Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Donald Trump chce włączenia Rosji do G7. Niemcy się sprzeciwiają

108

Donald Trump chce przywrócić Rosję do grupy G7. Na to jednak nie chcą zgodzić się Niemcy. Swoją decyzję uzależnili od rozwiązania kwestii Krymu i konfliktu na Ukrainie.

Donald Trump chce włączenia Rosji do G7. Niemcy się sprzeciwiają
Donald Trump chce Rosji w G7. (ONS.pl)

Minister spraw zagranicznych Heiko Mass oświadczył, że Niemcy nie zgadzają się na propozycję Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaproponował, aby Rosja została włączona do grupy G7.

Donald Trump chce włączyć Rosję do G7

W wywiadzie dla "Rheinische Post" Mass uzasadnił tę decyzję. Powiedział, że nie ma szans na przywrócenie Rosji do G7, dopóki nie zostanie rozwiązany konflikt na Ukrainie i nie wyjaśni się sprawa Krymu.

Mass dodał, że nie widzi sensu w przyłączaniu innych państw do grupy. Donald Trump zaapelował, aby do G7 włączyć także inne kraje.

Zobacz także: Sytuacja kryzysowa w USA. Huragan Douglas uderzył w Hawaje
G7 i G20 są dwoma sensownie skoordynowanymi formatami. Nie potrzebujemy więcej G11 lub G12 - powiedział Maas, nawiązując do propozycji Trumpa, aby do G7 włączyć nie tylko Rosję, ale także inne kraje.

Rosja została usunięta z G7 w 2014 roku po aneksji Krymu. Donald Trump w ubiegłym miesiącu zaproponował, aby przyłączyć ją z powrotem. Do grupy należą Francja, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Kanada.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić