Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Rośnie przepaść. Wybory 2020 w USA. Najnowszy sondaż

605

Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych pozostał już tylko miesiąc. Najnowsze sondaże wskazują na to, że rośnie przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem.

Rośnie przepaść. Wybory 2020 w USA. Najnowszy sondaż
Joe Biden (Getty Images)

Sondaż dla "Wall Street Journal" mówi o tym, że Joe Biden może liczyć na poparcie równych 53 proc. głosujących. Na Donalda Trumpa, który ubiega się o reelekcję, zagłosowałoby z kolei 39 proc. uczestników wyborów. To mniej niż jeszcze na końcu września. Przewaga Demokraty wzrosła znacząco - aż o 8 punktów procentowych.

Warto odnotować, że to badanie wykonano po wtorkowej debacie prezydenckiej. Zrealizowano je jeszcze przed informacją o tym, że Donald Trump ma koronawirusa.

Sondaż. Joe Biden z większym poparciem

Sondaż opublikował też Reuters. W niedzielę poinformował o 51-procentowym poparciu dla Joe Bidena. Według danych zaprezentowanych przez tę agencję informacyjną Donald Trump może liczyć na 41 proc. głosów.

To badanie z kolei zostało wykonane po wykryciu koronawirusa u Donalda Trumpa. Jak widać, przewaga Bidena jest całkiem spora, choć jeszcze wiele może się wydarzyć i zmienić.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Przed głosowaniem wyborcy będą mogli posłuchać dwóch debat. Odbędą się one 15 i 22 października.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić