Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Debata prezydencka przed II turą. Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie

6

WP, Onet, TVN i TVN24 zorganizują wspólną debatę prezydencką przed II turą. Zostały już wystosowane zaproszenia do kandydatów. Póki co odpowiedział jedynie Rafał Trzaskowski.

Debata prezydencka przed II turą. Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie
Rafał Trzaskowski przyjął zaproszenie na debatę prezydencką (PAP)

Rafał Trzaskowski przyjął zaproszenie na debatę. Swoją odpowiedź zaprezentował za pośrednictwem Twittera, udostępniając jednocześnie treść zaproszenia.

Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, TVN24, Onet i WP. Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie! - przekazał kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie odpowiedź Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent nie odniósł się jeszcze do zaproszenia, które zostało do niego skierowane.

Zobacz także: Burza w Warszawie. Gwałtowna ulewa, zalane ulice i place stolicy. "Mamy Armagedon"

Czytaj także:

Debata prezydencka przed II turą. Kiedy i gdzie oglądać?

Multimedialna debata jest planowana na czwartek (2 lipca). Początek został wyznaczony na godzinę 19:25.

Prowadzącymi będą przedstawiciele TVN, Onetu i WP. Precyzując, za debatę odpowiedzialni będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP).

Debata odbędzie się wedle precyzyjnie ustalonych zasad. O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu, decydować będzie losowanie. Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów - informuje Wirtualna Polska.

Debata ma być dostępna na wszystkich najważniejszych platformach WP, TVN i Onetu, a także w takich serwisach jak Twitter, Facebook czy YouTube.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić