Wróć na
Aldona Brauła
|

Donald Trump chce włączenia Rosji do G7. Niemcy się sprzeciwiają

59
Podziel się

Donald Trump chce przywrócić Rosję do grupy G7. Na to jednak nie chcą zgodzić się Niemcy. Swoją decyzję uzależnili od rozwiązania kwestii Krymu i konfliktu na Ukrainie.

Donald Trump chce włączenia Rosji do G7. Niemcy się sprzeciwiają
Donald Trump chce Rosji w G7. (ONS.pl)
bCPIgpUB

Minister spraw zagranicznych Heiko Mass oświadczył, że Niemcy nie zgadzają się na propozycję Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaproponował, aby Rosja została włączona do grupy G7.

Donald Trump chce włączyć Rosję do G7

W wywiadzie dla "Rheinische Post" Mass uzasadnił tę decyzję. Powiedział, że nie ma szans na przywrócenie Rosji do G7, dopóki nie zostanie rozwiązany konflikt na Ukrainie i nie wyjaśni się sprawa Krymu.

Mass dodał, że nie widzi sensu w przyłączaniu innych państw do grupy. Donald Trump zaapelował, aby do G7 włączyć także inne kraje.

bCPIgpUD

Sytuacja kryzysowa w USA. Huragan Douglas uderzył w Hawaje

G7 i G20 są dwoma sensownie skoordynowanymi formatami. Nie potrzebujemy więcej G11 lub G12 - powiedział Maas, nawiązując do propozycji Trumpa, aby do G7 włączyć nie tylko Rosję, ale także inne kraje.

Rosja została usunięta z G7 w 2014 roku po aneksji Krymu. Donald Trump w ubiegłym miesiącu zaproponował, aby przyłączyć ją z powrotem. Do grupy należą Francja, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Kanada.

Czytaj także:

bCPIgpUJ
bCPIgpVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Anabel
3 tyg. temu
Co na to przyjaciel Duda?
Zdrada
3 tyg. temu
Kto wierzy w gwarancje USA, to ma wspaniały przykład obrazujący wartość tychże gwarancji. Przecież USA są podobno syrażnikiem ładu, pokoju, demokracji i jako takie gwarantowały Ukrainie nienaruszalność terytorialną. I co? Buisnes as usual. Tyle samo warte są ich gwarancje wobec Polski. Tylko wykrwawiają nas finansowo.
Emil
3 tyg. temu
USA sprzeciwia się Nord Stream2, a chce włączyć Rosję do G7 (G8), Niemcy są za Nord Stream2, a nie chcą Rosji w tej grupie. Jakie to wszystko "dziwne"
bCPIgpVf
dóda
3 tyg. temu
na co czeka pis ? czas pochwalić trumpa, że pomaga swojemu sponsorowi
555
3 tyg. temu
co na to rzad PIS w Polsce za niemcami czy za Trumpem
Najnowsze komentarze (59)
RODO
2 tyg. temu
Kto pisze tytuły ? jest w 4 czy 5 klasie podstawowej ?
petersburg
3 tyg. temu
MUSICIE DALEJ KUPOWAC PALIWO ORLEN ZEBY MIELI FORSE DO MORDOWANIA RAKIETAMI I BOMBAMI BEZBRONNYCH DZIECI I KOBIET W SYRII I NA UKRAINIE
petersburg
3 tyg. temu
MUSICIE DALEJ KUPOWAC PALIWO ORLEN ZEBY MIELI FORSE DO MORDOWANIA RAKIETAMI I BOMBAMI BEZBRONNYCH DZIECI I KOBIET W SYRII I NA UKRAINIE
petersburg
3 tyg. temu
KATYN PAMIETAMY
petersburg
3 tyg. temu
21 MILIONOW LUDZI ZYJE W NEDZY W BANDYCKIEJ rosji
Lukoil
3 tyg. temu
Ciekawe czemu nie chce tak państwa solidaruchów, ha...ha..ha..
Rus
3 tyg. temu
Amerykańskich baz na rosyjskim Krymie i tak nie będzie....
Lukoil
3 tyg. temu
Brauła, nie używaj słów , których znaczenia nie rozumiesz. Na rosyjskim Krymie odbyło się referendum,( w przeciwieństwie do Kosowa i wchłonięciu NRD przez RFN) gdzie mieszkańcy zadecydowali o powrocie Krymu do macierzy. Krymu , za który przez wieki Rosjanie przelewali krew, a który z woli ukraińca Chruszczowa , wbrew ówczesnemu prawu został przypisany do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Krym po prostu powrócił do Ojczyzny.
bCPIgpUX
ta chwila
3 tyg. temu
I znów Niemcy, według niektórych mają rację, jak tak bardzo zależy im na Ukrainie to dlaczego prowadzą interesy z Rosją? Przesłanką działalności Niemiec - jest tylko myśl i sen o ich potędze i próbie przejęcia kontroli wszystkich działań w Europie. Kto chce niech sam pogłówkuje.
Zagłoba
3 tyg. temu
USA TO JAK KAPRYŚNA PANNA SAMA NIE WIE CZEGO TAK NAPRAWDE CHCE=A RUSCY CHCIELI BY A BOJA SIE??
realist
3 tyg. temu
Na razie w USA bezrobocie wywołane koronawirusem dochdzi miejscami do 40%. Ludzie żyją z socjalu który skończy się jesienią. Wiec szansę Trump ma tylko wtedy gdy rzuci na stół dozgonną przyjaźń z Putiem.
A Chiny ?
3 tyg. temu
Ciekawe, Niemcy nie chcą a chcą NS. Trampek widzi wroga w Rosji a chce.
jan
3 tyg. temu
Ciekawe co na to Rosja, czy chce wracać.
boy
3 tyg. temu
Się porobiło... Przegrany dyktuje zwycięzcy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić