o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Poseł dostał gazem

194
Podziel się

Strajk Kobiet w Warszawie przybiera na sile. Od godziny 17 tysiące ludzi maszeruje w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich są również posłowie. Bartłomiej Sienkiewicz został zaatakowany.

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Poseł dostał gazem
Bartłomiej Sienkiewicz został zaatakowany gazem łzawiącym podczas próby interwencji poselskiej. (Twitter.com)
bDphKXJx

Od ponad tygodnia w całym kraju trwają protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W piątek zorganizowano olbrzymi marsz "Na Warszawę", w którym biorą udział dziesiątki tysięcy Polaków.

To kulminacja tygodniowych protestów. Na demonstracji pojawili się również posłowie. Oferują swoją pomoc w ramach interwencji poselskiej. Bartłomiej Sienkiewicz podczas próby wkroczenia z immunitetem posła został zaatakowany gazem łzawiącym.

bDphKXJz
Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem - relacjonuje na Twitterze.
bDphKXJF
Na demonstrację na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami. Policja dojechała, ledwo ledwo na czas. Poseł Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem - przekazała posłanka Urszula Zielińska.

Poszkodowanych jest coraz więcej. W centrum Warszawy dochodzi do dantejskich scen, a policja nie wyrabia się z interwencjami. Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka, informuje, że na funkcjonariuszy nie można liczyć, ponieważ ci obstawiają kościoły.

Piątkowy pochód stał się symbolem nie tylko Strajku Kobiet, ale przede wszystkim jednym z największych antyrządowych marszy, jaki miał miejsce w Polsce od lat.

bDphKXJG
Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz - relacjonuje działacz miejski i publicysta, Jan Śpiewak.

Uczestników marszu atakują grupy o skrajnie prawicowych poglądach. Dochodzi do prowokacji, aktów agresji, przemocy wobec pokojowo demonstrujących i do wandalizmu.

Konieczna była interwencja policji w rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu. Doszło tam do starć pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki - przekazuje Komenda Stołeczna Policji.
bDphKXJH
Zobacz także: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
bDphKXKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
Ann
miesiąc temu
Niech się żaden poseł z żadnej partii nie próbuje podpinać pod strajk kobiet. Wy już pokazaliście co potraficie zrobić, nic. Dowidzenia
Alfred
miesiąc temu
Gazem po oczach ok, ale dlaczego maseczkę zdjął ? Mandat 500+ się należy.
Pior
miesiąc temu
To dostal gazem i zamiast przeplukac oczy to pisze? Po co tam sie pcha PO chca sie wskarbic aby narod ponownie ich wybral pamietamy co robilo PO
bDphKXKb
ewa
miesiąc temu
Od razu złapał za telefon i zaczął pisać ahahahah
Dzix
miesiąc temu
Przepraszam, ale kto skanduje "To jest wojna"?
Najnowsze komentarze (194)
O co kaman
miesiąc temu
Każny faszysta był maly ...hitler stalin musolini kaczyńs....
Pati
miesiąc temu
Sienkiewicz?,oj sorki to nie ten co tak pieknie oisal
Jristi
miesiąc temu
Dzielne kobiety, wyszła chyba cała Warszawa brawo wszystkim kobietom. Jestem emerytką i wspieram was duchem. BRAWO WY.
klo
miesiąc temu
Człowieku wpadli chyba "ZZAZIOLE":) jak już to przeciwnicy manifestacji napadającej na kościoły i mażącej po murach , przeciwnicy gości co mają znaki runiczne/nazistowskie na transparentach !
Gggggg
miesiąc temu
Po co niszczą pomniki i inne rzeczy na tym strajku. Czy nowe myślą, że to dla kogoś jest ważne. Tak powstaje błędne koło. Jedni i drudzy zadają tolerancji , a sami jej nie dają. A z posła mam zwale. Inicjatywa od ludzi, w która wkupuja sir politycy. Zawsze żeby tylko coś ugrać.
Remix
miesiąc temu
Sienkiewicz płacze po spalonej budce pod ambasadą rosyjską. Lepiej późno niż wcale.
państwo?
miesiąc temu
Podobno łzawiące oczy Sienkiewicza są z innego powodu. Słyszałem, że "kamieni kupę" ktoś chciał mu do oczu włożyć... Jest też wersja, że jakoby znowu budkę chciał podpalić, ale że już nie ma chłopców na posyłki i do takich akcji, sam próbował i odprysła siarka od zapałki trafiając w oczy... Złośliwi zaś twierdzą, że płakał rzewnie nad utraconymi możliwościami po przegranych wyborach i doszedł do wniosku, że nieprędko wróci do koryta... Kto wie jak jest prawda?
Jan
miesiąc temu
Szkoda że go jeszcze nie spałowali . Tak powinno się traktować polityków którzy chcą wybić się na krzywdzie kobiet
bDphKXJT
Taśma
miesiąc temu
PO rządziła 8 lat.
Franek
miesiąc temu
A co to jest ta interwencja poselska?
nemo
miesiąc temu
TYLKO GAZEM ?.....
ośmieszasz
miesiąc temu
się panie pośle . . .
mandaryna
miesiąc temu
widać gołym okiem po tvp jak to jest zorganizowane... rozpacz i tragedia tych którzy myślą inaczej.. niż ten który to rozpisał
Dlugas
miesiąc temu
Jestes facet to nie placz a Jake nie to zachowuj sie take dalek.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić