać kościoły---wtedy przestaną ukrywać pedofilii
Parafianin
7 miesięcy temu
Popatrzcie na stronie parafii kto tam.posluguje. Na kilku księży tylko jeden młodszy. Reszta w wieku proboszczowskie, po 20 i więcej lat kapłaństwa a są wikariuszami. Jeden były franciszkanin. Do niedawna też był wikariuszem ksiądz Z.bodajze z rocznika seminaryjnego proboszcza. Poprzednio schowano tam księży prałata, byłego pro oszcza na Osowej Górze, który z wiadomych podejrzeń też miał jedną noc na przeprowadzkę. To była wspaniała parafia, gdy proboszczem tam był śp. Ks. Romuald Biniak. Gdy nastał ksiądz pułkownik to niestety wszystko się posypało. Obecny proboszcz, w parafii od 2010, wcześniej proboszcz parafii garnizonowej. Nagle przestał pałac miłością do armii i z pomocą biskupa Tyrawy o jął jedna z najbardziej prestiżowych parafii diecezji bydgoskiej.
rony
7 miesięcy temu
"kto nie ulega pokusie"...zapytalem ksiedza o godzine wiedzac,ze mu zegarak stanal.....
Raf
7 miesięcy temu
W koncu prawidlowa reakcja kosciola. Trzeba wykorzenie te chwasyty z kosciola. Wypalic ogniem
wiem to
7 miesięcy temu
Z dwojga złego to dobrze że żadnego dzieciaka nie zgwałcił.
łolaF
7 miesięcy temu
PiS -główny sponsor tej instytucji(z naszej krwawicy) pewnie nie widzi nic złego podobnie jak rydzyk
Rodzic
7 miesięcy temu
Księża katoliccy / No broń Boże nie innych wyznań czy ludzie innych zawodów / wyprzedzają nowocześnie teorię LGBT !!!!! Powinni jeszcze sięgnąć do przedszkoli ,to by wyręczyli tych którzy chcą uczyć seksualności i masturbacji już przedszkolaków !!!!! I o co ten hałas księża katoliccy to protoplaści tej wspaniałej teorii zboczeńców z LGBT którzy chcą ptasie móżdżki dzieci i młodzieży ukształtować na swoją modlę !!!!! Rodzice nie mają nic do gadania , ich dziećmi rządzą inni !!!!!!!Ot Nowoczesność !!!!! Jeżeli zamykać kościoły katolickie ,to też wszystkie instytucje które głoszą i chcą wprowadzić te „ nowoczesne ” teorie !!!!! Kościoły katolickie należą do wiernych i tylko oni będą decydować czy mają istnieć czy nie !!!!! Nikt nie musi należeć do jakiegokolwiek kościoła ale posyłać dzieci do szkoły muszą wszyscy i w tym jest różnica !!!!!
bEBXEwlD
Bpas
7 miesięcy temu
???? Gdzie nadzór???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić