Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Przeszywające wyznanie reportera. Ujawnił to dopiero po śmierci ks. Dymera

393
Podziel się

Paweł Żuchowski zabrał głos na temat księdza Andrzeja Dymera. Reporter RMF FM zdecydował się wyjawić, że wiele lat wcześniej sam mógł paść ofiarą duchownego. Zdarzenie wywarło na niego głęboki wpływ, skłaniając m.in. do zmiany planów na przyszłość.

Przeszywające wyznanie reportera. Ujawnił to dopiero po śmierci ks. Dymera
Ksiądz Andrzej Dymer (PAP, Jerzy Undro)
bEJrlHud

Na księdzu Andrzeju Dymerze ciążyły zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletnich. Ostatecznie duchowny nigdy nie odpowiedział za swoje czyny – Państwowa Komisja ds. Pedofilii zakończyła postępowanie ze względu na śmierć podejrzanego.

Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje. Wyznanie Pawła Żuchowskiego

Po śmierci księdza Andrzeja Dymera reporter RMF FM zdobył się na ważne wyznanie. Paweł Żuchowski publicznie przyznał, że poznał duchownego i jako 19-latek sam omal nie stał się jedną z jego ofiar. Pracował wówczas w radiu należącym do Archidiecezji. Do próby wykorzystania doszło, kiedy Żuchowski został w redakcji sam.

bEJrlHuf
Zawsze musiał tak przejść, by się otrzeć, przejechać ręką po plecach czy brzuchu. Kiedyś wieczorem przyszedł do studia. (...) Ten durny uśmiech pamiętam do dziś. O tej godzinie w radiu była już tylko starsza pani, która była na dyżurce na parterze – relacjonuje Paweł Żuchowski na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: "Zabawa w chowanego". Robert Biedroń: dramat ludzi Kościoła. Mówi o deprawacji
bEJrlHul

Ksiądz Andrzej Dymer próbował napastować dziennikarza. Na swoje szczęście Paweł Żuchowski miał w zasięgu przycisk antynapadowy, po włączeniu którego uruchamiał się alarm i pojawiali się ochroniarze. 19-latek zagroził duchownemu, że jeśli go nie zostawi w spokoju, wezwie pomoc.

Na konsolecie mieliśmy antynapadowy przycisk, jego uruchomienie wzywało firmę ochroniarską. Powiedziałem mu, nie odwracając się: wyjdź stąd albo zaraz to nacisnę. Wyszedł. Miałem niecałe 19 lat – wspomina Paweł Żuchowski na Twitterze.

Paweł Żuchowski przyznał, że wydarzenie znacząco wpłynęło na jego przyszłe życie. W tamtym czasie rozważał wstąpienie do Seminarium Duchownego w Szczecinie, jednak sytuacja z udziałem księdza Dymera skłoniła go do zmiany decyzji.

bEJrlHum
Śmierć księdza Dymera nie kończy sprawy. (...) Napisałem to wczoraj wieczorem w notatniku. Dziś miałem to opublikować. Nie jestem ofiarą ale mogłem być – podsumował Paweł Żuchowski (Twitter).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrlHuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(393)
lubię małych ...
8 miesięcy temu
15 lat w więzieniu razem z innymi skazanymi mu się należało a nie taka śmierć w krymianle by się przekonał co robią skazani z takimi pedofilami
Mała
8 miesięcy temu
Jeszcze jeden co miał pokusy
Olesniczanin
8 miesięcy temu
Dewiat to dewiat, i jest takich wśród ludzi którzy zakładają kołdrę na plecy aby się uswiatobliwic jest więcej. Problem jest w tym, że śledztwo trwało 26 lat. Państwo mu dało budynek na ośrodek brata Alberta, dla młodych chłopców. Dla chłopców którzy wymagali pomocy!!!! Owszem gościli ich ale za te gościnę żądał zapłaty seksualnej. Młodych chłopców doprowadzał do zboczeń i to jest hipokryzja! Mało tego biskupi i politycy o tym wiedzieli, a to już jest hipokryzja większej ilości ludzi. Czy Lech Wałęsa nie wiedział że jego osobisty kapelan ma utrzymanka biednego chłopca? Czy Lech Wałęsa, mając do dyspozycji służby wywiadu, nie wiedział że ks. Jankowski gwałci dzieci?? Wiedział i to dobrze ale dał się klerowi sprostytuowac za usługi które dla niego wykonali. Czy ta współczesna polityczną elita nie wie co kler robi. Wie doskonale ale są gorsi od biednej prostytutki. Obrzydzenie w jak skorumpowanym kraju żyjemy. Jakie naszym krajem rządzą szuje. Czy nam wszystkim może być wstyd? Mnie jest wstyd, że w takim kraju żyję. Brzydzę się niektórymi współobywateli, że nie chcą tego zobaczyć, bo tego wymaga dobro kościoła.
bEJrlHuH
marek
8 miesięcy temu
To właśnie homoseksualiści molestują i gwałcą nieletnich. To jest choroba, ciężkie upośledzenie i tych ludzi należy izolować i leczyć a nie promować i nadawać im jakieś "przywileje" Ludzie otwórzcie oczy na zło jakiego dopuszczają się homoseksualni dewianci! homoseksualizm NIE jest jakąś tam orientacją. To niebezpieczne zaburzenie! Co doskonale widać!!!
Mefistofeles
8 miesięcy temu
Nie martwie się moje owieczki.... Już ja się nim zaopiekuję :-)))))) Będę mu poświęcał sporo uwagi, a jego cierpieniu nie będzie końca. Koniec natomiast się zbliża - tego chorego kościoła i jego zwyrodniałych pasterzy. Ja już na nich czekam hahahauahahahaha
Pochować go z...
8 miesięcy temu
Pochować go za płotem a nie na cmentarzu.
Jerzy
8 miesięcy temu
Poszczególne kurię biskupie, ktore kryły przez lata tego drapieżcę seksualnego powinny teraz płacić wysokie pieniądze ofiarom tego księdza.
Zdezorientowa...
8 miesięcy temu
To nacisnął ten przycisk czy nie?? Bo najpierw napisał że nacisnął, a potem że chciał nacisnąć. Czy ktoś wie o co chodzi?
ej, biskupy
8 miesięcy temu
czy księża na ziemi dają świadectwo Jezusa? jaki on był w takim razie??
mimka
8 miesięcy temu
wywinął się diabeł z sądu ludzkiego.może zostać świętym od robienia interesów.stworzono sobie nowego bożka cielca.boga nie ma w kościele.
Nina
8 miesięcy temu
Smieszne i naiwne że dzisiaj doświadczony dorosły stary dziennikarz opisuje scenki klore mógł wcześniej np w sądzie ujawnić wiele razy moja koleżanka lub kolega w pracy trzymali rękę na ramieniu lub plecach i ja nawet nie wiedziałam że byłam molestowana a jak były imieniny to ho ho ho później do następnej okazji było wesoło a teraz wszyscy jadem i wulgaryzmami jadą
Po ósme nie m...
8 miesięcy temu
Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w sierpniu 2014 po 6 latach uniewinnił ks.Andrzeja od zarzucanych mu czynów. wszystko inne jest pomówieniem,tym bardziej ohydnym, że śp.Ksiądz nie może się bronić, a to że był ciężko chory było wiadome od roku.Ciekawe, że reporter musiał czekać tak długo.
ksiądz
8 miesięcy temu
NIECH MU ZIEMIA CIĘŻKĄ BĘDZIE.
bEJrlHuz
Pieklo-loszka
8 miesięcy temu
Za te lajdackie czyny zmarly Ksiadz trafi do GARA z gotujonco sie smolo ku niewymownej radosci Dyablow Piekielnych , ktorzy juz z niebywala troskliwoscia zatroszcza sie o to aby takiemu Znamienitemu Pensjonariuszowi nie zabraklo niczego a wiec i temperatury smoly w jakiej bedzie sie wygrzewal przez wieki wiekow i bez chwili odpoczynku bo Dyably juz nie beda zalowac wegla w palenisku pod kotlem a i SZUFLA moga przywalic po LBIE swego podopiecznego jak zacznie marudzic.Badzmy Realistami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić