Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda rezygnuje z debaty wyborczej

259

TVN, TVN24, Onet i WP chciały połączyć siły i zorganizować wspólnie debatę prezydencką przez drugą II turą wyborów. Zaproszenia nie przyjął jednak Andrzej Duda, wobec czego została ona odwołana. Nie pomogły apele Rafała Trzaskowskiego.

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda rezygnuje z debaty wyborczej
Mocne słowa Trzaskowskiego (PAP)

Rafał Trzaskowski kilkukrotnie zwracał się do Andrzeja Dudy z prośbą, by ten przystąpił do debaty. W swoich wypowiedziach nie szczędził mocnych słów, które uderzały m.in. w TVP Info.

Panie prezydencie, niech się pan nie boi. Zróbmy debatę, w której będzie można rozmawiać o przyszłości, w której będzie można zadawać panu pytania. Dosyć już tych ustawek w TVP Info, bardzo pana o to proszę - apelował Trzaskowski, cytowany przez telewizjarepublika.pl.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. "Debata jest jedyną szansą na poznanie kandydatów"

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP nawiązał też do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Nie ma się co bać pana prezesa, nie ma się co bać swojej własnej partii. Już tych pięciu lat wystarczy. Niech pan spojrzy w przyszłość. Porozmawiajmy o tym, co można razem zrobić - dodał.

I może nastanie taki czas, kiedy prezydent RP będzie szanował swój podpis, bo składa ten podpis w waszym imieniu i taki czas, w którym prezydent nie będzie musiał podpisywać niczego w nocy, bo w nocy słabo widać - zażartował Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Co z debatą przed II turą?

2 lipca miała się odbyć debata TVN, TVN24, WP i Onetu, ale tak się nie stanie, bo zaproszenia nie przyjął Andrzej Duda. W poniedziałek 6 lipca taką debatę chce zorganizować też TVP. Jej formuła przewiduje zadawanie pytań przez publiczność.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić