Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Donald Trump żąda kary śmierci dla zamachowca z Bostonu

291
Podziel się:

Prezydent USA zażądał w niedzielę przywrócenia wyroku kary śmierci na zamachowcu, który w 2013 roku wraz z bratem przeprowadził zamach bombowy w czasie maratonu w Bostonie. W wyniku ataku zginęły 3 osoby, a ponad 260 zostało rannych.

Donald Trump żąda kary śmierci dla zamachowca z Bostonu
Zdjęcie 19-letniego wówczas Carnajewa tuż po pochwyceniu przez służby w 2013 roku. (FBi)

Donald Trump wezwał sąd do przywrócenia wyroku śmieci na 27-letnim obecnie Dżocharze Carnajewie, który wraz z bratem odpowiadał za przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w czasie maratonu bostońskiego w 2013 roku.

Prezydent USA zareagował w ten sposób na postanowienie sądu apelacyjnego, który postanowił uchylić karę pozbawienia życia. W uzasadnieniu stwierdzono, że wyrok sędziów, którzy skazali Carnajewa, nie był w pełni bezstronny.

Nie oznacza to jednak, że skazany kiedykolwiek wyjdzie z więzienia. Najprawdopodobniej do końca życia pozostanie w zamknięciu. Trump stwierdził, że taka sytuacja jest nie do akceptowania.

Rzadko kiedy ktoś tak bardzo zasługuję na karę śmieci, jak zamachowiec z Bostonu, Dżochar Carnajew. Sąd zgodził się, że jego czyn był jednym z najgorszych aktów terroru w kraju od 11 września, jednak sąd apelacyjny odwołał wyrok. Tyle żyć zostało straconych i zrujnowanych. Rząd federalny musi wpłynąć na powrót do oryginalnego wyroku. Nasze państwo nie może zgodzić się na takie postanowienie - napisał Trump na Twitterze, krytykując też fakt, że cały proces zajmuje tak wiele czasu.

Czytaj także:

Zamach terrorystyczny w Bostonie

Amerykanin pochodzenia czeczeńskiego Dżochar Carnajew i jego starszy brat Tamerlan są winni ataku bombowego na trasie maratonu, który odbywał się w Bostonie 15 lipca 2013 roku. W jego wyniku zginęły trzy osoby, a 264 zostało rannych. Dla niektórych ocalałych atak zakończył się trwałym kalectwem.

Tamerlan Carnajew zginął niedługo później w trakcie próby zatrzymania przez policję. W 2015 roku Dżochar Carnajew został skazany na śmierć. Wśród zarzutów znalazły się m.in. terroryzm oraz użycie broni masowego zniszczenia.

Zobacz także: Autobus z zakładnikami na Ukrainie. Nagranie z Łucka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(291)
WOJAK
2 lata temu
W USA WYROKI SIE SUMUJE - NIECH MU JEDEN WYROK SMIERCI ODPUSZCZA A ZOSTAWIA DWA - JEDEN WYROK NIECH MU PREZYDENT SKASUJE A ZOSTAWIA TYLKO JEDEN - JEST HUMANIZM PRAWO ŁASKI I SPRAWIEDLIWOSC
kolo
2 lata temu
Dla wszystkich którzy tak popierają karę śmierci i wyznają wiarę w Jezusa. Po pierwsze będąc za karą śmierci bierzecie na siebie współodpowiedzialność za niesłusznie zabitych z jej powodu SAMI stając się WSPÓŁMORDERCAMI. Po 2 powołujecie się na Biblię i ST... owszem w Starym Testamencie Bóg sankcjonuje karę śmierci ,ale sankcjonuję ja także za códzołostwo, czary, bluźnierstwo, homoseksualizm, handel niewolnikami, gwałt oraz złorzeczenie Ojcu i Matce. A jednak... Kain został przez Boga oszczędzony , mało tego (kto zabije Kaina tez poniesie 7 - krotną kare), Król Dawid - codzlowstwo z Batszeba i ZABOSJTWO Uraisza Hetyty - Bóg go oszczędza, Król Manasses - zabojca, bluznierca i DZIECIOBOJCA (palil wlasne dzieci w ramach kultu molochowi). A w NT - koebita Codzlozna , Jezus ja ratuje choć sam uwaza ze zasługuje ona na taką karę. A czemuz to ? Bo Stary Testament to Prawo akceptowalne ("nie przyszedłęm zniesc Prawa" - kara smierci to czysta sprawiedliwość), ale "przyszedlem je wypelnic "miloscią". Bedac za karą smierci okazujemy sprawiedliwosc ale nie milosierdzie. w modliwtwie Ojcze Nasz pisze "i odpuść nam NASZE WINY, jako i MY odpuszczamy NAszym WINOWAJCOM". Jestes za kara smierci i nie ma w Tobie misloerdzia to pamietaj - Bog nie bedzie mial tez litosci dla CIebie.
OSA
2 lata temu
Wojska USA od lat wkraczają do obcych krajów, mordując miejscową ludność i niszcząc jej mienie, a dzieciom tych krajów normalne dzieciństwo! Wszystko z powodu chrapki na bogactwa naturalne pod przykrywką wprowadzania demokracji! Czemu się dziwicie, że z tych najeżdżanych krajów uciekają uchodźcy? Czemu się dziwicie, że chcą odwetu na Ameryce i innych intruzach! Zostawcie ich w spokoju! Wycofajcie swoje wojska! Tym narażacie niewinnych ludzi. Zarówno z jednej jak i drugiej strony... Kto sam morduje niech nie żąda kary śmierci wobec innych!!!!!!!!!!!! Znów mamy do czynienia z lepszymi i gorszymi! "Mój ból jest większy niż twój!"
wbb
2 lata temu
Brak kary śmierci to nie dowód na wyższy stopień ucywilizowania człowieka.
kristiansen
2 lata temu
Kara to powinna być dotkliwa dla islamu ale skoro pozwala im się na budowę meczetow to jest cos nie na rzeczy.. dopoki w koranie będzie slowo dzihat to nikt tego nie wyleczy,muszą to zrobić Immami wykreslic dzihat z koranu..
popieram
2 lata temu
Trump to chyba jedyny przywódca, który nie mówi tego co chcą zachodnie elyty
ala
2 lata temu
To mi sie podoba.Kara śmierci powinna też być w Polsce...
XMan
2 lata temu
Kara śmierci może to rozwiązanie. Myślę że wielu wysoko postawionych powinno również uzyskać karę śmierci za to co robią ludziom, za gwałty, kradzieże, za co id np uważam że B. Gates jest gorszym zbrodniarzem
Adam
2 lata temu
Brak kary smierci jest pogarda dla ofiary i jej najblizszych. D. Tramp ma racje.
pepeg
2 lata temu
Bardzo chciałbym dożyć takich dni, żeby Trampek stanął przed sądem w roli oskarżonego i żeby ów sąd nie miał dla niego pobłażania i skazał go na najwyższy możliwy wymiar kary.
zzt.
2 lata temu
Kara śmierci, albo tak ciężkie więzienie, by przeklinał swój dzień narodzin co rano... Ci ranni ludzie to osoby w wielu przypadkach bez kończyn.
lova
2 lata temu
Niechby u nas Duda domagał się jakiejś tam kary dla kogoś tam, zaraz by się podniósł skowyt, że prezydent wywiera nacisk na niezawisłe sądy.
vetzavet
2 lata temu
Kara śmierci ze "szczególnym okrucieństwem"
Darek
2 lata temu
KS w USA jest dla ludzi biednych bogaty się wykupi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić