o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet

74
Podziel się

Dyrektor XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie, ks. Grzegorza Struga, wystosował list do rodziców swoich uczniów. Zagroził, że młodzież, która weźmie udział w Strajku Kobiet, może zostać wyrzucona ze szkoły.

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet
Od ponad tygodnia w całej Polsce odbywają się masowe protesty (PAP, Paweł Supernak)
bEJLKZqt

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z konstytucją. Ten wyrok wywołał duży sprzeciw społeczny. Od tamtej pory w całej Polsce odbywają się masowe protesty. W Strajku Kobiet bierze udział wielu uczniów i studentów.

Uczniowie, którzy wezmą udział w protestach mogą zostać wyrzuceni ze szkoły

Na stronie spottedlublin.pl opublikowano list od dyrektora XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie - publicznej szkoły katolickiej zwanej potocznie "Biskupiakiem". Z listu wynika, że uczniowie, którzy biorą udział w protestach, mogą zostać wyrzuceni ze szkoły.

bEJLKZqv
Taką wiadomość otrzymali rodzice uczniów Biskupiaka. Z wiadomości wynika, że uczestnicy strajku wykazują akty terroru i postawy schizofreniczne, a uczniowie Biskupiaka biorący udział w protestach zostaną skreśleni z listy uczniów. Nie ma wolności słowa dla uczniów tej szkoły - napisała portalowi jedna z uczennic szkoły.

W liście Ks. Grzegorz Strug nazwał protesty "aktami agresji i nienawiści" oraz "bluźnierczymi i wulgarnymi demon-stracjami". Podkreślił, że uczniowie, którzy będą brali w nich udział, poniosą konsekwencje. To mogą być: obniżenie oceny z zachowania, nagana lub nawet skreślenie z listy uczniów

bEJLKZqB
Niestety, docierają do mnie sygnały, że także niektórzy uczniowie Biskupiaka włączają się w te akty nienawiści, a nawet aktywnie uczestniczą w demonstracjach. (...) Pojawić się może retoryczne pytanie: gdzie są rodzice tych nastolatków, którzy angażują się w podsycanie konfliktu i dopuszczają się bluźnierczych i wulgarnych demon-stracji? - napisał dyrektor szkoły.
Ze swojej strony chcę wyrazić brak zgody na tolerowanie takich zachowań naszych uczniów. (...) Zastrzegam, że w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły - podkreślił.

Zobacz także: Ginekolog ostrzega przed konsekwencjami orzeczenia TK

bEJLKZqC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLKZqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
pierdoły
6 miesięcy temu
Cz?y to nie jest zastraszanie i szantaż ? Może ta sprawę trzeba do Trybunału Europejskiego oddac i pozwac dyrektora..wszyscy zrzucą się na adwokatów
pierdoły
6 miesięcy temu
Z młodzieżą walczycie? I myślicie , że w ten sposób uda wam się utrzymać władzę...powiem tak ...przegracie..młodzież nie jest głupia...stare pryki z PO nie dadza rady ale to właśnie młodzież obali ten rząd jesli ktokolwiek będzie musiał to zrobić to zrobią młodzi ludzie. to widac z kilometra..to tak właśnie wygląda
Karoljedynak
10 miesięcy temu
Strajki,przed szkołą,wyrzucić dyrektora!!!
bEJLKZqX
kobieta
11 miesięcy temu
Dziewczyny chodzą do katolickiej szkoły, ale nie chcą w przyszłości rodzić martwych lub nieuleczalnie uszkodzonych płodów. Zaden zakaz odgórny nie pozbawi ich własnej decyzji .To ich ciało i ich wola. Amen!
emeryt
11 miesięcy temu
niech dyrektor nie straszy bo może zostać wywieziony na taczce.
Marek
12 miesięcy temu
Nareszcie!!!
nauczyciel
12 miesięcy temu
Panie dyrektorze, daj pan spokój z tymi swoimi groźbami! Przecież teraz młodzież ma najlepszą sposobność uczenia się czym jest wolność i demokracja. Nie nauczą się od pana gdyż pan ich nie rozumie. Niech pan będzie bardziej elastyczny
piotr
12 miesięcy temu
Wyrzucić dyrektora!
Jan Detrych
12 miesięcy temu
Każda szkoła ma wpisana w statucie coś podobnego "...w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły...". Może od razu wyrzućmy wszystkich dyrektorów szkół?
Bez nazwy
12 miesięcy temu
Słuchajcie! Bez urazy ale dyrektor nieco przesadza. Ja mając 15 lat też protestuję nie wychodzę na ulicę, tylko popieram. Jak będę dorosła, będę miała męża i zajdę w ciążę to nie chce żeby jakiś prezes PiS - U decydował za mnie co mam z chorym dzieckiem robić. Według mnie uczniowie i studenci biorąc udział w protestach robią dobrze, a dyrektorzy szkół nie mają prawa śkreślać uczniów z listy. Wyrok TK fakt nie zgadzają się z nim wszystkie kobiety na świecie, ale popatrzcie na to z innej strony studenci i uczniowie szkół branżowych będą kiedyś dorosłe i myślicie że jakiś Prezes PisU będzie decydował za was? Zresztą tu już nie chodzi o aborcję cały rząd chcą obalić. Jeśli kogoś w tym komentarzu uraziłam to przepraszam.
fad
12 miesięcy temu
Przygotujcie taczkę dla dyrektora!
nici
12 miesięcy temu
Zaskakujący w obecnej sytuacji jest fakt, że hierarchowie jeszcze nie sięgnęli po egzorcystów (kwalifikowanych oczywiście) do rozprawienia się z szatanem pod postacią dzikiego tłumu protestujących bezbożników, a do ochrony swoich wyznawców nie użyli swoich konsekrowanych dłoni, których się Covid nie ima (jak powiedział jeden z profesorów w sutannie).
Robert, Btm
12 miesięcy temu
Bardzo odważna decyzja - gratuluję Księdzu Dyrektorowi jednoznacznej reakcji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
bEJLKZqP
broo
12 miesięcy temu
zobaczymy jak dlugo bedzie dyrektorem. szkola bez uczniow przestaje istniec
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić