o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet

74
Podziel się

Dyrektor XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie, ks. Grzegorza Struga, wystosował list do rodziców swoich uczniów. Zagroził, że młodzież, która weźmie udział w Strajku Kobiet, może zostać wyrzucona ze szkoły.

Lublin. Dyrektor liceum grozi wyrzuceniem ze szkoły za udział w Strajku Kobiet
Od ponad tygodnia w całej Polsce odbywają się masowe protesty (PAP, Paweł Supernak)
bDXHJZgB

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z konstytucją. Ten wyrok wywołał duży sprzeciw społeczny. Od tamtej pory w całej Polsce odbywają się masowe protesty. W Strajku Kobiet bierze udział wielu uczniów i studentów.

Uczniowie, którzy wezmą udział w protestach mogą zostać wyrzuceni ze szkoły

Na stronie spottedlublin.pl opublikowano list od dyrektora XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie - publicznej szkoły katolickiej zwanej potocznie "Biskupiakiem". Z listu wynika, że uczniowie, którzy biorą udział w protestach, mogą zostać wyrzuceni ze szkoły.

bDXHJZgD
Taką wiadomość otrzymali rodzice uczniów Biskupiaka. Z wiadomości wynika, że uczestnicy strajku wykazują akty terroru i postawy schizofreniczne, a uczniowie Biskupiaka biorący udział w protestach zostaną skreśleni z listy uczniów. Nie ma wolności słowa dla uczniów tej szkoły - napisała portalowi jedna z uczennic szkoły.

W liście Ks. Grzegorz Strug nazwał protesty "aktami agresji i nienawiści" oraz "bluźnierczymi i wulgarnymi demon-stracjami". Podkreślił, że uczniowie, którzy będą brali w nich udział, poniosą konsekwencje. To mogą być: obniżenie oceny z zachowania, nagana lub nawet skreślenie z listy uczniów

bDXHJZgJ
Niestety, docierają do mnie sygnały, że także niektórzy uczniowie Biskupiaka włączają się w te akty nienawiści, a nawet aktywnie uczestniczą w demonstracjach. (...) Pojawić się może retoryczne pytanie: gdzie są rodzice tych nastolatków, którzy angażują się w podsycanie konfliktu i dopuszczają się bluźnierczych i wulgarnych demon-stracji? - napisał dyrektor szkoły.
Ze swojej strony chcę wyrazić brak zgody na tolerowanie takich zachowań naszych uczniów. (...) Zastrzegam, że w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły - podkreślił.

Zobacz także: Ginekolog ostrzega przed konsekwencjami orzeczenia TK

bDXHJZgK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXHJZhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
pierdoły
2 dni temu
Cz?y to nie jest zastraszanie i szantaż ? Może ta sprawę trzeba do Trybunału Europejskiego oddac i pozwac dyrektora..wszyscy zrzucą się na adwokatów
pierdoły
2 dni temu
Z młodzieżą walczycie? I myślicie , że w ten sposób uda wam się utrzymać władzę...powiem tak ...przegracie..młodzież nie jest głupia...stare pryki z PO nie dadza rady ale to właśnie młodzież obali ten rząd jesli ktokolwiek będzie musiał to zrobić to zrobią młodzi ludzie. to widac z kilometra..to tak właśnie wygląda
Karoljedynak
5 miesięcy temu
Strajki,przed szkołą,wyrzucić dyrektora!!!
bDXHJZhf
kobieta
6 miesięcy temu
Dziewczyny chodzą do katolickiej szkoły, ale nie chcą w przyszłości rodzić martwych lub nieuleczalnie uszkodzonych płodów. Zaden zakaz odgórny nie pozbawi ich własnej decyzji .To ich ciało i ich wola. Amen!
emeryt
6 miesięcy temu
niech dyrektor nie straszy bo może zostać wywieziony na taczce.
Marek
6 miesięcy temu
Nareszcie!!!
nauczyciel
6 miesięcy temu
Panie dyrektorze, daj pan spokój z tymi swoimi groźbami! Przecież teraz młodzież ma najlepszą sposobność uczenia się czym jest wolność i demokracja. Nie nauczą się od pana gdyż pan ich nie rozumie. Niech pan będzie bardziej elastyczny
piotr
6 miesięcy temu
Wyrzucić dyrektora!
Jan Detrych
6 miesięcy temu
Każda szkoła ma wpisana w statucie coś podobnego "...w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły...". Może od razu wyrzućmy wszystkich dyrektorów szkół?
Bez nazwy
6 miesięcy temu
Słuchajcie! Bez urazy ale dyrektor nieco przesadza. Ja mając 15 lat też protestuję nie wychodzę na ulicę, tylko popieram. Jak będę dorosła, będę miała męża i zajdę w ciążę to nie chce żeby jakiś prezes PiS - U decydował za mnie co mam z chorym dzieckiem robić. Według mnie uczniowie i studenci biorąc udział w protestach robią dobrze, a dyrektorzy szkół nie mają prawa śkreślać uczniów z listy. Wyrok TK fakt nie zgadzają się z nim wszystkie kobiety na świecie, ale popatrzcie na to z innej strony studenci i uczniowie szkół branżowych będą kiedyś dorosłe i myślicie że jakiś Prezes PisU będzie decydował za was? Zresztą tu już nie chodzi o aborcję cały rząd chcą obalić. Jeśli kogoś w tym komentarzu uraziłam to przepraszam.
fad
6 miesięcy temu
Przygotujcie taczkę dla dyrektora!
nici
6 miesięcy temu
Zaskakujący w obecnej sytuacji jest fakt, że hierarchowie jeszcze nie sięgnęli po egzorcystów (kwalifikowanych oczywiście) do rozprawienia się z szatanem pod postacią dzikiego tłumu protestujących bezbożników, a do ochrony swoich wyznawców nie użyli swoich konsekrowanych dłoni, których się Covid nie ima (jak powiedział jeden z profesorów w sutannie).
Robert, Btm
6 miesięcy temu
Bardzo odważna decyzja - gratuluję Księdzu Dyrektorowi jednoznacznej reakcji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
bDXHJZgX
broo
6 miesięcy temu
zobaczymy jak dlugo bedzie dyrektorem. szkola bez uczniow przestaje istniec
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić