Natalia Bogucka| 

Debata prezydencka w USA odwołana. Trump: Nie zamierzam tracić czasu

4

Druga debata między Donaldem Trumpem i Joe Bidenem została odwołana. Prezydent USA nie zgodził się na przeprowadzenie jej wirtualnie pomimo obaw związanych z tym, że jest zakażony koronawirusem.

Debata prezydencka w USA odwołana. Trump: Nie zamierzam tracić czasu
Druga debata prezydencka między Trumpem a Bidenem została odwołana (Getty Images)

Amerykańska komisja ds. debat prezydenckich ogłosiła w czwartek, że debata zaplanowana na 15 października w Miami odbędzie się w formie zdalnej. Powodem były obawy związane z tym, że Donald Trump jest zakażony koronawirusem.

Wybory w USA. Donald Trump nie zgodził się na wirtualną debatę

Obecny prezydent USA odrzucił jednak ten plan i powiedział, że nie weźmie udziału w wirtualnej debacie. Sztab Trumpa zaproponował, by zorganizować osobiste spotkanie kandydatów 22 października, a trzecią debatę przesunąć o tydzień. Sztab Bidena odmówił, twierdząc, że to nie Donald Trump ustala harmonogram debat, a komisja.

Nie zamierzam tracić czasu na wirtualną debatę. Nie o to chodzi w debatach. Siedzisz przed komputerem i prowadzisz debatę. To śmieszne, a potem przerywają ci, kiedy tylko chcą - skomentował Donald Trump w rozmowie z Fox Business.
Nie ma żadnego medycznego powodu, aby odwołać debatę 15 października w Miami, tak jak zaplanowano, ponieważ prezydent będzie zdrowy i gotowy do debaty. Nie ma również powodu, dla którego nie miałyby odbywać się wszystkie trzy debaty prezydenckie, jak pierwotnie uzgodnił Joe Biden. Zaproponowaliśmy wykorzystanie 22 i 29 października do przeprowadzenia dwóch ostatnich debat. Nadszedł czas, aby stronnicza komisja przestała chronić Bidena, uniemożliwiając wyborcom wysłuchanie dwóch kandydatów na prezydenta - powiedział rzecznik sztabu Trumpa, Tim Murtaugh.

Pierwszą debatę Trumpa i Bidena, która odbyła się 29 września w Ohio, obejrzało ponad 73 miliony widzów. Zdaniem opinii publicznej była ona bardzo chaotyczna, a kandydaci wymieniali się personalnymi atakami. Trzecia i ostatnia debata jest zaplanowana na 22 października w Tennessee. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada.

Zobacz także: Trump wrócił do Białego Domu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić