Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Został biskupem. Mocne słowa na uroczystości wyświęcenia

101
Podziel się:

Ks. Robert Chrząszcz został nowym biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Uroczystość sakry biskupiej odbyła się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Został biskupem. Mocne słowa na uroczystości wyświęcenia
Ks. Robert Chrząszcz został nowym biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. (PAP)

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, przewodniczył uroczystości wyświęcenia na biskupa ks. Roberta Chrząszcza. Współkonsekratorami byli kard. Stanisław Dziwisz i nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio.

Na uroczystość sakary biskupiej przybyli także m.in. biskupi z metropolii krakowskiej, kard. Kazimierz Nycz, abp Grzegorz Ryś i biskup polowy Józef Guzdek, z Brazylii przybył także bp Zdzisław Błaszczyk, liczni duchowni oraz rodzina i bliscy ks. Roberta Chrząszcza.

W tym krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła Wielkiego na Białych Morzach gorąco modlimy się dzisiaj, aby współczesny świat, który na własne nieszczęście i zgubę pragnie żyć tak, jakby Boga nie było, usłyszał Twój mocny głos: Christo portas aperite - "Otwórzcie drzwi Chrystusowi", aby każdy człowiek, otwierając się na Chrystusa, mógł znaleźć sens swego życia, nie dając się ogarnąć zwątpieniu, niejednokrotnie zamieniającemu się w rozpacz - przemawiał podczas kazania abp Marek Jędraszewski.
Modlimy się także o to, aby twoje pochylanie się nad drugim człowiekiem, tak często osamotnionym, opuszczonym i zagubionym, pozwoliło mu odkryć cichość i pokorę Jezusowego Serca, które przynosi ukojenie i pokój - dodał metropolita krakowski.

Podczas liturgii bp Robert Chrząszcz odebrał atrybuty posługi biskupiej: mitrę, pierścień i pastorał. Został również namaszczony krzyżmem świętym. Po przyjęciu święceń bp Robert Chrząszcz przeszedł przez świątynię, udzielając wszystkim zgromadzonym swojego błogosławieństwa.

Jestem świadom mojej małości w perspektywie tego powołania. Moje serce jest jednak pełne ufności w pomoc Bożą, dlatego z nadzieją i wielkim przekonaniem powtarzam dzisiaj za św. Janem słowa: "Potrzeba by On wzrastał, a ja się umniejszał" - mówił nowy biskup.

Prezydent naszego kraju, Andrzej Duda oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wysłali już listy gratulacyjne do nowego biskupa archidiecezji krakowskiej.

Zobacz także: Ojciec Paweł Gużyński o ojcu Tadeuszu Rydzyku. "Mamy do czynienia z intelektualną zapaścią"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
emeryt
8 miesięcy temu
"Jestem świadom mojej małości " a robimy tak dużo zła , powinien dodać i przeprosić te skrzywdzone dzieci jak i dorosłych bo i takich skrzywdzili !
godot
11 miesięcy temu
Otwórzcie drzwi Chrystusowi, ale nie wpuszczajcie go jeśli okaże się uchodźcą albo lewakiem. Tak pokrótce można streścić koncepcję katolicyzmu a la Jędraszewski.
kkk
11 miesięcy temu
czemu przy tak intelektualnej rozmowie pojawia się reklama zamykania ust maseczkom
podejrzliwy
11 miesięcy temu
No ten Robert to może być ,,0piekunem” Staśka na zlecenie Franciszka.
ABC
11 miesięcy temu
Dopóty dopóki K.K. będzie związany z państwem i rządem ludzie będą odstępować od kościoła bo od wiary pewnie nie.Jeden widzi Boga w kwiatku drugi w tęczy a jeszcze inny w swojej rodzinie i żeby wierzyć nie potrzeba kościoła i księży
zagadka
11 miesięcy temu
Zastanawiam się czy ten nowy biskup pomocniczy przyszedł w miejsce Bp.Szkodonia ,który odszedł w nieznane.
lelum polelum
11 miesięcy temu
piękna kabaretowa uroczystość
Wierzący
12 miesięcy temu
To niezwykle złowrogie spojrzenie, nie wróży wiernym niczego dobrego, a na pewno nijak ma się do głoszonych słów. Nijak.
elf
12 miesięcy temu
myślałem że powie coś mądrego a tu ble ble jak zawsze
elf
12 miesięcy temu
Bóg jest miłosierny a księża niet
Joseph
12 miesięcy temu
Oj bardzo źle mu z oczu patrzy, nadawałby się na Inkwizytora, ale wymyślał by tortury
polka
12 miesięcy temu
Panie Robercie, przpomne panu panskie slowa za dokladnie 10 lat.Jesli pan pozostanie przy nich ,bedzie pan swiety ,jesli nie ,caly kraj Polska dowie sie o panu. Wytrwalosci zycze. Polka
gosc
12 miesięcy temu
Nie znam tego Pana ale jego twarz,mina na zdjęciu ,jest niepokojąca
RTE
12 miesięcy temu
A co apostoł Paweł mówi na temat tego jaki powinien być duchowny ? 1 list apostoła Pawła do Tymoteusza rozdział 3 wersety od 1 do 7 : „Oświadczenie to jest wiarogodne. Jeżeli mężczyzna ubiega się o urząd duchownego, to pragnie wspaniałej pracy. Dlatego też duchowny winien być człowiek nieposzlakowany, mąż jednej żony, zachowujący umiar w nawykach, trzeźwego umysłu, porządny, gościnny, wykwalifikowany do nauczania, nie awanturujący się po pijanemu, nie skory do bicia, lecz rozsądny, nie wojowniczy, nie miłujący pieniędzy, bardzo dobrze przewodzący własnemu domowi, mający dzieci podporządkowane z całą powagą (bo jeśli mężczyzna nie umie przewodzić własnemu domowi, jakże będzie się troszczył o kościół Boży?), nie nowo nawrócony, żeby czasem nie nadął się pychą i nie podpadł pod osąd wydany na Diabła. Ponadto winien mieć bardzo dobre świadectwo od osób postronnych, żeby nie popadł w pohańbienie i w sidło Diabła.”
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić