oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Donald Tusk napisał wiadomość SMS do Kierwińskiego. Minister zdradza

37

Nie milkną echa sobotniego wystąpienia Marcina Kierwińskiego. Polityk zapowiedział pozwy wobec wszystkich osób, które oskarżają go wystąpienie pod wpływem alkoholu. Zdradził również, że wymienił kilka wiadomości SMS z Donaldem Tuskiem. Co powiedział na ich temat?

Donald Tusk napisał wiadomość SMS do Kierwińskiego. Minister zdradza
Marcin Kierwiński po raz kolejny zabrał głos na temat sobotniego wystąpienia (PAP, Radek Pietruszka)

Od soboty nie milkną echa przemówienia Marcina Kierwińskiego. W sieci pojawiły się zarzuty o to, że szef MSWiA był pijany. Plotek nie uciszyły nawet zamieszczone przez polityka wyniki badania alkomatem. W rozmowie z "Radiem Zet" Kierwiński zdradził, że test na komisariacie nie był jedynym, jakiemu się poddał.

Polityk postanowił poddać się badaniu krwi na obecność alkoholu. Jak wskazuje, przeprowadził je w szpitalu, do którego udał się zaraz po wizycie na komisariacie. Także i tym razem wynik to 0,0. - Mam epikryzę wypisową, bo zgłaszam się w oczywisty sposób na SOR w takich sytuacjach — zapewnił polityk.

Kierwieński przyznał również, że wymienił kilka wiadomości SMS z premierem Donaldem Tuskiem. - Będę dziś z panem premierem rozmawiał. Wie pan, sytuacja jest nieręczna, głównie dla mnie. Oczywiście, że nie jest to rzecz, która jest miła i przyjemna, ale po SMS nie potrafię ocenić stanu emocji premiera — stwierdził minister.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zachodnie wojska w Ukrainie? Wskazał "czerwone linie"
Jestem człowiekiem poważnym. Nigdy nie uczestniczyłem w uroczystościach publicznych nawet po miligramie alkoholu — dodał polityk.

Donald Tusk skomentował zamieszanie wokół Kierwińskiego

Donald Tusk nie ograniczył się tylko i wyłącznie do wymienienia prywatnych wiadomości z Marcinem Kierwińskim. Do zamieszania wokół szefa MSWiA odniósł się w sobotę, zamieszczając w mediach społecznościowych wpis, w którym obok nazwiska ministra pojawiła się Iga Świątek i Lechia Gdańsk.

Boska Iga 2:1 (Królowa na długo), moja Lechia 3:0 (prawie ekstraklasa), no i Kierwinski O.0. Magiczny wieczór — napisał Donald Tusk na portalu X (dawniej Twitter), odnosząc się do wyniku badania alkomatem udostępnionego przez ministra.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić