Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Poseł dostał gazem

195
Podziel się:

Strajk Kobiet w Warszawie przybiera na sile. Od godziny 17 tysiące ludzi maszeruje w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich są również posłowie. Bartłomiej Sienkiewicz został zaatakowany.

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Poseł dostał gazem
Bartłomiej Sienkiewicz został zaatakowany gazem łzawiącym podczas próby interwencji poselskiej. (Twitter.com)

Od ponad tygodnia w całym kraju trwają protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W piątek zorganizowano olbrzymi marsz "Na Warszawę", w którym biorą udział dziesiątki tysięcy Polaków.

To kulminacja tygodniowych protestów. Na demonstracji pojawili się również posłowie. Oferują swoją pomoc w ramach interwencji poselskiej. Bartłomiej Sienkiewicz podczas próby wkroczenia z immunitetem posła został zaatakowany gazem łzawiącym.

Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem - relacjonuje na Twitterze.
Na demonstrację na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami. Policja dojechała, ledwo ledwo na czas. Poseł Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem - przekazała posłanka Urszula Zielińska.

Poszkodowanych jest coraz więcej. W centrum Warszawy dochodzi do dantejskich scen, a policja nie wyrabia się z interwencjami. Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka, informuje, że na funkcjonariuszy nie można liczyć, ponieważ ci obstawiają kościoły.

Piątkowy pochód stał się symbolem nie tylko Strajku Kobiet, ale przede wszystkim jednym z największych antyrządowych marszy, jaki miał miejsce w Polsce od lat.

Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz - relacjonuje działacz miejski i publicysta, Jan Śpiewak.

Uczestników marszu atakują grupy o skrajnie prawicowych poglądach. Dochodzi do prowokacji, aktów agresji, przemocy wobec pokojowo demonstrujących i do wandalizmu.

Konieczna była interwencja policji w rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu. Doszło tam do starć pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki - przekazuje Komenda Stołeczna Policji.
Zobacz także: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
ziutek
2 lata temu
Dostał gazem po oczach dobrze mu po co tam poszedł .to ten co kazał podpalić budkę w ruskiej ambasadzie ciekawe czy zapłacił za postawienie nowej z swoich pieniędzy??????
O co kaman
2 lata temu
Każny faszysta był maly ...hitler stalin musolini kaczyńs....
Pati
2 lata temu
Sienkiewicz?,oj sorki to nie ten co tak pieknie oisal
Jristi
2 lata temu
Dzielne kobiety, wyszła chyba cała Warszawa brawo wszystkim kobietom. Jestem emerytką i wspieram was duchem. BRAWO WY.
klo
2 lata temu
Człowieku wpadli chyba "ZZAZIOLE":) jak już to przeciwnicy manifestacji napadającej na kościoły i mażącej po murach , przeciwnicy gości co mają znaki runiczne/nazistowskie na transparentach !
Gggggg
2 lata temu
Po co niszczą pomniki i inne rzeczy na tym strajku. Czy nowe myślą, że to dla kogoś jest ważne. Tak powstaje błędne koło. Jedni i drudzy zadają tolerancji , a sami jej nie dają. A z posła mam zwale. Inicjatywa od ludzi, w która wkupuja sir politycy. Zawsze żeby tylko coś ugrać.
Remix
2 lata temu
Sienkiewicz płacze po spalonej budce pod ambasadą rosyjską. Lepiej późno niż wcale.
państwo?
2 lata temu
Podobno łzawiące oczy Sienkiewicza są z innego powodu. Słyszałem, że "kamieni kupę" ktoś chciał mu do oczu włożyć... Jest też wersja, że jakoby znowu budkę chciał podpalić, ale że już nie ma chłopców na posyłki i do takich akcji, sam próbował i odprysła siarka od zapałki trafiając w oczy... Złośliwi zaś twierdzą, że płakał rzewnie nad utraconymi możliwościami po przegranych wyborach i doszedł do wniosku, że nieprędko wróci do koryta... Kto wie jak jest prawda?
Jan
2 lata temu
Szkoda że go jeszcze nie spałowali . Tak powinno się traktować polityków którzy chcą wybić się na krzywdzie kobiet
Taśma
2 lata temu
PO rządziła 8 lat.
Franek
2 lata temu
A co to jest ta interwencja poselska?
nemo
2 lata temu
TYLKO GAZEM ?.....
ośmieszasz
2 lata temu
się panie pośle . . .
mandaryna
2 lata temu
widać gołym okiem po tvp jak to jest zorganizowane... rozpacz i tragedia tych którzy myślą inaczej.. niż ten który to rozpisał
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić