Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aldona Brauła
|

Abp Gądecki o dokonujących apostazji. "Dali się zwieść"

22
Podziel się:

W liście pasterskim na Wielki Post arcybiskup Stanisław Gądecki poprosił o modlitwę za osoby, które w ostatnim czasie dokonały apostazji. "Wprawdzie niektóre osoby składające akt apostazji dały się zwieść antykościelnej propagandzie, jednakże zdaję sobie również sprawę z tego, że przyczyną odejścia niektórych był także brak czytelnego świadectwa wiary z naszej strony" - napisał duchowny.

Abp Gądecki o dokonujących apostazji. "Dali się zwieść"
Abp Gądecki apeluje o modlitwy wielkopostne. (ONS.pl, Jerzy Dąbrowski)

Abp Stanisław Gądecki w liście pasterskim na Wielki Post poruszył temat osób dokonujących apostazji. Zaapelował o modlitwę w ich intencji i powiedział, że wielu z nich już wcześniej nie miało styczności z Bogiem i Kościołem.

Wielu z nich - jak sami to piszą - nie miało żadnego kontaktu z parafią, nie prowadziło życia sakramentalnego i nie akceptowało faktu, że zostali ochrzczeni jako niemowlęta. Niektórzy żalą się, że - jako dzieci - zostali ochrzczeni "przemocą", przed osiągnięciem wieku dojrzałości - napisał hierarcha.

Modlitwa za opuszczających Kościół

Arcybiskup przyrównał tę sytuację do obowiązku uczęszczania do szkół. Według duchownego wiele osób zaczynałoby naukę dopiero po osiągnięciu pełnoletności.

Zobacz także: "Szokujące wyniki z Łodzi". Ksiądz wzburzony informacją ze szkół
Wprawdzie niektóre osoby składające akt apostazji dały się zwieść antykościelnej propagandzie, jednakże zdaję sobie również sprawę z tego, że przyczyną odejścia niektórych był także brak czytelnego świadectwa wiary z naszej strony - przekazał abp Gądecki.

Arcybiskup napisał, że apostazja to powód rozłamów i kłótni w rodzinach. Dodał jednak, że dla każdego istnieje droga powrotna i wiedzie przez nawrócenie. Dobrą okazją może być czas Wielkiego Postu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Paweł
11 miesięcy temu
Nic nie maja z wiary w Boga ,tylko z szatana
jojo
11 miesięcy temu
Zgodnie z nauką Chrystusa (ew.wg Mateusza), do obcowania z Bogiem i modlitwy nie są potrzebne świątynie. Miejmy to zawsze na uwadze i jeśli jesteśmy naprawdę wierzący stosujmy się do tego.
Anastazja
11 miesięcy temu
W mojej szkole w podstawówce pedofil uczył WFu. Czy ja teraz mam swoje dzieci wypisać z szkoły w obawie przed złymi nauczycielami??? Nie wszyscy księża to pedofile i szubrawcy, są też uczciwi z prawdziwym powołaniem. To czy jesteś człowiekiem wierzącym zależy od Ciebie nie od kościoła.
Angelika
11 miesięcy temu
Biskup ma racje że zwiedzeni. W naszej parafii jeden już powrócił do kościoła i miał publiczne wyznanie wiary ale wstyd
isse
11 miesięcy temu
Zwyczajnie brzydzi ich bycie z tymi, którzy nie szanują nauk Jezusa i grzeszą na potęgę lub zacierają skrzętnie grzechy swych braci. Wolą być we wspólnotach, które nie zapomniały o Bogu :)
Wierzaca
11 miesięcy temu
Kler i milczenie jest winne zniszczeniu wspolnoty w kodciele,a co by powiedziali na to nasi dziadkowie niech odpoczywaja w pokoje....
CzytajPismoŚw
11 miesięcy temu
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach". ( ew Św Mateusza roz 7 )
Hola, hola!
11 miesięcy temu
Żeby dać się zwieść najpierw trzeba dać się omamić...
????
11 miesięcy temu
Zostałam zapisana do kościoła jako nieświadome niemowlę - czy to się liczy ?Teraz mam się wypisywać ?Dziwne podejście do sprawy
Wolna Polska
11 miesięcy temu
Nie zwieść a przejrzały na oczy. Sam kler największym swym wrogiem, nikt nie każe mu kraść ani chronić gwałciciela dziecka.
Magda
11 miesięcy temu
Bredzi ten tyran wiernych umoralniacz obrońca pedofili Strach chłopca wysłać na religię po może na tyłku nie usiąść Obrzydliwi są te wypasione błazny kościoła Niech się wierzący pomogli w domu do Boga bo dzisiaj jak msza w TV czy wstawać czy siedzieć podczas mszy i jak się ubrać w dres czy garnitur tego jeszcze nie ustalili
Jola
11 miesięcy temu
Przykre jest to co mówi ksiądz ale ich postępowanie prowadzi do tego co się dzieje w kościele pycha i wyniosłość
jan
11 miesięcy temu
Mam 58 lat nigdy nie wierzyłem w boga ani żadną rzekę czy drzewo, klepie klecha byle co, i kasę z państwowej kiesy garściami biorą i ludzi prześladują włącznie z dziećmi. Indoktrynacja religijna w państwowych szkołach z publicznych podatków, ten wałek trwa ponad 2000 lat. pora się ocknąć i rozum z nauką połączyć i się oswobodzić od prześladowań i zabobonów.
Ryszard
11 miesięcy temu
To co się dzieje w kościele katolickim jest prostą reakcją na bezczynność i niegodziwości książąt kościoła. Najpierw należy zrobić porządek wśród kleru, wydalić przestępców ze stanu duchownego i osądzić, a później zabiegać o wybaczenie wiernych. W zachowaniu wiernych, szczególnie młodych, z natury bardziej krytycznych, nie ma nic niezwykłego. Po prostu nie akceptują zakłamania, fałszu i obłudy oraz niesamowitej wprost bezszczelności i pazerności.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić