o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet

72
Podziel się

Dyrektor XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie, ks. Grzegorza Struga, wystosował list do rodziców swoich uczniów. Zagroził, że młodzież, która weźmie udział w Strajku Kobiet, może zostać wyrzucona ze szkoły.

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet
Od ponad tygodnia w całej Polsce odbywają się masowe protesty (PAP, Paweł Supernak)
bDIbkTTp

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z konstytucją. Ten wyrok wywołał duży sprzeciw społeczny. Od tamtej pory w całej Polsce odbywają się masowe protesty. W Strajku Kobiet bierze udział wielu uczniów i studentów.

Uczniowie, którzy wezmą udział w protestach mogą zostać wyrzuceni ze szkoły

Na stronie spottedlublin.pl opublikowano list od dyrektora XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie - publicznej szkoły katolickiej zwanej potocznie "Biskupiakiem". Z listu wynika, że uczniowie, którzy biorą udział w protestach, mogą zostać wyrzuceni ze szkoły.

bDIbkTTr
Taką wiadomość otrzymali rodzice uczniów Biskupiaka. Z wiadomości wynika, że uczestnicy strajku wykazują akty terroru i postawy schizofreniczne, a uczniowie Biskupiaka biorący udział w protestach zostaną skreśleni z listy uczniów. Nie ma wolności słowa dla uczniów tej szkoły - napisała portalowi jedna z uczennic szkoły.

W liście Ks. Grzegorz Strug nazwał protesty "aktami agresji i nienawiści" oraz "bluźnierczymi i wulgarnymi demon-stracjami". Podkreślił, że uczniowie, którzy będą brali w nich udział, poniosą konsekwencje. To mogą być: obniżenie oceny z zachowania, nagana lub nawet skreślenie z listy uczniów

bDIbkTTx
Niestety, docierają do mnie sygnały, że także niektórzy uczniowie Biskupiaka włączają się w te akty nienawiści, a nawet aktywnie uczestniczą w demonstracjach. (...) Pojawić się może retoryczne pytanie: gdzie są rodzice tych nastolatków, którzy angażują się w podsycanie konfliktu i dopuszczają się bluźnierczych i wulgarnych demon-stracji? - napisał dyrektor szkoły.
Ze swojej strony chcę wyrazić brak zgody na tolerowanie takich zachowań naszych uczniów. (...) Zastrzegam, że w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły - podkreślił.

Zobacz także: Ginekolog ostrzega przed konsekwencjami orzeczenia TK

bDIbkTTy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIbkTTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
licealistka
4 miesiące temu
zabierajcie się do innych szkół. macie wiele lepszych w Lublinie
Liu
4 miesiące temu
Nie wiedzialem ze licealistki chcą mordowac dzieci? Niezle
seniorka
4 miesiące temu
Gratuluję takiego Pana Dyrektora. Ja proponuję spalić je na stosie. Ja zdawałam maturę 52 lata temu, ale mieliśmy wtedy dyrektora, którego szanowaliśmy. Ktoś napisał, że w Lublinie jest wiele lepszych szkół. Myślę, że warto przemyśleć temat. Ukończeniem tego Liceum, chyba nie bardzo będzie można się chwalić. A do tych co negują kobiecość licealistek, chcę uświadomić, że teraz maturę zdają 19-latki. To są kobiety. W przeciwieństwie do tych wiekowych mężczyzn, którzy decydują o naszych prawach. Kto podpisywał się pod listami przeciw aborcji? Panie w moim wieku (ciąża nam już nie grozi) i panowie również w słusznym wieku, oni już nie pamiętają od czego jest ciąża
bDIbkTTT
Barbarzyńca
4 miesiące temu
Ale ogarnijcie, że to szkoła katolicka - to się jednak trochę kłuci z aborcją, więc dyrektor jakkolwiek nie co przesadził, to wcale nie odleciał. Jak ktoś ma inne ideały, może wybrać inną szkołę.
Paulus
4 miesiące temu
Ale zdziwienie. Zawsze mozna napisać licealistce usprawiedliwienie, że nie mogła przyjść do szkoy, ponieważ pracuje w burdelu.
Najnowsze komentarze (72)
Karoljedynak
2 miesiące temu
Strajki,przed szkołą,wyrzucić dyrektora!!!
kobieta
4 miesiące temu
Dziewczyny chodzą do katolickiej szkoły, ale nie chcą w przyszłości rodzić martwych lub nieuleczalnie uszkodzonych płodów. Zaden zakaz odgórny nie pozbawi ich własnej decyzji .To ich ciało i ich wola. Amen!
emeryt
4 miesiące temu
niech dyrektor nie straszy bo może zostać wywieziony na taczce.
Marek
4 miesiące temu
Nareszcie!!!
nauczyciel
4 miesiące temu
Panie dyrektorze, daj pan spokój z tymi swoimi groźbami! Przecież teraz młodzież ma najlepszą sposobność uczenia się czym jest wolność i demokracja. Nie nauczą się od pana gdyż pan ich nie rozumie. Niech pan będzie bardziej elastyczny
piotr
4 miesiące temu
Wyrzucić dyrektora!
Jan Detrych
4 miesiące temu
Każda szkoła ma wpisana w statucie coś podobnego "...w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły...". Może od razu wyrzućmy wszystkich dyrektorów szkół?
Bez nazwy
4 miesiące temu
Słuchajcie! Bez urazy ale dyrektor nieco przesadza. Ja mając 15 lat też protestuję nie wychodzę na ulicę, tylko popieram. Jak będę dorosła, będę miała męża i zajdę w ciążę to nie chce żeby jakiś prezes PiS - U decydował za mnie co mam z chorym dzieckiem robić. Według mnie uczniowie i studenci biorąc udział w protestach robią dobrze, a dyrektorzy szkół nie mają prawa śkreślać uczniów z listy. Wyrok TK fakt nie zgadzają się z nim wszystkie kobiety na świecie, ale popatrzcie na to z innej strony studenci i uczniowie szkół branżowych będą kiedyś dorosłe i myślicie że jakiś Prezes PisU będzie decydował za was? Zresztą tu już nie chodzi o aborcję cały rząd chcą obalić. Jeśli kogoś w tym komentarzu uraziłam to przepraszam.
bDIbkTTL
fad
4 miesiące temu
Przygotujcie taczkę dla dyrektora!
nici
4 miesiące temu
Zaskakujący w obecnej sytuacji jest fakt, że hierarchowie jeszcze nie sięgnęli po egzorcystów (kwalifikowanych oczywiście) do rozprawienia się z szatanem pod postacią dzikiego tłumu protestujących bezbożników, a do ochrony swoich wyznawców nie użyli swoich konsekrowanych dłoni, których się Covid nie ima (jak powiedział jeden z profesorów w sutannie).
Robert, Btm
4 miesiące temu
Bardzo odważna decyzja - gratuluję Księdzu Dyrektorowi jednoznacznej reakcji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
broo
4 miesiące temu
zobaczymy jak dlugo bedzie dyrektorem. szkola bez uczniow przestaje istniec
Ala
4 miesiące temu
Cóż, liceum jest jak rozumiem prywatno-kościelne więc choć nie popieram takiego podejścia, mają do tego prawo. Dzieciaki mogą wybrać. A teraz, w środku pandemii i nauczania zdalnego i tak poziom leci na łeb na szyję.
widz
4 miesiące temu
brawo panie dyrektorze za poglady
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić